Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek menhelyről vagy...

Szerintetek menhelyről vagy tenyésztőtől lenne ésszerű kutyákat hozni?

Figyelt kérdés
Nekem meg van a véleményem és csak arra vagyok kiváncsi hogy nektek mi a véleményetek.Mert sokan mondják hogy tenyésztőtől jobb meg minden de én szívem szerint sajnálom a menhelyi kutyákat.
2010. aug. 15. 15:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Menhelyről ha hozol, életet mentesz. Ha kiállításra meg hasonló (kutyának nem túl érdekes) dologra kell kutya akkor tenyésztőtől érdemes.

Agilityre meg olyan dolgokra amit a kutya is élvez, jó egy keverék, vagy nem egy díjnyertes fajtatiszta kutyu.

2010. aug. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
18%
szerintem menhelyról hozz. :)
2010. aug. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
*ről
2010. aug. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%

szia!

Én már tapasztaltam mind a kettőt, igaz a "tenyésztő" annyi volt, hogy született kis spániel, kis beagle, és városon belül megvettük. Volt menhelyi is.

Nekem a menhelyi kutya nem jött be. Állandóan szökött, 10 hónapos német juhász keverék volt. Nem maradt meg itt, pedig mindent megkapott. Nem ugatta a járókelőket sem, teljesen öntörvényű, neveletlen volt. Rám is támadt az első napokban egyszer. Valószínűleg kölyköt kellett volna elhozni onnan is.

A vásárolt, és velem felnőtt kutyákkal semmi bajom nem volt hűséget illetően, igaz spániel volt, beagle, és most mudi.

2010. aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegy, csak ne szaporítótol. Ha versenyezni, kiállításra akarsz járni vele, akkor tenyésztőtöl. Ha "csak" egy társat szeretnél, akivel labdázhatsz, sétálhatsz akkor menhelyi. Igaz a néhány versenyre keverék ebekkel is lehet menni :)
2010. aug. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyed függő. Van aki szeret életet menteni ezért onnan hoz ki kutyát vagy kutyákat. És van olyan aki tenyésztőtől vásárol mert szereti az adott fajtát tetszik neki a temperamentuma vagy netán versenyezni akar vele kiállításokra járni stb. Egy menhelyi kutyánál főleg ha még kölyök nem lehet tudni, hogy fog kinézni milyen lesz a viselkedése. Ha ismersz egy fajtát és jól ismered azt a fajtát akkor annak azért nagyjából tudni lehet milyen lesz a személyisége. Persze minden kutya más de arra akarok rá világítani, hogy azért mégis csak tudjuk, hogy mit vásárolunk. Attól függetlenül aki a törzskönyves kutyát vásárol ugyanúgy sajnálhatja a menhelyi kutyákat és van, hogy hoznak is ki onnan. Vagy ha nem tehetik meg, hogy több kutyát tartanak érthető, hogy törzskönyveset vesz olyan fajtát amilyet akar. De ettől függetlenül támogathatja a menhelyeket. Léteznek virtuális örökbe fogadások is. Ha valaki segíteni akar egy állaton az meg tudja találni a módját ahogyan segíthet nekik. Akinek meg csak egy társ kell az mentsen menhelyről. Vagy aki megteheti, hogy több kutyát tud tartani és szeretne menhelyi kutyát akkor hozzon ki onnan is. Nem szabad mindenkire rá erőltetni, hogy igen is menhelyről hozzon. Mindenki saját belátása szerint választ kutyát. Nekem nem menhelyről van kutyám, de ettől függetlenül dolgoztam a nyáron önkéntesként menhelyen és ha tudom támogatom őket. Én nem tehetem meg, hogy két kutyát tartsak. Nem anyagi okokból hanem hely miatt.
2010. aug. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: És kedves kérdező neked mi a véleményed?
2010. aug. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van egy törzskönyves kutyánk, vele járunk kiállításokra. Mindig is volna, hogy legyen ilyen kutyám, és miután meg tudtuk teremteni a szükséges körülményeket (egy most 5 éves Óangol Juhászkutya ) vettük őt meg. És kb. 1,5 éve megtehettük, hogy legyen még egy kutyánk, őt menhelyről hoztuk (vizsla keverék) és mindkettőjüket nagyon szeretjük, a vizsivel járunk flyball-ra, és nagyon élvezi, a másik kutyuval pedig Canicrossozni szoktunk, mondjuk azt mindkettővel :)
2010. aug. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Sorry:

Mindigis akartam volna :)

2010. aug. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Ha valaki kiállításra akar akkor tenyésztő.

Ha fajtatisztát,de hobbi célra,akkor fajtamentők.

Ha pedig bármilyen jóü neki,akkor menhely.

2010. aug. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!