Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jelen esetben mit tehetnénk a...

Jelen esetben mit tehetnénk a kutyákkal, hogy ne ugassanak? (közös képviselőhöz jött bejelentés)

Figyelt kérdés

1,5 hete írt nekünk két szomszéd facebookon,hogy jól vagyunk e,mert hogy a kutyák 2 órája ugatnak.

Aznap anyum 17:30, én 18:00 kor mentem el itthonról, előtte voltam velük sétálni szokásosan kaptak enni, teljesen csendben hagytam őket itthon.

Fél 10 kor írtak,szóval kb fél 8 tájékától kezdve ugathattak én nem voltam a városban. Így anyumnak szóltam nézzen haza,mert 2 lépcsőházzal odébb volt egyik bnőjénél. Mondta,hogy miközben jött haza,meg jött fel csöndben voltak a kutyák.


Aztán tegnap a közös képviselő hívta anyumat,hogy bejelentés érkezett az egyik lakótól.

Munkahelyéről haza jött,de szintén csönd volt mikor jött haza. 1 kor érkezett a hívás anyum 1 óra 10 perckor már otthon volt.


Alattunk lévő szomszédhoz bekopogott és kiderült ő jelentette be. Az is kiderült,hogy sokat ugatnak a kutyák ha nem vagyunk otthon. Érdekes,hogy a szemben lakó szomszédok nem jelezték ezt,pedig itthon van 2 kisgyerekkel ( ők csak akkor este írtak 1,5 hete,azt is hozzá tette,hogy őket nem zavarja különösebben,de viszont amióta itt laknak (4 éve) nem hallotta így a kutyákat ugatni sosem,azért is írt,hogy rendben vagyunk e)


Egyik kutya 15 éves másik 6, valószínű az idős kezdi,vagyis ő ugat végig és néha becsatlakozik a másik is.

Nos ugatásgátló nyakörv volt az első gondolatom,de sajnos a 15 évesnek szívbillentyű zavara van így ez teljességgel kizárt!

Mivel dolgozunk így 8 órát egyedül vannak itthon.


Érdekes az,hogy eddig senki sem szólt pedig már régebb óta fent áll ez az alsó szomszéd elmondása szerint. De nem jött volna fel szólni,de a lépcsőházban is sokszor össze futunk a szomszédokkal egyik sem említette. Mi meg honnan tudjuk,hogy ugat,ugatnak. Mikor mi jövünk haza sosem halljuk. Ha elmegyünk akkor sem ugatnak.


Anyum most beparázott,hogy nehogy legyen vmi következménye.


Mi nyugtató párolgatót rendeltünk meg adaptil a neve.

Elvileg használhat,aztán kitudja.

Másra hagyni nem tudjuk,mert akkor folyamatoson hurcolni kell őket. Meg ha este elmegyünk pár órára kire bízzuk?


Eddig nem volt sosem gond :(


Vmi ötlet?


2017. febr. 2. 17:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én elővennék egy régebbi telefont és otthagynám miközben pörög a kamera, hogy tényleg ugatnak-e meg melyik kezdi, stb.

Mielőtt elmentek, a kutyák mennyit mozognak?

2017. febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Lényegtelen melyik kezdi,mert nem lennénk előrébb :(


15 éves keveset mozoghat,mert az ízületei nem jók, szóval a doki nyugalomra intette.


Szóval az öreget nem mozgatom, sétál velünk,bóklászik ennyi.


6 évessel labdázni szoktam, 1,5 hete történt esetnél nagyon hideg volt, de 40 percet lent voltunk ez idő alatt a 6 évest lefáradt az idős csak bóklászott,de tiszta vizek voltak és remegtek úgyhogy jöttünk,mert egy megfázást nem kockáztatok. Szóval 40-45 perc a nagyon max amit ebben a rossz időben lent vagyunk.

2017. febr. 2. 17:49
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Jól le kell mozgatni őket és átköltözteti őket egy másik helységbe, ha lehet. Nálunk is a lakás egyik pontján hallatszik, ha hangoskodik a lenti/fenti szomszéd, egy szobával arrébb már nem.
2017. febr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
napi 3 séta van
2017. febr. 2. 17:50
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ki kellene próbálni, hogy a két kutyát külön zárjátok ha elmentek otthonról. Könnyen lehet, hogy egymást buzdítják. Lehet hogy egyedül nem jutna ilyesmi eszébe egyiknek sem.

És próbáltatok már valamit otthagyni nekik, ami lefoglalja őket?

Pl. rágócsont, játék; valami amin jó sokat elbíbelődnek

Másik ötletem, hogy esetleg kapcsoljatok be nekik valami zenét, vagy tévét, vagy rádiót, nem tudom, hátha az eltereli a figyelmüket, ha zajokat, esetleg emberi beszédet hallgatnak.

2017. febr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Elégnek kéne lennie ennyi időnek. Létezik még olyan ugatásgátló nyakörv is, ami valami citromos vizet spriccel, max. azt tudnád rátenni, de ez se a legjobb megoldás sajnos.


Rezgő nyakörv esetleg?

2017. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kutyák az egész lakásban szabadon járkálhatnak. A 15 éves nem szobatiszta két éve szóval ő a konyhába végzi a dolgát ha nem vagyunk itthon,újságra. Nem zárhatjuk el máshová őket.


Sajnos a 15 évessel van a legtöbb problémánk :(

2017. febr. 2. 17:52
 8/20 A kérdező kommentje:
Külön zárva még rosszabb akkor rögtön ugat mindkettő már akkor is ha itthon vagyunk
2017. febr. 2. 17:53
 9/20 anonim ***** válasza:
Sok kutya azért ugat ám, mert unatkozik, esetleg túl nagy a csönd, és a saját hangját akarja hallatni. Lehet hogy nálatok is ez a helyzet. Próbálj ki mindent amit csak tudsz, hátha valami végül beválik.
2017. febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Rágócsont a fiatalnál oké,de a 15 éves nem bírja elrágni.


sajnos vannak dolgok amik jók lennének,de az 15 évessel van a gondunk,de elaltatni természetesen ez miatt nem fogjuk!!!


Hétfőre megjön az a párologtató, remélem használni fog.

2017. febr. 2. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!