Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha hiperaktív...

Mit csináljak, ha hiperaktív a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves Labradorom, és szó szerint, nem tud nyugton maradni. Amikor kimegyek hozzá, állandóan ugrál, hozza a labdát (amit nem ad ide, hogy dobjam el neki, nekem kell kivennem a szájából, és nemis engedi, szal néha megis kell húznom picit a fülét). Ha simogatom, nem marad egy helyben, izeg mozog, néha elmegy, visszajön, közben végig csóválja a farkát, és már rendesen fáj tőle a lábam ahogy ütöget vele. Amikor simogatom kimegy a kezem alól, nem tud egy helyben megállni. Állandóan ugrál, liheg, (jó, ez tudom minden kutyára igaz, de akkor is). Nah a lényeg, hogy nem tud nyugton maradni. Ha elmegyek vele futni, tök gyorsan kifárad, de ha hazaérünk, nem az, hogy ledől, vagy ilyenek, amíg kintvagyok vele, ugrál, labdát hoz. Lehet ez ellen valamit tenni? :S
2010. aug. 14. 22:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
hát meg kellett volna nevelni... de már mindegy. olvasd el a Kutyapszichológia c. könyvet. talán segít.
2010. aug. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
szerintem kinövi
2010. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Ez tipikusan a Labradorokra jellemző, ők azok a kutyák akiknek a legnagyobb a mozgásigénye, rengeteg kell velük, futkározni, sétáltatni( lehetőleg ilyenkor szabadon engedni ) és játszani. Szinte fáradhatatlanok. Ez a fajtával jár:) Igazából szerintem 4éves korban ezzel már nem nagyon tduszmit kezdeni, mert már nem kölyök. Addig könnyü kinevelni belőle mig kölyök, de akkor sem lehet 100%osan.
2010. aug. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, egyébként gondolom egyedül van, de ha mellé viszel egy másik hasonló jokedvü kutyát..nagyon sokat segíthetnek egymáson. Nekünk is hiperaktiv volt a kutyusunk hoztunk egy másikat mellé és 180 fokos fordulatot vett.
2010. aug. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
igen, igazad van, kiskorában apum elvitte itthonról a munkahelyére, és nem láttam, hogy nőtt fel, ezért nemigazán tudtam tanítani. Van egy kutyás könyvünk, meg is nézem ír-e ezzel kapcsolatban valamit.
2010. aug. 14. 22:39
 6/16 A kérdező kommentje:
Aza gond, hogy apum nem szeretne másik kutyát, meg amúgy is, most kell neki új tápot venni, azis drága lesz, úgyhogy másiknap meg pláne nem tudnánk adni olyan jóllétet :/
2010. aug. 14. 22:41
 7/16 anonim ***** válasza:

Velünk ugyanez van. Van egy 4 éves golden retriever fiunk,ugyanezt csinálja, csak ráadásul ugat, ja és labda nélkül nem tud élni. xd :D. De már kezd megjönni az esze, egész normális az utóbbi pár hónapban. :)Azóta amióta meghalt a társa. :( De én rendesen neveltem, ha ugat vagy izeg mozog mindig leültetem, és akkor kap dicséretet, ha megnyugszik. Kajánál is először leültetem, aztán lefektetem, és csak akkor eheti meg, ha azt mondom,hogy:Tied! és rámutatok a kajájára, és ezt csak akkor mondom, ha már nyugodt,mert a kajától is megőrül.

Remélem tudtam segíteni. :)

2010. aug. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
a 2. és 3. vagyok: esetleg megpróbálhatodtanítani kicsit, jutalomfalatokkal jutalmazni ha valamit megtanul, sok időbe telik de szerintem ez lehet ami még hasznos lehet ha másik kutyus nem lehet. ha valamit nem ugy csinál ahogy szeretnéd csapj egy kicsit a fejére ujra és ujra probáld amig ugy nem csinálja és akkor adj neki valami finomat ha sikerült:)
2010. aug. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
vagyis 3. és 4.:)
2010. aug. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
hát nálunk pamacsnak az ül annyit tesz, hogy nyugodjál meg, szóval tudja, hogy az ül, az annyi, hogy leteszi a seggét, de ha mondom neki még eréjesebben hogy ül, akkor már lefekszik, mert tudja, hogy az jön a sorrendben (mert általában monndom neki, hogy ül, fekszik) tehát megérteni nem érti hogy mit mondok, csak tudja, hogy mit akarok.
2010. aug. 14. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!