Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tartjátok a kutyátok...

Hogyan tartjátok a kutyátok szülinapját?

Figyelt kérdés

2021. jan. 27. 17:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%
Azt se tudom, mikor van a szulinapja mert mentett kutya. De szerintem o minden nap ugy erzi magat, foleg mikor vacsi ido van. Nap kozben meg alap a mokazas, seta, tanulas, birkozas, labda, kötél, eppen mihez van kedvunk.
2021. jan. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
66%

Én tartom a kutyám szülinapját, más ünnepeket is, amikor egymást ajándékozzuk ő is kap valami apróságot. De mielőtt még teljesen bolondnak tartanátok leírom kicsit részletesebben, aztán lehet ítélni :)

Alapvetően munkakutya, a szülinapozás sincs másképp, csak ilyenkor nagyon happy tréning van, kevesebb elvárással, sok jutalommal és igazán finom falatokkal. Barfos kutya, mindig dolgozik a kajáért, de ilyenkor a kedvenceit adom neki, ami általában a lazac, illetve a tréning végén valami extra finom rágcsát (ez házilag szárított, jó húsos marhagége szokott lenni), de nem kap hatalmas mennyiséget enni, nem készítek neki külön tortát, mint sok barfos. Ilyesmikre gondolok: [link] ami szerintem is nagyon szép, de én ezt hatalmas és felesleges macerának tartom, a kutyának édesmindegy, hogy gyönyörű tortaformája van-e vagy csak simán a táljában van szinte gusztustalanul összetrutymákolva és nekem elsősorban az a fontos, hogy a kutya örüljön, az ilyen torták meg inkább a gazdi öröméről, esetleg egy mutatós szülinapi insta posztról szólnak, amit nem ítélek el, csak ez elsősorban tényleg nem a kutya miatt készül.

Új játékot is szokott kapni, szeret játékért dolgozni, főleg ha új, na akkor igazán nagy a boldogság. Szóval én ezt az alkalmat inkább egy nagyon különleges, nagyon motiváló tréningre használom fel, mert habár a kutya nem tudja, hogy szülinapja van, én tudom és így én is tudok egy sokkal boldogabb, ünnepibb hangulatban dolgozni vele, amire néha szükség van. Tehát, hogy azt használom ki, hogy mivel az én fejemben ott van, hogy ez egy különleges nap, ezért tudok eszerint foglalkozni vele és ezt a maximálisan ünnepi lelkiállapotot úgy igazán az ilyen alkalmakon tudom megragadni, és ezt már a kutya is abszolút érzi. Persze van máskor is happy tréningünk, nemcsak évente egyszer, de ha mindegyik az lenne, akkor elveszne a varázsa, pedig ez a varázs tényleg olyan, amit a kutya is megért és így egy tök jó kapcsolatépítő dolog is egyben.


A más ünnepek során történő ajándékozásnak kicsit más funkciója van, ott inkább az a fő szempontom, hogy a kutya érzi az ünnepi hangulatot körülöttünk és nem akarom ebből kihagyni.


A kirándulással az a bajom, hogy oda amúgy is sűrűn járunk és ha hétköznapra esik a szülinap, akkor arra pont nincs is lehetőség. Szóval nálunk a kirándulás inkább szokványos hétvégi program, ott nem is lehetne úgy elkapni ezt az ünnepi hangulatot, mert oda meg nem azért járunk, hogy minden pillanata rólam szóljon, hanem, hogy ő is kikapcsolódjon, "kitombolja" magát, más energiáit vezesse le, amihez én csak kontrollként kellek, nem a közös munka miatt.


Szóval nálunk így van, nem tudom ez mennyire furcsa vagy szokványos megtartása a szülinapoknak, én teljesen megértem, ha ezzel mások nem értenek egyet, nekünk így működik, ilyen a rutin, de mondom, szerintem az se gond, ha valaki egyáltalán nem tartja, vagy cukrászokat meghazudtoló ügyességgel tortát készít, mert ez egy ahány ház, annyi szokás dolog és szerintem egyik sem rosszabb a másiknál :)

2021. jan. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%
Nem is tudom mikor született
2021. jan. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
36%
Eljut még a sok hülye odáig is hogy esküvőt tart a kicsi pici kutyukának!!IQ -200.Lehet lepontozni,de legalább nem vagyok hülye!!Gondolkozatok már emberek...
2021. jan. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
20%
Aznap nem rugok bele
2021. jan. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

2-es:

Igen bocsi ezt én is későn a kérdés kiírásánál vettem észre

2021. jan. 27. 19:49
 17/23 anonim ***** válasza:
58%
Sehogy, mert a kutyát nem érdekli. :D
2021. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk évfordulónk van, az örökbe fogadása napját "ünnepeljük" egy egész napos túrázással, miközben egésznap szárított húst ehet :D

Máskor is van séta, de egész napos(15 órás) nincs és máskor is kap szárított húst, de csak egyet, vacsi utáni "desszertnek", az évfordulóján viszont csak azt kap, mert különben imádja, lévén, hogy kutya. Két, egyenként 15dekás zacskóval bevág:D

2021. jan. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
25%

"Máskor is van séta, de egész napos(15 órás) nincs"


A végén már csak vonszoljátok a pórázon lévő dögöt...

2021. jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

#18-as vagyok.

#19-es: Nem:D Mudi-foxi-németjuhász mix lévén imád mozogni. De nyilván, ha nem akarna ennyit menni, akkor nem erőltetném, hisz az Ő napja, azért megyünk kirándulni, mert Ő ezt szereti.

Ha francia bulldogom lenne, aki utál mozogni, csak kényszerből, az egészsége miatt erőltetném a napi sétát, akkor az Ő szülinapja a lustálkodásról szólna, mivel Ő meg azt szeretné.

2021. jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!