Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Rexbe mással is totál...

A Rexbe mással is totál flegmák/bunkók?

Figyelt kérdés

Régebben rendszeresen kijártunk a Rex állatotthonba egy kutyához, elég látványosan fotózgattuk beszéltünk hozzá , nekidőlt a rácsnak hogy simizzük stb. Egyik alkalommal már szóltunk hogy hello, szeretnék egy kutyát a jövőben, erre megszólal a nő hogy ő ilyenekre nem ér rá. Na több se kellett, innen se lesz kutyám. Érdekes máshol rámutattam egy kutyára, azt nyomták is a kezembe a pórázt hogy ok csá vigyed.

Mással is történt már hasonló a Rexnél vagy más menhelyen?



2021. febr. 1. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
hát ahol csak úgy a kezedbe nyomták a pórázt az inkább sintértelep volt, nem? Nem ugyan az a kettő, bár a menhelyes stílusa valóban nem volt korrekt.
2021. febr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Más menhelyen is ugyan ilyenek, nyugi...

Mi régebben jártunk ki a férjemmel sétáltatni Nyíregyházán az Állatbarát Alapítványhoz. Volt, hogy 45 percet is ott ténferegtünk, senki nem volt hajlandó nekünk kutyát kiadni.

Érted, a saját szabadidőnkben a saját kocsinkkal-benzinünkkel kimentünk csak azért, hogy sétáltathassunk. Erre semmi. Pedig volt ott nem egy ember..


A végén már a férjem mondta, hogy na menjünk innen...Azóta sem voltam ott. Pedig itt lakok a városban.

2021. febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A Rex egy pénzmosoda. Mindenki tudja, aki járt már ott. Mosolyognak a kamerába, kiteszik a plakátokat, hogy tessék, tessék, erre lehet adakozni a cuki kutyuskáknak, aztán kreatív könyvelési trükkökkel és egyebekkel szépen zsebre teszik a befolyó pénzeket. Pár állatot azért tartanak falból, hogy neve legyen a gyereknek. Persze ez nem egyedi jelenség. A legtöbb ilyen önzetlen jótevő társaság valójában szélhámosság, legyen szó állatmenhelyről, rákos gyerekekről vagy afrikai éhezőkről.
2021. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Az illatoson korrektek,orvosilag kezeltek a kutyak. Megmondjak,h az eletedhez alkalmas-e a kinezett kutya. Porazzal kihozzak ismerkedni. Szivferegre is leszurtek.

Onnan szivesen hozok kutyat.


A menhelyeken en is inmorrektseget tapasztaltam. Lepusztultak a kutyak,orvosilag elhanyagolak.

2021. febr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Noéval volt rossz tapasztalatom. Annyi mindennek kell megfelelni ott, hogy csodálkozom, ha valaki örökbe tud fogadni, mintha nem is lenne érdekük örökbe adni, inkább kirakatbábúk, "nézd ezt a cuki állatot, nincs szived, ha nem támogatod!" :(
2021. febr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Attól függ. Ha te valóban így jelentkeztél ott be és így kommunikáltál, ne csodálkozz, hogy gyorsan lekoptattak. Komolytalan érdeklődőkkel nem foglalkozik senki.
2021. febr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A Rex az egyik legnagyibb pénzmosoda. Párszor voltam ott, alig van kutyájuk. A marketingjük nagyon jó, plusz van pénz drága plakátokra, de kb ennyit érnek. Szedik az 1%-ot meg az adományokat, aztán abból vannak a terepjárók.
2021. febr. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahol önkénteskedem, az egy kisebb menhely, ott is rögtön a "kezedbe nyomják a pórázt", de csak sétára, az örökbefogadásnál fél-egy órát elbeszélgetnek veled, de szerintem ez jól is van így :)


Sajnos egyik ismerősömnek is rossz tapasztalatai vannak a Rexről... :(

2021. febr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Áh, az én kutyám is egy ilyen pénzmosodából jött csak vidékről. Ráadásul az egyik olyan példány volt, akit azért tartogattak, hogy elmondhassák milyen régi kutyájuk is van, mert ők akkora állatbarátok -.-"

Alpári állapotok, kutyák befilcesedett, szartól-húgytól bűzlő bundával, orvosi ellátás nuku, mindemellett folyamatosan koldulnak interneten ÉS szórják a pénzt: promó pakk, ingyen naptár, ingyen képeslap, poszter, fotókiállítás (kritikán aluli printekkel)...


Viszont:

- az ilyen ráutaló magatartás, hogy "elég látványosan fotózgattuk beszéltünk hozzá" lófüttyöt sem ér

- és ez se "Egyik alkalommal már szóltunk hogy hello, szeretnék egy kutyát a jövőben" mert sosem tudhatod milyen dolga van épp.

Nálunk a megoldás az volt, hogy odatelefonáltam az ürgének, hogy "XY vagyok és örökbe fogadásról szeretnék érdeklődni" megbeszéltük, hogy van kinézve kutya és hogy melyik majd egyeztettünk időpontot, amikor csak velem meg a kutyával foglalkoztak. Mivel a hely egy ótvar pénzmosoda, a látogatás után másnap chipelték, oltották a kutyát és tudtuk aláírni a hivatalos papírokat. Annak az ismerősömnek, aki fanyalgott, szörnyülködött meg 'asztatta ugyanezt az ürgét, 2 hetébe telt kiimádkozni a kinézet kutyát az "állatvédőktől".



Viszont... "Na több se kellett, innen se lesz kutyám." Azt vágod, hogy a kutyával cseszel ki, ugye?

2021. febr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!