Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Huskyval mennyit kell futni?...

Huskyval mennyit kell futni? Ha én futok vele, az jó, vagy kell a bicaj? Mennyi idős korában kezdhetünk? Addig hogyan mozgassam? Lakáskutya lesz.

Figyelt kérdés

2021. febr. 1. 22:15
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Nem te döntesz, hogy lesz-e kutyám és hogy milyen.

Igen, van légkondi, azért mondtam, hogy jobb lesz neki nyáron bent, mint kint a 40 fokban.

Saját szobája lesz, amit hidegen tartunk télen-nyáron.

Vinni fogom kutyaoviba, kutyasuliba.

2021. febr. 1. 22:59
 12/40 anonim ***** válasza:
53%
A kertben sem fogja lemozgatni magát egyetlen kutya sem. Semmi különbség nincs ebből a szempontból a lakás és a kert között. Sőt, ha normálisan tartanak lakásban kutyát, milliószor több foglalkozást kapnak, mint kertben.
2021. febr. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
88%
Mellesleg nem kell félteni, nem hülye kutya hogy a 40 fokban rohangáljon, akkor nyilván kersni fogja a hűvös helyet
2021. febr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
95%
10-es Te eszednél vagy már ne haragudj. A huskynak és egyéb szánhúzó fajtának, dupla rétegű bundája van. Ami, védi őket a hidegtől és a melegtől. Ha levágják, nem lesz már olyan dús, szép a bundája...
2021. febr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
3%
nem lesz dús szép a bundája. az embereknek már csak ez számít, meg hogy jajj de cuki. de az, hogy nyáron igenis kellemesebben érzi magát úgy a kutya az már senkit nem érdekel
2021. febr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
81%
A dupla szőr, amire gondolsz az az aljzatszőre, amit nyáron ki kell szedni (hullik is magától). Ami nem csak a szánhúzó kutyáknak van, hanem akár egy bernáthegyinek, vagy bármelyik hosszú/dús szőrű kutyának, de minden tavasszal ki kell fésülni, mert a melegben szenved tőle a kutya.
2021. febr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem napi 30 km simán kell.

Viszont ez mellett agyilag fárasztani, most télen szánthúzatni stb.

2021. febr. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
72%
Az a gond a légkondival, hogy ki fogod készíteni vele a kutyát teljesen. Oké hogy bent hüvös lesz, de még ha éjjel is viszed ki hosszú sétára, napközben is ki kell vinned és az a hirtelen hőváltozás nagyon betesz majd neki. Nekem is dupla szőrzetű kutyám van, fele ennyi mozgást sem igényel, mégis baromi nehéz. Nyáron reggel 6:30 és este 20:30 között ki sem merem vinni. Lehet, hogy nem fárasztja magát a kertben, de hidd el nekem 1000x inkább egy kert mint egy hűtött szoba.
2021. febr. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
76%

1 éves korában elkezdheted rövidebb távokkal, addig pedig alapozhatod, hogy feszüljön bele a hámba, ne kóricáljon jobbra balra, egyenesen menjen, jobb-bal irányokat tudja. Ezen felül lehet szocializálni, oviba hordani, sétálni, alap engedelmességet tanítani neki. Szokja meg, hogy nyakörvben szépen követjük a gazdit, hámban pedig elől megyünk és húzunk.


Az jó, ha elviszed futni, ha pedig mellette biciklizni is tudsz vele, az szuper. A táv attól függ, hogy milyen a terep, milyen gyorsan mentek és mennyire húz.


A "dolgozó" kutyáknak sem kell minden nap menniük, csak pár naponta, de akkor sokat és magas teljesítményt várnak el tőlük.


Majd ha nagy lesz, szerezz be neki egy spec biciklis hámot és szárat, magadnak pedig egy derékövet, ha szeretnéd, hogy téged is húzzon. A mushernek szuper termékei vannak.

2021. febr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk van két nagytestű kutyánk, még csak nem is számhúzó, de lehetetlen kifárasztani őket, pedig a kertben egész nap játszanak, szaladnak, ugatnak, és nem kicsi a kert. Egy husky is kihasználná a kertet szerintem, de ahogy már a mieinknek sem elég egy huskynak hogy is lehetne?
2021. febr. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!