Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom,hogy én...

Honnan tudhatom,hogy én vagyok a falkavezér? Elég ha így érzem? Vagy van erre külön utaló viselkedés?

Figyelt kérdés
2021. jan. 25. 20:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%

ma 22:08


Én ott szeretném kezdeni az "utánanézést" hogy megtudom ezt pontosan ki és hogyan kutatta ki.


"Régen bebizonyosodott már a kutatások sora által, hogy a kutya nem tekinti falkájának az embert, így nem tekinti falkavezérnek sem."

2021. jan. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
8%

Alap etológia. Alap tudás a kutyáról. Ha valamihez nem értetek, ne szóljatok hozzá! (Ez már csak az alap intelligencia kitétele lenne.)


[link]


[link]


[link]

2021. jan. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Felejtsd el ez a FALKAVEZER baromsagot!!! Felejtsd el ez a SORRENDISEGI baromsagot!!!


Ezeket csak a tok laikusoknak tanitjak az iskolaban, hogy feltudjak fogni a dolgok lenyeget :)


Legyel te a GAZDA, legyel a VEZER ... akit feltetel nelkul kovetni kell. Legyel egyertelmu a kutyaval, ertse mit akarsz tole es kovessen mindenben, hiszen rangban folotte allsz.

Nem vagy ALFA, mert a nemiseg fel sem merul ... te vagy a VADASZ. Te hozod az etelt, ezert magasabban helyezkedsz el a hierarchiaban.


Erre kell csak ragyurni, olyan vezernek kell lenni akit erdemes kovetni es ha ezt elerted, szinte a szemeddel tudod iranyitani a kutyadat.


Nem kell a kutyaiskolakat tulmisztifikalni ... csak uzlet az egesz, manapsag jol eladhato porteka. Egy kaukazusi pasztorember Cezar Millan tudomanya es premium tap nelkul is olyan kutyakat farag az ebekbol, hogy minden kutyas olyanrol almodik. :)

2021. jan. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13+

Szoval ne fonokoskodni akarj a kutyan, hiszen alapbol felette allsz ... hanem legyel kovetendo pelda es ertheto a kutya szamara.

Kutya figyelmet kell megszerezned, hogy mindig figyeljen rad, mindig nagyobb inger legyel a kornyezetnel. Kotodesnek hivjak. Ezt kell elerni ... utana mar csak meg kell tanitani a kutyanak a civilizalt emberi elet szabalyait, hogy a kulvilagban is boldoguljon.

2021. jan. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
28%

Akkor aki szerint a sorrendisegi szabalyok hulyesegek,engedje elore a kutyat az ajton es egyen utana,aztan probalja ki,h engedelmeskedik-e a kutyaja.... ugye,hogy nem.....


Az etologia egy tudomany. Utana lehet nezni.... Fennelnek is. O is etologus. Ja,hogy emiatt olvasni kell egy 400 oldalas konyvet??....

2021. jan. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A sorrendiség hülyeség. A nevelés nem.

A kutyáim kimehetnek előttem a kapun és ehetnek előttem. DE csak akkor, ha engedélyt adok rá. Önállóan kapun kimenni tilos. Önállóan enni tilos. (Jellemzően előttem esznek, mert nekik 18-kor van vacsora, én meg tőlük függetlenül később eszek. És gyakran küldöm ki előre őket a kapun, majd ugranak is be rögtön a kocsiba önállóan és várják, hogy induljunk.)


A nevelés és a szabályok nem egyenlőek azzal az abszurd elmélettel, hogy a kutya és az ember egy falkát alkot. (Mégis magyarázd már el, hogy ez hogy lehetne? Az ember nem falkában él. Mellesleg a kutya sem. A kutya és az emberbpedig nem is egy faj. Akkor mégis hogy lehetnének egy falka?)

2021. jan. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
43%
16os: nálunk előttünk mennek ki a kutyák (miután engedélyt kaptak) és miután ettek, azután eszünk mi. Köszönjük szépen, mind a négy kutya tökéletesen engedelmes, falkavezérszabályhülyeségek nélkül is.
2021. jan. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én pl. onnan tudom, hogy maximálisan tisztel, hogy mikor elengedve jön mellettem, rám hagyja az "intézkedést", figyeli a reakciómat eseménykor. Ha vadat látunk, velem együtt figyeli, de nem fut utána. Ha kutya ugat ránk szemből, besorol mögém, tudja, hogy az én reszortom a falka védelme. Bármit eltűr nekem, bárhol megtapogathatom, elvehetem az ételt tőle. A NEM az NEM-et jelent, nem "talán"-t. Büszke vagyok a kapcsolatunkra, ha együtt vagyunk, érzem a csoportszellemet.
2021. febr. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!