Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes Westie kutyusom miért...

8 hetes Westie kutyusom miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy most nőneg fogai és sokat rág de miért az én lábfejemet?

ha játékaival játszok is vele utána mindig harapdálni kezdi a lábamat.

Ha ráütök egy picit az orrára, hogy nem szabad akkor is csinálja tovább.Ha mégegyszer akkor meg elkezd ugatni.

Többi dologban elfogadja hogy én vagyok a gazdija.


2010. aug. 15. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát pedig ez hierarchia-harcnak tűnik...

Azt se hagyd, hogy utána ugasson, ültesd le, és dicsérd meg, ha nyugton, és csendben marad.

Ha még utána is izmoskodik :-), akkor finoman, de határozottan a nyakánál nyomd le a földre, és tartsd ott kb. 1 percig, vagy míg meg nem adja magát.

nem fog neki tetszeni, de muszáj, hogy megtanulja, hogy ki az úr kettőtök közt, és ezt most a legjobb letisztázni, míg ilyen kicsi, mert mikor elkezd "serdülni", akkor már sokkal nehezebb bevezetni szabályokat.

2010. aug. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Félre lököd határozottan és mész a dolgodra. Máshogy nem lehet kutyát nevelni, ahhoz hogy megértse több következmény kell mint orr simogatás. Félrelököd, hangosan mondod NEM, és ott hagyod minél több ideig nem is foglalkozz vele.
2010. aug. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Határozottan szólj rá,hogy tudja,ez most nem játék. Az én westiem nagyon gyorsan megtanulta,hogy ki az úr:)) olyat is csináltam,amit az első irt,hogy lehuztam a földre a nyakánál. Ez is bevállt,a te kutyusod is hamar megtanulja,ne add fel,nem marad ez igy:P
2010. aug. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem anno a könyveimet elhúzta előlem ha tanultam és nem vele játszottam vagy megharapta a kislábujjam. nekem elég volt kétszer határozottan azt mondani hogy nem. viszont volt hogy bedurvult játszás közben akkor énis lenyomtam a fejét, hogy lehiggadjon. most már lassan 2 éves a kisasszony és nincs vele probléma(csak a halott gilisztákba szeret fetrengeni:/)


remélem segítettem.

2010. aug. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek!

sokat segítettetek:)

2010. aug. 16. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!