Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálhatja? Más kutyája...

Miért csinálhatja? Más kutyája is csinálja ezt?

Figyelt kérdés

10 hetes uszkáromnak doki előírta, hogy tépkedjük a füléből a szőrt, mert különben bemelegszik,romolhat a hallása stb. Próbáljuk tépkedni de annyira bent van és picik hogy nem nagyon lehet, ő meg folyamat rázza a fülpét és vakarja szegény alig tud aludni. A szőrök miatt fakarhatja? Tudtok vmi tippet adni hogy lehet kiszedni?

Ezenkívűl folyamat vakarózik és nyüszög, bolhái nincsenek ez biztos,kezével folyamat az orrát és szemét piszkálja. Félek hogy allerigás lehet,vagy csak nagyon melege lehet a bundája miatt?még nem vittük el megnyiratni..

fürdetni ilyenkor érdemes lenne? másfél hete fürdettük..és inkább este jön rá ez a nyüszögés meg vakarózás.


2010. aug. 16. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

tépkeditek a kutya füléből a szőrt? O.o

amúgy lehet hogy be van gyulladva, vigyétek el dokihoz, az majd ad valami cseppet

2010. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyulladás, vagy allergia, vagy toklász, vagy akármi. Ahhoz a dokihoz, aki ennyit bírt javasolni, hogy tépkedjétek a füléből a szőrt, semmiképp ne vigyétek vissza, keressetek másikat.
2010. aug. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el kozmetikushoz ő megoldja!:) Nekem is uszim van már 6 éves de soha nem tépkedtem ki a füléből a szőrt!A kozmetikus ért hozzá mit hogyan csináljon!
2010. aug. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ezzel a problémával még nem kerestem fel, a második oltásánál mondta csak a doki mellékesen hogy tépekedjük.
2010. aug. 16. 11:13
 5/8 Bozsikrisz ***** válasza:
55%

A dokidnak igaza van, nagyon sok kutya füléből ki kell szedni a szőrt, különben tényleg bepálik. Ezek a szőrök el vannak halva, tehát (többnyire) nem fáj a kutyusnak, amikor kiszedik. Legalábbis az enyém meg se moccan, amikor neki állok kigyomlálni:)

Azt viszont nem értem, hogy az állatorvos miért nem vizsgálja meg, ha mondjátok, hogy vakarózik.

Tényleg lehet ételallergia is, és akkor tápot kell váltani.

De lehet, hogy valami a fülébe ment, és akkor azt s.o.s. ki kell szedni.


Túl sűrűn nem szabad fürdetni, legalábbis semmiképp nem samponnal. Ha sima vízben pancsol, az nem baj.

2010. aug. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én egy kutyakozmetikus vagyok.Kölyökkutyákat nem kell agyonfürdetni.Egyébként attól is viszkedhet,és lehet allergiás,hogy a sampon nem lett rendessen kiöblítve a szőréből.Vagy lehet csirkeallergia,vagy számos más ok.Ha az orrát,és a szemét is piszkálja,nem csak a fülét,akkor valami más gond is van,nem csak a füle.Vidd el egy másik orvoshoz!Az uszkár az egyik legkényesebb kutyafajta,ami az ápolását illeti.Mivel nem hullik a szőre,nem tud rendessen lélegezni a bőre,ezért ha nagyobb lesz,6-8 hetente érdemes nyíratni,és akkor biztos,hogy nem lesz pl.ekcémás.Az uszkárnak valóban kikell szedni a füléből a szőrt,mert nagyon erős gyulladást is okozhat,ha ezt elhanyagolják.Viszont ennek a picike kutyának nem hiszem,hogy már akkora szőr lenne a fülében,hogy már tépni kell.Ezt is érdemes (egy jó) kutyakozmetikába megcsináltatni,mert van olyan szőr,amit nem szabad kitépni,és az nagyon fáj is neki,ha azt tépi az ember.Erre van egy speciális szerszám,olyan,mint amikor az orvosok műtenek,és érfogót használnak (végülis ugyan az).És mellesleg,egy hozzá nem értő,nem fogja tudni uszkár fajta standard-re megnyírni a kutyát,mert nem mindehol egyformára kell,hogy szép legyen.Nem kell lepontozni,nem kutyakozmetika reklámnak szántam,hanem szakszerű segítségnyújtásnak egy állatbaráttól.
2010. aug. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,különösen az utolsónak. Pont most olvastam én is erről az érfogó-technikáról.Hát próbálkozom még aztán ha nem megy amrad a doki..
2010. aug. 16. 14:00
 8/8 Bozsikrisz ***** válasza:

ma 11:13 vagyok.

Tavaly az én kutyámnak toklász ment a fülébe, kiszedték, és pár héttel később elkezdett váladékozni, valószínűleg a toklász felsértette. Az állatorvosunk ezzel az a fülszőr kiszedővel (vagy érfogó, nem tudom hogy hívják) teljesen kiszedte a szőrt, és nagyon alaposan többször is átmosta. Ne tudd meg mi jött a füléből:S

Bár egy kölyöknél ilyen komoly gyulladás nem igazán lehetséges, de semmiképp ne hagyjátok annyiban.

2010. aug. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!