Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg,hogy...

Hogyan tanítsam meg,hogy hozza vissza amit eldobtam?

Figyelt kérdés
Tehát mi a tanítás menete?
2021. jan. 24. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
finom falatokkal
2021. jan. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Minden kutyánál más, enyém pl magától tanulta meg hogy addig nem dobom el amíg nem hozza vissza. Próbáld vissza csalogatni
2021. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

A következőket tanítsd:


1. Behívás,

2. Kiküldés,

3. Megfogás,

4. Szájban tartás,

5. Ültetés, (opcionális)

6. Elengedés. (opcionális)


Nem feltétlenül ebben a sorrendben! Ha ezeket tudja, akkor az apportírozás magától értetődő kell legyen.

2021. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

Nalunk is magától megtanulta, pedig soha nem jarattuk suliba.

Ellenben a 2 labrador akikkel suliba jarnak, most is csak annyit tudnak hogy felkapjak a botot es nem eresztik. (ismerősé)

A mienk mar azt is megtanulta hogy eldobom es kozben ott marad. Tehat maga a marad parancsot. De azt nem tudom hogy sikerult megtanitani, nalunk a jutifalat nem erdekli a kutyat.

De a mienk nagyon jofej, ledobja eled a botot, ha azt mondod "kerem" akkor a kezedbe adja:)

2021. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem mindegyik kutya apportirozik.
2021. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem minden kutyat erdekel az apportirozas. A mieink egymasnak odadjak a labdat es huzzak,amig el nem szakad 😂😂😂😂

Az egyikkel lehet kulon labdazni,amikor nincs egyutt a ket kutya.

2021. jan. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyik kutyám apportos, ő vissza a hozza a labdát. Botot nem, azzal elrohan és rágja. Labdát meg elénk dobja. Mi is úgy tanítottuk,hogy amíg elénk nem hozta addig nem dobtuk el. Aztán rájött hamar ha elénk hozza akkor eldobjuk.


Másik kutyám nem apportos. 2x ha utána megy a labdának,de vissza hozni felejtsd el. Itthon érdekes,mert bármit eldobok vissza hozza,kezembe nyomja. De a parkban csak a bot létezik,de nem hozza vissza hanem rágja. Őt nem érdekli,hogy dobálod.


Igen egyébként meg lehet tanítani lassan felépítve lépésről lépésre. Viszont akkor lényegében a parancs miatt fogja csinálni,nem a játék kedvéért mint egy apportos kutya. Bár tény agyilag legalább fárad.


Én is ezt elszeretném érni,de most 13 hónapos,most kezdtük az engedelmességit.


Elakarok jutni jó sokáig vele.


Egyenlőre nagyon nehezen tudom lefárasztani. 1-1,5 óra szabadon engedős séta se fárassza le annyira.


Egyedül a kutyafuttatóban 1,5-2 óra ami lefárassza mentálisan és fizikálisan is.


Hiába kirándulok van hogy 12 km-et sétálunk. Az se igazán hatja meg.


Parkban meg se frizbi,se labda,se plüss, puller még ami viszonylag felkelti az érdeklődését,de azzal is inkább elrohan és rágja.


Agyi fárasztás lenne a legjobb,vagy valami intenzívebb futás,szóval most apuval akarok csináltatni egy futópadot nekik. Mentálisan a parkban nem tudok fárasztani,mert a másik kutyám is ott lebzsel akkor nem érdekli a labda,ha jutifalat van nálam.

2021. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Most komolyan azok a jó válaszok, akik leírták, hogy az ő kutyájuk milyen jól apportoz? Én, aki leírta miket tanítson, az meg 0%???
2021. jan. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!