Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a Jack Russell...

Mit gondoltok a Jack Russell terrier és a Parson Russell terrier kutyákról?

Figyelt kérdés

Mindenféle vélemény érdekel :)

Illetve, hogy mi a különbség a két fajta között?



#terrier #Jack Russell #Parson Russell
2021. jan. 27. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A parsonnak hosszabb a lába és talán kicsit több megfelelni vágyás szorult bele, mint a jackbe. :)


Jackem van, szeretem, imádom, de soha többet nem lesz terrierem.... :D

Iszonyú okos, imád tanulni és nagyon gyorsan tanul, de az engedelmesség egyáltalán nem az erénye. Van egy border colliem is, nála azt érzem, hogy nagy mértékben a kedvemért is dolgozik, a terrier csak a kajáért.

Szeretem benne, hogy kicsi, de mégis lazán kibír 5-10 km-es kocogásokat(sőtt, húz is) és 10-20 km-es túrákat. Nagyon tudnak szeretni, imádnak az ember közelében lenni és a világ legaranyosabb módján bújnak hozzád :)

Nekem sajnos sima szőrű van és iszonyatosan hullajtja... elvileg a szálkás csak kis mértékben, de nekik ugye kell a pár havi kozmetika.

2021. jan. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem a parson russell jobban tetszik mert arányosabb a testfelépítése
2021. jan. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ, nekem most egy 5 hónapos elvileg Jack, gyakorlatilag Parsonom van. Jack-ként hoztuk el, de nyilván valóban nem az, mert sokkal hosszabb a lába és nagyon puha a szőre.. :)
2021. jan. 27. 15:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor valami kevereked van. Nincs olyan, hogy torzskonyves kutyabol mas lesz, mint amit a tenyeszto mond :)

Ez csak szapinal fordul elo, sajnos.

2021. jan. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom,hogy az emberek többsége csak a cukiság miatt veszi.


Közben amúgy makacsak,könnyen válhatnak agresszívé, speciel 5 jack russelt ismerek meg fajta jellegűt. Mindegyik keményen megy neki kutyáknak.


Futtatóba is szoktak hozni egyet és mindenkibe beleköt.


Nyilván egy erős kezű gazdinál aki lefárassza a tömérdek energiáját,meg jól neveli annál biztos jó fejek.


Sajnos én még jó fej,normális jackkel nem találkoztam.


Mint fentebb is írták baromi sok az energiája ami ha nincs lefárasztva akkor az nagyon gáz.

2021. jan. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%

Kotelidegek is keves hozza.

Akarat es eroszakcsomag. Felejsd el.

A keves etel arat megfizeted az idegeiddel.

2021. jan. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#4 nem törzskönyves, viszont a szülei jack-ek voltak, ezért arra a következtetésre jutottunk, hogy valószínűleg felmenői között lehetett parson, mint nálunk embereknél, hogy olyan lett, mint pl a nagyszülei.

Nem gondolnám szaporítónak akitől elhoztuk, mert 3 kiskutya volt nála és a szülők. Mi hoztuk el mind a 3at :)

2021. jan. 28. 10:19
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jack Russelem van,imádom,DE!ha újra kezdhetném,akkor fejvesztve menekülnék a fajta elől:)

Nyílván túlzok,de az tény,hogy egy nagyon akaratos fajta. Nálunk rend van és nyugalom,de megvívtuk a harcot,mire ide jutottunk,párszor bepróbálkozott a fejemre nőni. 4 éves. 1 biztos,soha nem volt még ennyire okos kutyám,de ezt felhasználva gyorsan kiismer ;)

Nagy mozgásigényűek,imádják a gyerekeket és szörnyen konokok. Sok sok türelmet a kutyádhoz :D

2021. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!