Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha hiperaktív...

Mit csináljak, ha hiperaktív a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves Labradorom, és szó szerint, nem tud nyugton maradni. Amikor kimegyek hozzá, állandóan ugrál, hozza a labdát (amit nem ad ide, hogy dobjam el neki, nekem kell kivennem a szájából, és nemis engedi, szal néha megis kell húznom picit a fülét). Ha simogatom, nem marad egy helyben, izeg mozog, néha elmegy, visszajön, közben végig csóválja a farkát, és már rendesen fáj tőle a lábam ahogy ütöget vele. Amikor simogatom kimegy a kezem alól, nem tud egy helyben megállni. Állandóan ugrál, liheg, (jó, ez tudom minden kutyára igaz, de akkor is). Nah a lényeg, hogy nem tud nyugton maradni. Ha elmegyek vele futni, tök gyorsan kifárad, de ha hazaérünk, nem az, hogy ledől, vagy ilyenek, amíg kintvagyok vele, ugrál, labdát hoz. Lehet ez ellen valamit tenni? :S
2010. aug. 14. 22:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A labrador egy nagyon okos kutyafajta. Nem csak fizikailag kell nagyon lefárasztani, hanem mentálisan is. Sok trükkre kell megtanítani és feladatot kell neki adni. Ha ezeket nem tudod megadni a kutyusnak, akkor szokj hozzá, hogy ilyen "hiperkatívan" viselkedik.
2010. aug. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
jóvan, hogy adok neki valami finomat, de akkor csak a kajáért csinálja. És mit tanítsak neki? Főbb problémák: ha kinyílik a nagykapu, kiszalad, aztán lehet utána rohanni órákig (rekordom eddig dec 23 kiszaladtam kutya után papucsban, mezítláb, pólóban, melegítő gatyában, és fél óráig üldöztem, amikor segítettek megfogni. ha nem segítenek, el nem kapom) nah erre mégis hogyan tanítsam meg? Másik probléma, hogy nem megy be a kenelbe. Nem szeret bent lenni, és mikor mondom neki hogy helyedre, akkor elterül, és úgy kell behúznom... megfogom a lábait, és behúzom, de nem érdekli, hogy köveken meg betonon kell húznom, azért se kel fel. Erre se lehet megtanítani, mert nem fogja megszeretni a kenelt... És arra hogy tanítsam meg, hogy mikor simogatom egy helyben maradjon? Meg hogy, ne mozogjon állandóan? Arra se lehet. Meg ha tanítani próbálom, akkor sem figyel rám, csak a labdával foglalkozik, és ha elteszem a labdáit, akkor meg nézelődik, meg elmegy mellőlem, vagyis nem tudom tanítani. arról nemis beszélve h trágyázza az egész udvart. Ahol kedve van, ott kakil. Aztán meg lehet keresgélni.. :S
2010. aug. 14. 22:58
 13/16 anonim ***** válasza:

Erre nem tudok mit mondani. Olvass el egy könyvet a kutyák tanításáról. Ezt nem lehet pár mondatban összefoglalni és gyk-n elmagyarázni. Én simán tudnék neked itt írni egy kisregényt, de nincs sem időm, sem türelmem. Tényleg azt javaslom, hogy battyogj el egy könyvesboltba és vegyél egy olyan könyvet, ami segítséget nyújt a kutyák tanításához, vagy nézelődj az interneten, hátha el tudsz olvasni egy ilyen könyvet online is. Próba cseresznye. A lényeg az, hogy legyen türelmed végig olvasni a könyvet, az "unalmas" részekkel együtt, majd egy pohár forrócsoki mellett azokat a részeket, ami nem teljesen világos olvasd el még kétszer-háromszor. Ha úgy gondolod, hogy minden megtudtál és készen állsz arra, hogy átvedd a "vezető" szerepet és irányt mutass a kutyádnak, szépen menj ki a kertbe és láss neki a "kiképzésnek", nem nagy ördöngösség hidd el, csak "türelem-játék". Ha mindezek után is úgy érzed, hogy ez a kutya "nevelhetetlen", akkor iratkozz be vele egy kutyasuliba. Egy kurzus általában 7 hétig szokott tartani, ebből egy héten általában 2 foglakozás van. Szóval, ha a könyv nem segít, akkor kutyasuli. Ott szakképzett kutyakiképzők vannak és mindre megtanítják a kutyát:

-láb mellet közlekedés

-pórázon szépen sétálás

-behívás (parancsszóra odamenjen hozzád a kutya)

-idegenektől ne fogadjon el ételt

-alap engedelmességi gyakorlatok (ül, fekszik, marad, hozd ide, engedd el, hagyd ott...stb)

-ugatás parancsszóra és elhallgattaás parancsszóra

-ne ugráljon fel az emberekre

-stb stb stb


Ha jól tudom egy ilyen alapfokú képzés egy kutyasuliban kb 30 és 50 ezer Ft között mozog (kutyasulitól függ), de azt mondom éremes rá gyűjtögetni és spórolni pénzt.

2010. aug. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Labradornak a legnagyobb a mozgásigénye? Na persze még mit nem... Kicsit el vagy tájolva! :D
2010. aug. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

ha válaszolnál néhány kérdésre tudnék segíteni.

irj privit.

2010. aug. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
írtam :)
2010. aug. 15. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!