Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet ebből baj? Szaporítós...

Lehet ebből baj? Szaporítós labrador?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egyik ismerősünk győzködött minket, hogy fogadjunk be egy kis kutyát.

Mi egyáltalán nem pártoljuk a szaporítókat, de a kutyus láncon volt megkötve,6 hónapos és menhelyre szerették volna adni.

Se oltás, se chip, se semmi.

Nagyon aranyos bújós kutyus, nem engedtük a menhelyre, befogadtuk. Első út az állatorvos volt,húzta is a száját rendesen, de meglepő módon fajtisztának ítélte meg.

A kérdés az hogy lehet a kutyusnak eü gondja, mert most kap meg olyan oltást ami 6-10-12 hetesen kellett volna?:/



2021. jan. 25. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ne aggódj, attól nem lesz baja. A lényeg, hogy megkapta. Sokan nem oltatnak egyàltalan sajnos. Boldog gazdis éveket :)
2021. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Amiatt valószínűleg nem lesz gondja, ha eddig jól volt. Viszont minden más kijöhet rajta.
2021. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Attól, hogy most kapta meg az oltást, nem lesz gondja.

Attól, hogy fajtatisztának néz ki, viszont lehetnek ellenőrizetlenek a felmenői, lehet genetikai betegsége, ami később fog kibukni.

Ezt ne úgy vedd szerintem, hogy szaporítótól van, hanem hogy megmentetted. :) Ilyen helyzetekben ezzel vállalod, hogy akkor is vigyázol rá és gondoskodsz róla, ha kiderül, hogy valami eddig rejtett baja van.

Azért drukkolok, hogy ne legyen!

2021. jan. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Az a lenyeg szerintem, hogy addig ne talalkozzon mas kutyaval,ne vidd zsufolt helyre, amig meg nem kapta az osszes oltasat.

Azonban ami a kesobbiekre nezve szapis labradoroknal komoly gond, az a diszplazia. Erre erdemes felkeszulni, mind az anyagiakat nezve, mind a taplalkozas, odafigyeles teren. Tehat amint mar picit santit, vagy mashogy megy, azonnal orvos, ne legyen elhizott, kapjon etrendkiegeszitoket, jo minosegu tapot, stb.

Termeszetesen nem torvenyszeru, hogy pont ez lesz a baj, de sajnos ez gyakori naluk.

2021. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%
Ha jelenleg egészséges, akkor nem az oltásoktól vagy azok hiányától lesz gondja. Hanem inkább az egyéb gondtól, ami a szapis labiknál gyakori (gerinc, csípő, könyök, váll, epilepszia, stb.)
2021. jan. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, de lesz olyan, ami csak később jön ki, ha van neki. Szapis kutyáknál sincs kőbevésve, hogy már pedig baja van/lesz, csak ugye nagyobb rá az esély. Neveljétek szeretetben, odaadással, ha hozza a fajtajegyeket, akkor fajtajellegű keverékként lehet definiálni. Még lehet belőle jó és egészséges kutya.
2021. jan. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Baj barmikor tortenhet az eletben, de nem kell mindig valami tragediatol rettegni. Befogadtad, jo fej vagy! Innentol legyel jo gazdi es a problemakkal akkor foglalkozz, ha vannak ... addig meg oruljetek az uj jovevenynek :)
2021. jan. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Hozzánk egyszer került szaporítós Golden. Szegény elég hamar súlyos beteg lett, aminek a vége elaltatás lett, mivel menthetetlen volt.


Azóta a szaporítókat messziről elkerülöm, igaz ezt a kutyát sem én szerveztem le.

2021. jan. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
És miért lettem le pontozva? Nem írtam hülyesèget
2021. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9: nem én pontoztalak le

A többieknek köszi a válaszokat, szerintem nem lesz gond. Az előző kutyusunk 16 évet élt, mikor őt befogadtuk a szomszéd ismerősétől, akkor még azt sem tudtuk hogy ez szaporítás:”)

Remélem hasonló szerencsénk lesz.

2021. jan. 25. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!