Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről vagy (igazi)...

Menhelyről vagy (igazi) tenyésztőtől vennétek kutyát? Miért?

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 18:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Ez elég sok mindentől függ!

Első kutya lenne vagy nem?

Tenyészteni szeretném vagy nem?

Szeretnék-e pénzt rászánni vagy nem?

Megszeretnék-e menteni egy kutyát vagy nem?

kicsit vagy nagyot szeretnék?

stb.

addig amíg ezeket nem tudom addig egyiket se!

2009. máj. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
1. kutyás lenne nem szeretném tenyészteni csak tanítani a méretet még nem tudom
2009. máj. 10. 19:02
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
tenyésztőtől akkor vennék, ha fajtatisztát szeretnék. ha csak kutyát, akkor biztos menhelyről. a mostani kutyánk is onnan van, nagyon okos, imádnivaló. a menhelyen többségükre az altatás vár, míg a tenyésztőtől mindig megveszik. én jobb szeretek segíteni és ennek jó módja egy menhelyi kutyus örökbe fogadása.
2009. máj. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Én nem adnék pénzt kutyáért, és nem azért, mert nem szeretem őket, hanem mert dugig vannak a menhelyek szerető gazdi után sóvárgó kutyusokkal. Kettőt már befogadtunk és fogunk többet is, ha lesz megfelelő méretű házunk.

Azt a pénzt, amit egy tenyésztő kér, inkább elköltöm az oltásokra, etetésre. Ráadásul egy befogadott kutya (de macska is) sokkal hálásabb tud lenni, mert ők már sajnos megjárták a poklot és tudják értékelni, hogy milyen jó helyre kerültek.

2009. máj. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2009. máj. 10. 19:06
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Menhelyről!!!! Nagyon sajnálom azokat az állatokat,akik gazdái ocsmány módon megszabadultak tőlük,pedig egyszer őket is szerették.Nagyon hálásak, jó házőrzők, és nekik is jár még egy esély.
2009. máj. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Ki az a nagyokos, aki előszeretettel pontoz le mindenkit, aki menhelyről hozna kutyát?
2009. máj. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
Én tenyésztőtől vennék kutyát, mert nekem az egységes forma, küllem és viselkedés tetszik. Szeretnék vele komolyan versenyezni, később tenyésztővé és jó kiképzővé válni. És nem utolsó sorban egy jó tenyésztőtől vett kutyára van garanci, hogy egészséges, jó idegrendszerű lesz, míg egy menhelyi kutya száz szenvedésen áteshetett már, lehet félős, lehetnek leki problémái. Én ezért vennék tenyésztőtől. De ha neked nincs kifejezetted kedvenc fajtád, nem akar kiállításra járni (engem sem az érdekel nagyon), van elég türelmed akkor ments meg egy menhelyi kutyát!
2009. máj. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Én egyetlen esetben vennék fajtatiszta kutyát: ha vele a fajtának megfelelően dolgozni szeretnék. Azért mert "olyan cuki", meg "olyan szép", meg "azt mondják olyan okos ez a fajta" - ezekért soha.

Azért, hogy tanítgassam, legyen egy kutyám, aki nem mellesleg éppoly gyönyörű, okos, mint egy fajtatiszta, akkor csakis menhelyről.


Ha az ember nem akar bizonytalanra menni egy menhelyi kutyával, akkor olyan helyről választ, ahol a kutyák ideiglenes gazdiknál vannak, aki már tapasztalatot tud róla mondani, hogy ilyen-olyan szituációban hogy viselkedik.

2009. máj. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat és lécci ne pontozzátok le őket sztem mind2 félnek igaza van
2009. máj. 10. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!