Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy egészséges és egy diszpláz...

Egy egészséges és egy diszpláziás németjuhásznak minden kölyke diszpláziás lesz? Vagy milyen esélyek vannak?

Figyelt kérdés

Egy volt szomszédomat 4 éve átverték, olyan értelemben, hogy vett egy törzskönyves németjuhászt de diszpláziás volt. Tehát valószínűlég valami sumákság történt ott a felmenői körében, amit persze nem jegyezték fel hivatalosan.

Ő elköltözött 3 éve a kutyussal együtt. Van egy barátom, akinek van egy tökéletesen egészséges nőstény németjuhász kutyája. Az párosodott a fent említett kannal és 1 hónapja születtek kölykei. Nekem előre le volt foglalva a barátomtól egy hím.

Most mesélte, hogy ki és mi volt a hím meg a gazdája és összeraktam a képet. Neki nem mondtam, hogy tudom, mi a baja a másik kutyának, mert már késő, úgy is meg vannak születve. Én akárhogy elviszek egy hímet, csak tudni szeretném, milyen esélyei vannak? Vajon ő is fogja örökölni?



2021. febr. 1. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy az ismerős kutyája örökölte a diszpláziát, vagy a tartási körülményei okozták. De ha a másik kutya alapból keverék, akkor ez egy akkora lutri, hogy én biztos nem csesznék ki magammal ennyire egy ilyen kölyökkel. Több mint 50% hogy lesz valami baja, főleg mert random kutyákat raktak össze szűrés nélkül.
2021. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Diszplazia 90 %


Igy is tultenyesztett genetikai hulladekot csinaltak a fajtabol.

2021. febr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A haverom kutyájának van szűrés, az is törzskönyves németjuhász. Ő nem diszpláziás.

A másik kutyának (a hím) is megvan a szűrés csak úgy látszik, még hamisított vagy egyszerűen eltitkolta, hogy beteg a kutya.

2021. febr. 1. 18:25
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha a csávó rosszul tartotta a kutyát, pl lépcsőztette vagy futtatta túl fiatalon, akkor simán lesz diszpláziája, nem kell, hogy a szülőktől örökölje.
2021. febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4

Három hónaposan került hozzá, ha jól emlékszem. Ritkán lépcsőztette, két hétben egyszer a második emeletre, türelemmel.

2021. febr. 1. 18:33
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

4-es: a diszplázia van nincs, ergo a lépcsőzéstől, betonon futtástól sem fog kialakulni, vagy van, de az ilyenektől (meg egy csomó másik dologtól) kialakulhat. Genetikailag öröklődik a hajlam, egy abszolúte mentés és nem hordozó kutya nem lesz diszpláziás.


Kérdező, én innen nem hoznék kutyát. Simán lehet a szuka hordozó, gondolom ezt nem tudják róla, ha összekerül egy dp-s kannal akkor garantáltan dp-sek vagy hordozók lesznek a kölykök. Sajnos a 2-esnek kell igazat adnom, én a helyedben inkább egy nj jellegű keveréket választanék menhelyről. Az a gond, hogy a hordozók vagy az enyhe dp-s kutyák ugyanúgy tenyésztésre alkalmasnak vannak minősítve. Aztán csodálkozunk, ha 5-6 éves korára kb.használhatatlan lesz a kutya. (Igen, tudom, hogy szaporítók a fent említett emberek, de a tenyésztők is szarnak bele)

2021. febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Dp előfordulhat szűrt szülőktől is, valahol ezt olvastam, de amúgy számítanak a tartási körülmények is.


Különben dp nem egy halálos betegség, de függ attól, hogy mit érint. Csípő, gerinc, térd stb.


Nálunk a csípő problémás, de semmi tünet nincs, ízületvédőket kap, ha majd fájni fog neki, akkor megműtjük.

2021. febr. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6

Tőle fogom hozni a kutyust, mert megegyeztünk és vállalom a helyzetet. Nem szeretném, hogy azért mert beteg az utcára kerüljön. Csak kérdeztem.

2021. febr. 1. 18:59
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A kan gazdáját nem biztos, hogy átverték, sok sok generáción keresztül rejtve maradhat a dp. A kölykök gazdáit, de elsősorban a szuka gazdáját illene erről tájékoztatni, utóbbit, ha másnak nem, akkor neked...


A kutyád ettől függetlenül nem biztos, hogy beteg lesz, ha mégis, akkor pedig még mindig meg van az esélye, hogy ki sem jön rajta.

2021. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9

Jaj igen, ezt tudom. Elnézést, lehet én fejeztem ki rosszul magam. Tehát igen, nem biztos, nem is akarom vádolni az előző gazdát. Csak szegény nagyot csalódott akkor.

2021. febr. 1. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!