Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csepegtetős kullancs riasztó...

A csepegtetős kullancs riasztót,ha lemosom a bundájáról,akkor nem ér semmit igaz?

Figyelt kérdés

Tudtok olyan kullancs riasztót ajánlani,amitől fürdethetem 3 hetente a kutyám?

Mielőtt belémkötnek egyesek(mert szoktak ilyet),muszáj fürdetnem.


A kullancs riasztó nyakörv ér vmit?


2021. jan. 21. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Az első egy hétben ne érje víz, utána fürdetheted szerintem a rácsepegtető oldatnál is.
2021. jan. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A spotonokat nem a bundájára, hanem a bőrére kell tenni. Ott pedig beszívódik. Minden spotonnak van leírása, hogy mennyi ideig ne érje víz. Általában két nap.

Ha 3 hetente fürdetsz, akkor cseppents a fürdetés előtt 1 héttel mindig.

Nem fogja semlegesíteni a fürdés a hatást.

2021. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Next guard spectra eheto tanletta havi 1. Furdethwted barmikor. A csepp meg nyakorv nekunk se valt be.

Egy 10 kg-os kutyara 18 havi adag 15 500 huf belole.

2021. jan. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
A cseppek 48 óra után fürdethetőek és a hatásideje alatt (4 hét) 1-2 fürdetést kibírnak hatásosság csökkenés nélkül.
2021. jan. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%
ne fürdesd olyan gyakran
2021. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

Mindegyiknek írják, hogy meddig ne érje víz, de ezt már írták. A NexGard Spectra belsőleg jó, de attól még megszúrhatja kullancs, szúnyog. Létezik sampon is olyan, ami riasztja az ilyen élősködőket. Vannak, akiknek a nyakörvek is beválnak, nekem félhosszú szőrű kutyám van és nagyon tömött sörénye van a nyakánál, ráadásul 3 különböző élősködők elleni nyakörvre is allergiás reakciója volt, szóval ezt elvetettem, de rövid szőrű kutyáknál jó lehet.

Én egyébként külső-belső védelmet használok melegebb időben, nekünk ez bevált. Vagyis kap NexGard Spectrát is, de van ilyen samponunk meg spot-on is (mikor melyik). Így még nem volt gondunk sem szúnyoggal, sem kullanccsal. Egyszer találtam kullancsot, aki megpróbált megkapaszkodni a hasi szőrzetén, de nem volt belefúródva, nem szívta meg magát, pedig több órát rajta lehetett, mert túrázni voltunk és csak otthon vettem észre, könnyen le tudtam szedni.

2021. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

A cseppek nálunk bejöttek. Az utolsó héten mondjuk van hogy már volt egy kóbor kullancs, akkor jöhetett a következő adag.


Egyszer kaptunk tablettát, valóban hatásos volt, de nem tudom mennyire lehet egészséges valami kemikáliát enni, amitől olyan szaga lesz a bőrödnek, hogy a kullancs is elmenekül.

2021. jan. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Next guardozunk es meg olyan idoszakban citromos vizzel kenem a kutyat. Soha nem csipik szunyogok.
2021. jan. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha amúgy is fürdeted a kutyát, mert azt írod, hogy kell, akkor lehet, hogy megérné valami ilyet beszerezni:

[link]

[link]

2021. jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A csepegtető oldatok felszívódnak a véráramba és úgy fejtik ki a hatásukat (a tabletták is, csak azok belsőleg szívódnak fel). És nem kullancs riasztó, hiszen a kullancsok attól még rámennek, csak megdöglenek, amint szívni próbálnak a vérből.
2021. jan. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!