Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Meg tud halni egy...

Segítség! Meg tud halni egy jól nevelt egészséges 6 éves németjuhász kutya?

Figyelt kérdés
Tudnivalók:nagyon egeszseges jol nevelt jol tartott es be van oltva.Csak én 13/L vagyok es szeretem babusgatni :3 es apa szerint a hülyeseggemmel le farasztom ja es meg annyi hogy nagyon keveset tud a csalad vele foglalkozni es sokszor van bezarva a kenelbe es ritkan szaladgal es mozog..tudnatok segitenj ebben? mert en nagyon szeretem ot es nem akarom ilyen hamar elvesziteni.:c
2015. jan. 17. 18:57
1 2
 1/15 bollocks ***** válasza:
94%
Te tudnál segíteni, például abban, hogy picsogás helyett felemeled a segged a gép elől, és elviszed sétálni néha.
2015. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Miért nem foglalkozol vele, ha jólnevelt? Nem vagy már kicsi gyerek, játszani, tanítani, sétáltatni te is tudod. Amúgy sajnos senki sem él örökké....
2015. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Miben tudnánk segíteni? Apádat meggyőzni?

A német juhász munkakutya, naponta jó lenne vele foglalkozni, tanítani, dolgoztatni, sétálni vinni, mozgatni, elfárasztani, labdázni vele stb.

Egy kutyának sem tesz jót, ha be van zárva, és keveset mozog, meg nem foglalkoznak vele. Bele ebbe ugyan nem hal fizikailag, de nem kellene így kutyát tartani.

2015. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

6 évesen még nem valószínű, hogy meghal. A babusgatástól nem lesz baja. Annál inkább attól, ha mozgásszegény és ingerszegény körülmények között él .

Próbálj meg olvasni a kutya tanításáról. Van bőven róla a neten. És a szabadidőben foglalkozz a kutyával.

2015. jan. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Bármilyen kutya bármikor el tud pusztulni. Az a nem mindegy, hogy előtte az élete, akármilyen hosszú is, milyen. És a tiéd visszatekintve valószínűleg nem fogja megköszönni, ha egész életében a kennelbe van zárva ahelyett, hogy rendesen foglalkoznátok vele.

Ha nincs rá időtök, keressetek neki másik gazdát, és ne tartsatok kutyát, amíg nem tudjátok vállalni, hogy olyan életet biztosítotok neki, amivel elégedett.

Különösen igaz ez a német juhászokra, amik hajlamosak megkattanni a dologtalanságtól. Szóval ne csodálkozz, ha előbb-utóbb agresszív lesz, vagy nekiáll lerágni a saját farkát/lábát. Kezdj valamit a helyzettel, sürgősen, például babusgatás helyett fáraszd sétával, labdázással, tanítással, mozgatással.

2015. jan. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Meg tud halni mint minden élőlény, de ha az a kérdás hogy a kevés foglalkozásba bele e hal ,akkor a válasz az hogy nem, ebbe nem halnak bele ,ha amúgy el van látva élelemmel és nem kap fertőzést stb. De nem érzi jól magát és ez is baj.
2015. jan. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Egy élőlény élete bármikor véget élhet. Én sem tudhatom, hogy holnap még élek-e, de egy kutya 6 évesen nem öreg. Ha tudod vidd sétálni, futni. Ha erre nincs lehetőséged tanítsd trükkökre. Mindeg, hogy mit, a lényeg az, hogy közös program legyen...
2015. jan. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
10%
énn ugy tudom meghalhat ha unatkozik
2015. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
Találnotok kell mindennap legalább 1 órát, amikor csak vele foglalkoztok! Ez egy munkakutya, kell neki a kihívás. Hetente 2-3 alkalommal vigyétek sétálni, kutyák közé.
2015. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

A német juhász egy mozgásigényes munkakutya fajta, aminek nincsen jó helye ingerszegény környzeteben, egy kennelbe zárva és úgy, hogy alig foglalkoznak vele.


(Nem mintha lenne olyan kutyafajta, aminek ez megfelelő lenne.)


A kutyatartás felelősséggel is jár az örömei mellett. Ha jól nevelt, fegyelmezett kutya, akkor már 13 évesen te is tudod sétáltatni és futtatni, tudsz vele foglalkozni, játszani ha szereted és szeretnél jó gazdája lenni.

2015. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!