Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magányos gyereknek kutya?

Magányos gyereknek kutya?

Figyelt kérdés

A fiam 9 és fél éves, nagyon szeretne barátkozni, de valahogy nem megy neki. Odavan a kutyákért, szeretne egyet, de eddig nem mertem vállalni, mert lakásban élünk. Most elgondolkodtam, talán segítene a fiamnak, ha lenne egy kutyánk? Kevésbé lenne magányos, és így a gyerekekkel is jobban kijönne?

A másik dolog, amit meg kell említenem, hogy én úgy közepesen vagyok oda a kutyákért. Szeretem őket, de nem vagyok nagy kutyarajongó, ha egyedül lennék, eszembe nem jutna kutyát venni. Tehát inkább a fiamnak venném. De kérdés, lehet ilyet?

Értelmes, kulturált válaszokat kérek, anyázásra, megalázó válaszokra nincs szükség.



2021. jan. 26. 23:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
En 10 évesen kaptam a kutyusom. Sok időmet elvette emiatt is tudtam tullendulni az akkor mélyponton. Rengeteg szeretetet ad és rendkívül a személyiség fejlődésben.
2021. jan. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
ha lakásban vagy és bizonytalan vagy, kezdetnek szerintem vegyél tengerimalacot. őket is nagyon lehet szeretni, babusgatni. Viszont nem kerülnek annyi energiába/pénzbe.
2021. jan. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Az biztos hogy jot tenne neki, akar meg a baratkozasban is segitene. A suliban is egy kozos tema lenne a kutyus, lanyoknal is akar, es ha elviszi sétálni ott is talalkozhat jofej kora beliekkel is.


Egyetlen zökkenő: gyereknek nem veszunk kutyat. Marmint ugy nem, hogy azt mondod hogy teljesen az ove. Ha Te is emlekszel milyen voltal kiskorodban, akkor nem kell ezt magyarázni. A legtobb (nyilvan vannak kivetelek, lehet hogy a fiad pont ezek koze tartozna mivel nincs sok baratja es amugyis kutyabolond) par nap/het elteltevel megunja hogy lekell vinni setalni, akkor viszont a Te nyakadba szakad. Tehat igy gondold el. Kerdezd meg első körben (ha nem meglepi lesz, bar szerintem az ugy akkor jobb lenne:)) hogy birna e vele?

En kistestut ajanlanek egyebkent, kezdesnek is szerintem jo, meg nyilván lakásba nem nagyon mehetne nagyobb sem. Konyebben lehet "befolyásolni" mivel kistermetu, nem is lesz ezaltal nagy igenye etelre stb. Fajtat nem tudok ajanlani:(

2021. jan. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

A gyerek is vágyik kutyára, vagy csak te gondolod, hogy segítene rajta?

9 éves gyerek még nem tud teljes felelősséggel lenni egy kutyához.

Sétáltatni sem tudná egyedül még.

Tehát neked lesz a nagyobb teher a kutya.

Neked kell megtanítani a gyereknek, miként kell bánni egy kutyával, mik a gazda kötelességei,stb.

2021. jan. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

"ha egyedül lennék, eszembe nem jutna kutyát venni."

Ha ez azt is jelenti ,hogy komolyabban te nem fogsz vele foglalkozni csak a gyerek akkor még lehet róla szó de nem bármilyen fajtáról. Egy kutyát folyamatosan nevelni ,hogy beilleszkedjen az emberek társadalmában. Egyes kutyafajták magabiztos, határozott gazdát igenyelnek és egy kisgyerek valószinűleg nem ilyen. A kezdőknek leggyakrabban retrievereket javasolják. A mi első kutyánk cocker spániel volt az nem tudom mennyire javasolják kezdőknek de nekünk sok örömet okozott.

2021. jan. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Egy szoba cica? A cicák is rengeteg szeretetet tudnak adni, az én egyik cicám konkrétan annyira kedves, hogy szó szerint maga a szeretet megtestesítője. <3 A cicák lakásban jobban elvannak, mint a kutya és tényleg rengeteg szeretetet adnak.
2021. jan. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Öcsém 11 éves volt amikor kapott kutyát, odáig volt az első pár napban, aztán amikor már le kellett hordani sétálni na akkor kezdődtek a gondok, ugyanis soha nem akarta levinni. Anyu pont úgy állt a kutyához mint te, közepes szeretetet érzett iránta. Felelősséget egyikőjük sem, ezért aztán soha senki nem vitte le és a lakásba piszkított amiért persze kapta a szidást. Akkoriban már nem laktam otthon és sajnos magamhoz sem tudtam venni szerencsétlent. Ez így ment több mint 2 évig aztán hazaköltöztem és a kezembe vettem a kutya nevelését, az első pár séta után rögtön megtanulta mit hogy kell csinálni. Szerencsére a többieknek sikerült változtatni a hozzáállásukon és megváltozott minden de azt a 3 évet amit úgy sikerült leélnie a kutyának már nem lehet megváltoztatni. Most lesz 12 éves és nem bánta meg egyikünk sem, hogy hozzánk került mert hihetetlen mennyiségű szeretetet kap mindannyiunktól de nagyon alaposan át kellett volna gondolni ezt az egészet és nem csak azért szerezni egy kutyát mert öcsém unatkozik. Én is azt mondom mint előttem mások, egy 9 éves gyerek nem tud felelősséggel gondoskodni egy kutyáról. Csak a kedvencet látja benne és valahol ez normális is, hiszen még nagyon gyerek. Pár évet várjatok még.
2021. jan. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

7 éves voltam amikor megkaptam a kutyusom. Nagyon zárkózott gyerek voltam és nem nagyon voltak barátaim (csak 1 volt, aki elhunyt autobalesetben :( ). Nekem rettentő sokat segített, "Ki nyílt" előttem (újra) a világ, jobban ment a barátkozás, talpra esett lettem. Szóval sokat segített a fejlődésben és egyben felelősséget is tanultam. Kistermetűt javaslok első kutyának. A sétáknál, azt tudom javasolni, amit a szüleim csináltak (csak egy tanács), hogy ha mentek sétálni, akkor menj velük, legalább 1-2 hónapig, aztán csak a ház elé engedd egyedül hogy lásd az ablakból/erkélyről.

De mindenek előtt, ülj le vele megbeszélni, hogy mivel is jár a kutya nevelése és felelősséget kell vállalnia iránta. Stb.

2021. jan. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%
Magànyos gyereknek elsősorban szerető szülő kell
2021. jan. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Én inkább egy ideiglenes befogadásal kezdenék. Azért a kutya nagy felelősség, mert sétáltatni kell, nevelni kell, ráadásul ha valahova elutaznál napokra, akkor valakire rá kell bízni, vagy eleve kutyás helyre mész.

Az ideiglenes befogadásnál ki tudtok hozni a menhelyről egy kutyát, láthatjátok, hogy belefér e az életetekbe. Nem mindegyik helyen mennek ebbe bele, de inkább így, mint hogy veszel vagy "véglegesen" befogadsz egy kutyust, azt 1 hónap múlva azt se tudod hogyan szabadulj tőle.

2021. jan. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!