Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit javasoltok?

Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Van egy ivartalanított másfél éves mentett szuka kutyám, akivel meggyűlik a bajom mostanában. Kb egy éves koráig ,,normális" volt, aztán ivartalanítva lett és sajnos megtámadta egy kutya, illetve engem is az ő jelenlétébe egy férfi. Ezután teljesen megváltozott, pedig kiskorától kezdve szocializálva volt. A férfiaktól tart, ezért igaz nem mindig, de megugatja őket, utánuk kap az utcán, illetve a kukásautókat is ugatja.Ami a legbosszantóbb, hogy amikor vendégek jönnek egyszerűen nem tud megnyugodni, pedig van egy saját nyugis helye, oda szoktam elküldeni ilyenkor, de egyfolytába ugat és nem lehet leállítani. Nem tudom mit csinálhatnék vele, séta közbe elvonom a figyelmét, de egy fél perc alatt kizökken, ha egy férfi jön a közelbe. Illetve azokat a kutyákat is ugatja, akiket nem ismer, de azokat nagyon ,,durván". Viszont akit megugat, de a gazdája odahozza hozzánk, amikor egyre közelebb kerülnek semmi probléma nincs, csak nyílván nem mindenki olyan ,,bátor" vagy nem is tudom, hogy fogalmazhatnék. Futtatóba játék közbe is bedurvul nagyon, pedig eddig azt sem csinálta, de ezt ha észre veszem természetesen rászólok.

Kutyasuliba foglalkozásokra jelenleg nem tudunk járni a vírus miatt, mert a környékünkön egy se nyitott még meg.

Ötletek, javaslatok, esetleg vélemények?

Nektek volt ilyen vagy ehhez hasonló? Akinek igen, az mivel érte el, hogy olyan legyen a kutyája, mint régen?

Pórázfegyelmet folyamatosan gyakoroljuk, nem antiszoc, tehát nem minden kutyával van ,,problémája", vannak barátai és kutyatársai is itthon, de nagyon zavaró.



2021. jan. 23. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

"séta közbe elvonom a figyelmét,"

Ez már nem elég. Tiltás kell.

2021. jan. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy már sosem fog bízni a férfiakban és az idegenekben. Aki pedig megtámadta, annak restiben úgy törtem volna el a kezét hogy csak nyekken.
2021. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%

Legen nalad vascso,gazsprej,ecetsprej,sokkolo a kutyasetaltatasnal mindig ezentul.


A tamadas miatt bebizonyosodott a kutyad elott,h nem tudod megvedeni sajat magadat se. Emiatt atveszi o a vedelmet.


Kutyaknal: ellenkezo nemunel is ugatos?

Legyen nalad mindig jutfalat es,ha egy kutyara nem ugat,dicserd meg. Ha ugat,mondd neki,h nem ugasson.


A fule ala szorosan tedd a nYakorvet. Ne csusszon le. Ez kulcsfontossagu.


Jarj vele futni. Oldja a feszultseget es epiti a bizalmat. Onvedelmi fegyvertarral.

2021. jan. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kutyasuli kell, hanem tréner aki házhoz megy, és látja hogyan viselkedik a kutya.


Fél. A félelmet pedig nem tiltjuk.

2021. jan. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!