Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann első nagytestű...

Dobermann első nagytestű kutyának, melyik sulit ajánljátok?

Figyelt kérdés

Heló!

Már régóta szeretnék egy dobermann-t, de sajnos eddig nem tudtam nagytestű kutyát tartani, hely hiánya miatt. Szóval eddig "csak" egy kis törpe pincserem volt. Most viszont beköltöztem egy olyan házba, ami eléggé nagy kertel rendelkezik. Még soha nem volt dobermannom, még nagytestű kutyám se, szóval semmiképpen nem szeretném egyedül tanítani. Akinek már van tapasztalata Budapest és környékén lévő kutya iskolákkal, az kérem írjon tapasztalatokat, hogy hova érdemes járni. Ezen kívül szeretnék én is tanulni, hogy hogyan lehetne irányítani a kutyát, elérni, hogy engem tekintsen "falka vezérnek". Ez egy kis törpe pincser esetén nem volt nehéz, de azért egy dobermann már nagyobb falat. :)

Előrre is köszönöm!



2021. jan. 16. 00:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Amelyik mögött jó nagy focipálya van és beborította az ónos eső a friss havat!
2021. jan. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Na viccen kívül, jutifalat és pórázcsörgetés a kulcs itt is. Mindenképpen kis szaros legyen, ne felnőtt kutya. Azzal ugye tisztában vagy, hogy nagyon ugatós. Lakásba szeret bejárni, mindenképpen napos helye legyen, mert napozni fog. Egyébként pont olyan kutya mint az összes többi, kuyaovi, alap engedelmességi tényleg kell. Ha elalszol vagy nem tudod a rendet, 5cm-ről fog nagyon hangosan a füledbe szólni, hogy dáváj dáváj.
2021. jan. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Természetesen majd tavasszal szeretném, de azért fel kell készülni.

Természetesen kölyök kutyát szeretnék. :) Tudom, hogy ugatnak, de engem nem igazán zavar. Tudom, hogy nem szeretik a hideget, úgyhogy inkább benti mint kinti kutyák.

Esetleg tudsz mondani valakit, akitől lehetne tanulni, hogy hogyan is kéne idomítani? Mert tapasztalat nélkül nem vagyok benne biztos, hogy sikerülne megtanítani neki a dolgokat, amiket szeretnék.

2021. jan. 16. 01:07
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

A pincher is kutya, hiába kicsi. Ha azzal normális kutyaként bántál, és nem ölbekapdosós plüssként, akkor nem lesz gond.

A nagyobb kutya se igényel más bánásmódot, nem kell félni tőle. :)

2021. jan. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem simán megbirkózol egy dobermannal. Mi bp-n jártunk már két suliba, az egyiket nyugodt szívvel tudom ajánlani. Az nem más mint a Városi Kutyák iskolája
2021. jan. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem Budapesten egész sok jó suli van, szóval érdemes azt is megnézni, hogy neked melyik van közel, illetve az is fontos, hogy vannak-e esetleg komolyabb sportcéljaid a kutyával, mert akkor olyan oktatót kell választani, aki abban az adott sportban tényleg kiemelkedő.

Akikről én csak jókat hallottam:

Városi kutyák iskolája - személyesen a dogdancing képzésüket ismerem, az oktató mentett kutyákat "rakott össze" erre a sportra elég magas szinten, mellette menhelyen rehabilitál kutyákat, teljesen önkéntesen, nemcsak oktatóként, emberként is nagyon szimpatikus és szerintem ez is fontos.

Akela kutyaiskola - engem ott a különböző kiképző tanfolyamok érdekelnek, állítólag nagyon magas színvonalú az oktatás (erről tanúskodik, hogy nemcsak általános kutyakiképző tanfolyam van, hanem van külön rehabilitáció, ŐV-segéd, agility, flyball kiképző is)

Elite kutyaiskola - ők Fóton vannak, szóval ők már neked lehet messze lennének, beauceronokkal foglalkozik az oktató elég magas szinten (tehát nem a hagyomány bc, mali vonal, hanem más munkakutyával is eredményes), nem mellesleg pedig az ország egyik csehszlovák farkas tenyésztője is csak őket ajánlja, több csehszlovák gazdi is nagyon elégedett a képzésükkel, ami megint csak egészen más, mint golden, labrador stb. fajtákat képezni.

Sci-dog kutyaegyetem - ők viszonylag újak, tapasztalatom sajnos nincs velük, de nagyon szimpatikus, hogy a képzés összeállításában etológusok, állatorvosok is részt vettek, az online felületen pedig rendszeresen osztanak meg képzéssel, neveléssel kapcsolatos infókat, ami alapján egy nagyon haladó szellemiségű suli.

2021. jan. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, utánna nézek ezeknek a suliknak. :)
2021. jan. 16. 11:03
 8/11 A kérdező kommentje:
Illetve még annyit, hogy mi a különbség a két nem között? Mennyire viselkednek máshogy?
2021. jan. 16. 12:07
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szukák általában nyugodtabbak könnyen kezelhetőek mint a kanok, ők sokszor vehemensebbek
2021. jan. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Elmondom, hogy nalunk mikent mukodik egy igazi falka:


Kolykok rohagalnak a teruleten, felfedezik a vilagot es azonnal jeleznek ha valami tortenik. Erre reagal az anyakutya, odamegy elrendezni aproblemat es szarraveri az idegent ... ha elhuzodik a csata, vagy a szuka nem tudja leverni az idegent, akkor elokerul a kan es vege a bulinak.


Magyarul mondva: a szukak karakanabbak es harciasabbak, a kanok viszont dominanciabol vadak. Ha nincsenek ivartalanitva, mindketto veszelyes.


Ellenben az ivartalanitott kutyak kozul a szukak sokkal kezelhetobbek, a dominans kan akkor is dominans marad ha nincs toke. Dominancia a fizikum kerdese, nem a hormonoke ... ivartalanitott, de nagy es eros kan tovabbra sem fogadja el a kisebb gorcs kekeckedeset, csak mar nem lesz kezdemenyezo.

2021. jan. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!