Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tíz hetesen túl késő elhozni...

Tíz hetesen túl késő elhozni tenyésztőtől kutyakölyköt?

Figyelt kérdés
A későbbi gazdi-kutyu kapcsolat mennyire lesz szoros,ha nem 8 hetes korában hozzuk el?A fajta:Rhodesian Ridgeback,kan.
2011. okt. 31. 10:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen oké így is :) Ismerős is 10 hetesen hozta el a kölyök kutyáját a tenyésztőtől mert,nem adta oda tenyésztő míg nem lett 10 hetes :) Meg van direkt olyan fajta is ahol nem adják oda 8 hetesen csak 10-12 hetesen :)
2011. okt. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A miénk 3 hónapos múlt mikor megkaptuk, imád bennünket, igazi "mágneskutya" :))
2011. okt. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat.Az a 3 hónapos kölyök milyen fajta volt?
2011. okt. 31. 10:59
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
Ez inkább a kutya jellemétől függ, nem attól, hogy mikor hozod el.
2011. okt. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Stafford-golden retriever keverék kislány.

De sokszor macskának hívjuk annyira bújós :)

2011. okt. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
11:O7-nek.Mit értesz azon,hogy a kutya jellemétől függ?Milyen jellemnek jó és milyennek nem?
2011. okt. 31. 11:11
 7/19 anonim ***** válasza:

Az egyik kutyámat kb 75 hetesen hoztam el és a 3 kutyám közül vele a legszorosabb a kapcsolatom. A kutya nem kiskacsa h ahhoz ragaszkodik csak akit először megpillant. A kutya azzal a személlyel alakít ki szoros kapcsolatot, aki neveli, aki szabályokat állít fel, és azokat betartatja, aki mindemellett játszik vele és igazságos. Lehet valakinél születése óta egy kölyökkutya ha gőze sincs hogyan kell bánni vele, a kapcsolata sosem lesz olyan szoros vele, mint pl. az enyém a már említett kutyámmal.


Egy szóval nyugodtan elhozhatod.

(egyébiránt én a tenyésztőtől vásárolt kutyámat is direkt 3 hónaposan hoztam el)

2011. okt. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
85%-os.Tudom,hogy vannak fajták,amelyeket csak 1O-12 hetesen adnak ki(pl. KÁJ),de engem a RR érdekelne.A te kutyád milyen fajta,amelyiket 3 hónaposan hoztad el?
2011. okt. 31. 11:19
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ettől semmi sem függ. Nálam volt olyan kicsi aki itt született, megtartottam mert csodaszép volt de egyszerűen borzasztó volt a kapcsolatunk...nemigazán tudtunk egymással mit csinálni. 7 hónaposan adtam el és az új gazdijával fantasztikusan jól kijönnek. Pont ő volt az akiért cserébe megkaptam életem kutyáját, annak akinek odaadtam volt egy 1 éves amerikai import csodaszép kanja akivel szintén elég nehezen bírt így kicseréltük a két kutyát és mindketten így jártunk jobban :D (bár lehet ő járt picit jobban mert az általam adott kan Fiatal Európa győztes lett :D bár soha nem kívánom vissza azt a kutyát még így se kéne..)
2011. okt. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj:) Akkor szerinted mi a helyzet azokkal a kutyákkal, akiket felnőtt, vagy idős korban hoznak ki menhelyről? Ők is nagyon tudnak ragaszkodni, ugyanúgy, mint egy kölyök korban elhozott kutya.

Én 7 hetesen kellett, hogy elhozzam a kutyámat a tenyésztőtől, pedig eredetileg 10 hetesen akarta csak odaadni, de az anya kutya elzavarta maga mellől őket:( Kifejezetten sajnáltam, hogy ilyen korán kellett elválasztani.


De tényleg nagyrészt a kutya személyiségétől is függ. Nem csak fajta, de egyed függő is, hogy melyik mennyire ragaszkodik a gazdijához. Egyik kutya jobban, másik kevésbé, és ez nem attól függ, hogy mikor kerül hozzád.

Egy gondos tenyésztő tudja, hogy 9-10 hetes kor előtt nem érdemes odaadni a kölyköt.

Sok örömet a kutyushoz:)

2011. okt. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!