Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit rakjak a kutya befagyott...

Mit rakjak a kutya befagyott kajájára?

Figyelt kérdés
Rendes kutyakonzervet kap, és van néha, hogy sokat adok és bafagy. Arra gondoltam, hogy öntök rá forró folyadékot és összekavarom, hogy meg tudja azt is enni, és ne kelljen kidobni. Megfagy, szóval nyilván nem romlik meg, szerintem ez jó megoldás lenne. De mit rakjak rá, hogy meg is egye a kutya, finom legyen neki? Pörkölt lére gondoltam, de azt szerintem attól, hogy az emberek szeretik, a kutya nem fogja, meg szerintem túl fűszeres. Bármi ötlet?

2021. febr. 3. 12:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem eszi meg, akkor sokat kap. Ez nem jó, nem szabad így etetni a kutyát. Egyébként a konzerv sem jó.
2021. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
77%

Ha marad étel, az azt jelenti, vagy nem éhes, vagy sokat kap és azért nem éhes.

Ha mindig előtte az étel, honnan tudod, mikor lesz beteg éppen a kutya, mert a betegség első jele a nem evés, nyámnyogás?

A konzerveken is rajta van, mekkora kutyának kb mennyi az ajánlott adag súlya.

2021. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
28%
Miért sejtem, hogy a kérdező a legolcsóbb, legmoslékabb konzerveket veszi? Amikben van összesen 3-4% fehérje? Ha azt sem tudja, hogy mennyi ételt kell adni, hogy hogyan kell etetni, illetve maradékokkal eteti, akkor biztos nem a 90%-os hústartalmú 2000 ft/db konzerveket veszi...
2021. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%

Minőségbe most nem megyek bele, írtak már előttem ezt-azt.

Nagy hiba kutya előtt kaját adni! Inkább oszd a napi adagot 2 részre, az még egészségesebb is mintha egyszerre falna be mindent.

Ezenkívül ne haragudj, de illik ismerni annyira a kutyád, hogy pontosan tisztában legyél vele mennyit eszik. Kezdetnek kindulhatsz a tápon levő ajánlásból, kutya súlya szerint hány grammot kell neki adni. Aztán meglátod hogy ahhoz képest a tiéd esetleg igényel-e többet vagy netán kevesebbet.

És a kutyának rágnia is kell. Ha nagyon nem akaródzol neki száraztápot adni, akkor legalább fogtisztítókat vegyél neki, de akár még egy-egy darabka pirított/szárított kenyér is megteszi amin elrágódhat.

Fűszereset, nagyon sósat, gyakran cukrosat természetesen nem szabad adni neki, én a sajátom általában húslevesből vagy zöldséglevesből kínálom meg, azt szereti is.

2021. febr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
77%
Nagy hiba kutya előtt kaját "hagyni"! Bocsi elírtam.
2021. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
23%

porkoltlevet ne adjatok neki, mert sajnos tul fuszeres es nem lesz jo a gyomranak


a kajajat tartsatok olyan helyen, ahol nem fagy meg. Spajz ilyesmi. Adjatok neki a konzerv felet, es keverjetek bele szarazat. De mindenkepp adjatok

neki kevesebbet, mert ha meghagyja, akkor vagy nem ehes mar, vagy nem izlik neki a konzerv es masikra van szuksege.

(az se baj, ha a mennyiseget ketszerre adjatok neki oda, reggel egyik felet, este a masik felet) Napkozben mehet egy fogtisztito is.


Ha megis megfagyna, akkor forro vizet onts ra, es kevergesd el.


Huslevest fozhettek neki, de csak hus es viz legyen benne, mehet bele szaraz kenyer is.

2021. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
70%

De miert hagyjátok kint neki a kajat?

En reggel adok az enyemnek aztan vagy megeszi vagy nem, mindenkepp beviszem utana. Mi a kutyakaja mellett taroljuk. Este ugyanez.

2021. febr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
35%

De erdekes,h fozok levest a kutyamnak hussal es minden nap rogton megeszi reggel este a kiszamolt kirakott adagjat.


A csontot nyersen eszi.


Soha nem hagyunk etet elol a kutyanak. Ez is sorrendisegi szabaly.


Mindent elmond,h a kutyad az elerakott etelt nem eszi meg 3 percen belul.... ezen gondolkozz el,h szrt se er a te kajad.


A pontozas nem erdekel. Nem fogok a velemenyemtol eltwrot irni.


Te nem szereted a kutyad.

2021. febr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
83%
Rosszul és rosszal etetsz. Vegyél rendes prémium tápot az ócska konzerv helyett és ne hagyd előtte egész napra. Amikor etetés van, akkor kell megennie.
2021. febr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
30%

Egy rokonom a macskákkal csinálta ezt.

Össze főzött minden truytit nekik: maradék leves, főzelék, tepsiket leáztatta nekik, pörkölt maradék paprikás szaftja meg minden maradék étel, amit csak talált, plusz dobozos tej, lecsókolbász, maradék felvágottak, margarin, szóval tényleg minden. Ment bele kenyér és ha nem volt épp kolbász vagy felvágott maradék, akkor coopos kutyakonzerv, egy kevés.

Addig főzte, míg pépes trutyi nem lett az egész, csak kisebb csontok voltak megtalálhatóak benne még néhány kisebb darab kenyérhéj.

Kiöntötte nekik egy tepsibe.

Másnap reggel még legalább fele ott volt befagyva. Csinált egy kisebb adag pépet, forrón hozzákeverte.

Következő nap megint majdnem fele befagyva, de már kevesebb.

Amíg teljesen el nem fogyott.

De várjál, nyáron is ezt csinálta! Csak ott 3 nap után olyan savanyú szaga volt az egésznek, hogy majdnem dobtak egy hátast. Ilyenkor ki szokta vinni a tyúkoknak, mert azok teljesen tisztára kicsipegetik.

Hát ne kicsit volt undorító.

2021. febr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!