Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutyafajtából például...

Ha egy kutyafajtából például a merle színváltozatot preferálom, és direkt olyan párosítást keresek, ahol ez a szín jelen van, ott közölhetem ezt a tenyésztővel?

Figyelt kérdés
Nem fog megsértődni? Nagyon sok helyen olvasom, hogy a tenyésztő jellem alapján ajánl nekünk kutyát, és a szín nem releváns ebben az esetben, viszont én nekem az "alap" színváltozat kevésbé tetszik. Vagy mit lehet tenni? Nem igazán értem hogy működik. Illetve tényleg drágábban adnak el egy ritkább színváltozatot, akárcsak a lovaknál? Abban az esetben is, ha nem tenyésztési céllal vásárolunk magunknak kutyát?

2021. febr. 2. 08:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Közölheted az igényeid, és majd a tenyésztő megmondja mik a lehetőségeid. Általában néha drágábbak a ritkább színek, de ha jót akarsz inkább jellem alapján válassz. Tudom a szín kell neked, de gondolj bele lehet hogy teljesen nem fog a kutya passzolni hozzád. Egyébként erről a tenyésztő tud felvilágosítást adni
2021. febr. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rá vannak állva a jellemtípusú kutyaadásra, de ha normális a tenyésztő és te is az vagy, akkor figyelembe fogja venni a kérésed. Maximum sokkal többet kell várnod, mert nem is biztos, hogy minden alomban születik ilyen kiskutya, és lehet hogy már korábbról is vannak foglalások a színre.


A ritka szín így-is úgy-is drágább lesz, az hogy 20-30-40%-kal az függ a fajtától, színtől, tenyésztőtől.

2021. febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
én biztos, hogy közölném amit szeretnék. ez nem sértődés kérdése.
2021. febr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
Figyelj, a tenyésztő szolgáltató. A te igényeidet kell figyelembe vennie, mivel te fizetsz.
2021. febr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van elképzelésem (mudi), nem keveset fogok fizetni is érte, szerintem jogom van eldönteni milyen színű kutyát szeretnék. 15 évig fogom nézni. Akinek ezt nem tetszik, attól nem veszek.
2021. febr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Meg ne mondd!


Én úgy fogalmaztam "lehetőleg fekete fehér kutyust szeretnék, mert az tetszik a legjobban teljesen fekete orral"(előfordul, hogy foltos marad az orra) és úgy letolt, hogy csak na, hogy milyen kutyatartó akarok én lenni, hogy a külseje érdekel a kutyának, felszínes vagyok és stb.. Nem is kaptam/vettem kutyát tőle.


Én nem tudom mit gondolt, aki tenyésztőtől vesz, az pont azért őt választja, mert a sok közepes termetű közepes mozgásigényű kutya közül az ő fajtája tetszik a legjobban, ráadásul ő is úgy dolgozik, hogy x tulajdonságot, ami tetszik neki örökíteni próbálja, hogy jelen legyen az új almoknál is..


Tiszta vicc, van egy rakás buggyant ember, kifizetsz az általad tetsző fajtára 230at, és színt is szeretnél választani, akkor már egy utolsó szemétnek néz(nyilván mert a fajtáknál van kedvenc szín és rajtamarad a többi színű kutyus így).


Na mindegy, ha annyira nem fontos neked, akkor véletlen se hozd szóba, de ha csak az a szín lenne rendben a pénzedért, akkor mondd meg nyugodtan és ha tuskó, szerezz akár nem tenyésztőtől). A legtöbben álomkutyust akarunk venni, ha már egy rakást pénzt kifizetünk tenyésztőnek, simán cukit a menhelyen is kapni.


A tenyésztők pont ugyanolyan képmutatóak mint a szaporítók. A külsejükért tenyésztik az állatokat, de megbotránkoznak, ha téged is érdekel a külseje.

2021. febr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%

A tenyésztők pont ugyanolyan képmutatóak mint a szaporítók. A külsejükért tenyésztik az állatokat, de megbotránkoznak, ha téged is érdekel a külseje"


Itt az igazság!


A tenyésztő azért tenyészti a kutyákat, hogy eladja. Ha meg jelentkezik egy vevő, nem válogathat, mert elküldi.. Szép is lenne, ha más kereskedőnél is így mennének a dolgok :).


Amelyik tenyésztő így viselkedik, ott nem kell kutyát venni.

2021. febr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Azért azzal egyetértek, hogy válogatni valamennyire lehet, de ilyen alapján "téged a színe is érdekel, te rossz ember vagy, ezért nem veheted meg a kutyám" az egész más, mint a "te nem tudnád fedezni az ellátását", vagy "maga idegbeteg, velem is ordít, nem adok kutyát"..
2021. febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megmondhatod, hogy milyen színváltozatot preferálsz, csak azt is tedd hozzá, hogy természetesen a jellemet is fontosnak tartod, hogy passzoljon hozzád a kiskutya. Normális tenyésztő ezen nem sértődik meg, csak lehet, hogy több lesz a várakozási idő. Ha türelmes vagy, és nem ragaszkodsz egy neked tetsző színű, de jellemben hozzád nem passzoló kutyához, akkor ebből nem lesz gond.
2021. febr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan említsd meg neki, de én azért a merlét még átgondolnám a helyedben! Olvass utána - betegesebbek, mint a "normál" színváltozatok.
2021. febr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!