Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyusommal....

Mit tegyek a kutyusommal. Bevan zárva a kenelbe mert kaptam egy cicát és nem jönnek ki jól. Nagyon ideges azóta a kutyám és hiperaktív is. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám (zsömike) és egy kenelben van. Zsömi hiperaktív nem lehet leállitani csak fut fut fut fut és fut. Már 5 éves és nem akarom hogy igy élje le az életét mert szeretem és okos kutya. De van egy cicám akivel nem jönnek ki ezért sose engedhetem ki az udvarra nem foglalkozhatok vele nem játszhatok vele és gyakorni se tudom vele a trükköket.A szülemim meg azért se engedik ki nehogy tönkretegye a kertet meg nehogy megmérgezzék mint a németjuhászunkat:( . Hogy lehetne összeszoktatni a kutyámat a cicámmal?? nagyon fontos lenne mert igy kint lehetne. Sehogy sem sikerült idáig. amugy a kutyám foxi keverék és agár is lehet benne ezért is nagyon szereti üldözni. Mit tegyek ?????
2011. jan. 29. 17:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Az még sosem jutott eszedbe, hogy kiengeded a kutyád, foglalkozol vele (és akkor rombolni sem tud mert ott vagy vele) közben pedig a macskát BEZÁROD valahova? Aztán a kutyát visszazárod a kennelbe, a macskát meg ki.
2011. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Mondjuk, hogy naponta kiviszed sétálni, megfuttatni. Vagy amíg kinn játszol vele az udvarban egy kicsit addig a macsekot bezárni valahova.
2011. jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
de persze igy csinálom!!!!. de azért ez igy nemjó nem lehetek egész nap mellete. össze kell szoktatni őket. egyikőjüknek se jó igy. vagy remménytelen az hogy összeszokjanak??????????????????
2011. jan. 29. 17:44
 4/26 A kérdező kommentje:
valahogy muszály sikerülnie. hogy együtt lehessenek. Zsömi meg egész nap futhasson mert nagy a mozgásigénye. elviszem sétálni de általában 1 óráig és pórázon van és ez neki nagyon kevés.
2011. jan. 29. 17:45
 5/26 anonim ***** válasza:
52%
Add vissza a macskát annak, akitől kaptad, és gratulálj neki a sok eszéhez, hogy kutya mellé macskát adott ajándékba. 5 éves kutya már nem fog a birtokára macskát beengedni.
2011. jan. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Az én kutyám számláján már volt egy macskagyilkosság, mikor cica érkezett a házhoz.

Ha a macska még kölyök, akkor vele nincs sok tennivaló.

A kutyádat meg akkor tudod hozzászoktatni a macskához, a minden negatív viselkedését, ami a macska ellen irányul le tudod tiltani, illetve dícsérni azt, amikor nem foglalkozik a macsekkal.

Nálunk ez egy hétig tartott, úgyhogy szerintem egyáltalán nem lehetetlen a dolog, csak türelem és gazdi-kutya viszony kérdése.

2011. jan. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

Az én kutyumat is Zsöminek hívják, bár ő olyan jó lelkű, hogy amikor először macskát látott, nem tudta mire vélni a jószágot, csak nézte, nézte, eszébe sem jutott bántani. Nagyon aranyos volt, a macska borzolta a szőrét, púposította a hátát, Zsömi rám nézett, amikor visszanéztünk, a cica nem volt sehol. Bár elég kevés az ilyen kutya , aki alaptermészeténél fogva nem bántja a cicákat.

Csakkitti biztos tudni fogja a választ, hogyan lehet összeszoktatni őket, várjuk az Ő eljövetelét, ő már elég tapasztalt kutya téren, biztos akadtak macskás ügyei is.

2011. jan. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Zsömi nem hiperaktív, hanem mozgáshiánya van. Meg kellene oldani, hogy cica bezár, amíg a kutya az udvaron végre kicsit mozoghat.Ha kezd picit fáradni, foglalkozhatsz vele. Pórázos séta semmi szinte a kutyának.
2011. jan. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
A kutyát le kellene fárasztani minden nap. Többször séta, legalább egyszer olyan helyen, ahol ellehet engedni. Össze lehet őket szoktatni. Kiengeded a kutyát, a macskát megfogod az öledbe, leguggolsz, hagy szaglássza meg.Ha bántaná, rászólsz, ha megszaglássza, nyalja, jutalomfalat, simi. Ezt napokig. Aztán leteszed a macskát, ismerkedjenek. nem kell be.rni, a macska nagyon félős állat, fúj, karmol, elbújik. Ha a kutya ekkor se bántja, simi, jutalom. Ha bántja rászólsz. Egyre több időre tedd le hozzá a macskát. Legtöbbször a macska bűne, ha nehezebben szoknak össze, mert a kutya csak kíváncsi, de macsek fél, és karmol, amit persze a kutya se hagy annyiban. Mindezeket egy jó séta után kéne, hogy fáradt legyen a Zsömi. Én így csináltam, a 3 kutyámnak reggel az az első dolga, hogy megnyalogatja a macskát, együtt alszanak. Hajrá, és kicsit többet foglalkozz a kutyával, nem jó neki bezárva.
2011. jan. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
az én kutyám se bántja a cicákat. van amúgy kettő is mármint cica... sőt az elején még félt és tőlük mikor kedves cica adott egy tasnit a kutyámnak... na de nem ez a lényeg most hanem egyáltalán nem esélytelen össze szoktatni kutyát és macskát csak tudni kell hogyan: kezdetben rakj a kutyára pórázt és jó távolról mutogasd neki a cicát közbe adj neki jutalomfalatot. ezt párszor csináld meg aztán mindig csökkentsd a távolságot. majd amikor már majdnem ott álltok a cica előtt akkor engedd el a pórázról ha neki megy szidd meg ha nem megy neki adj jutalom falatot és idővel meg fogja tanulni hogy ha cica van közelbe az jót jelent mert kap jutalom falatot... és ő ezt úgy fogja felfogni, hogy a cica jó és nem szabd bántani mert csak akkor lesz neki is jó. persze ez hosszú időbe fog telni (2-3 hét ha minden nap csinálod) amúgy az hogy ne ásson gödröt a kertbe az megint nevelés kérdése:D
2011. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!