Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudit, Pumit vagy Pulit,...

Mudit, Pumit vagy Pulit, esetleg hasonló kaliberű kutyát hogyan mozgattok le ha lakásban lakik veletek?

Figyelt kérdés
Tehát panelkutyáról beszélünk, napi mennyi és milyen foglalkozást igényel a kutyátok?
2021. febr. 5. 09:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Panelben lakok, és pulim van.

Reggel sétálunk 1 órát

Délután sétálunk 1-1,5 órát (itt szoktunk frisbee-zni, labdázni, futni, illetve feladatokat gyakorolni)

Este olyan 1,5-2 órát vagyunk lent amiben kb 30 percet sétálunk a többit meg játékkal tölti a többi kutyával.

Hétvégenként eljárunk kirándulni, illetve kutyaiskolába. A lakásban is játszunk, illetve gyakorlunk.

Összegezve nem nehéz lemozgatni, csak meg kell találni azt amit élvez a kutya.

2021. febr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
van aki dolgozik is.
2021. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%

Sehogy.


Ezért nem értem, amikor leanyáznak, ha leírom, hogy munkakutya (pásztor, szánhúzó, harci, vadász,...) nem lakásba való.


Aki meg leírja, hogy ő napi 3-5 alkalommal lemozgatja...kíváncsi vagyok mi a melója, mert normális ember erre nem ér rá és fizikailag sem bírja, pláne gyerek mellett.


Egy...senki.

2021. febr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Mudi keverek kutyusunk van. En neha rajovok, hogy nem biztos, hogy jol atgondoltam az orokbefogadast 😅 de hat beleszerettem, na, most mar igyekszem a legjobban megoldani.

Napi haromszor sétálunk, de ebbol csak egy az ami egy, vagy másfél oras, a masik ketto rovidebb. Sajnos mi munka mellett igy tudjuk megoldani. Viszont van egy staffi baratja a lepcsohazban, es a lakasunkkal szemben egy oriasi fuves terulet van, igy a rovidebb kintletek alkalmaval is sokat fut, jatszik mas kutyaval, vagy labdazunk vele stb. Porazon minimalis idot van csak, ha kifejezetten megyunk valamerre. Hétvégenként szokott becsuszni egy "nagyobb" (kinek mi, nekem az :D) tura az eletunkbe, 7-10 km korul szoktunk akkor menni, ott is vegig szabadon johet velunk.

Kulfoldon elunk, kutyasulik itt most zarva vannak, ugyhogy sajnos oda nem tudtunk elkezdeni jarni. Tok jo lenne terelni vinni, de azt ae tudom, hogy itt kint van-e ilyesmi. Szoval nem idealis, de igyekszunk azert. Nem azt mondom, hogy ennyi boven eleg neki, mert nem, biztos hogy menne tobbet. De igy is elheto vele az elet, es majd ahogy a lehetosegeink engedik, probalunk tobbet mozogni vele.

2021. febr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Én csak tervezek mudit venni. Napi hosszú séta, kutyákkal bandázás/játék, labdázás, futás, szabadnapokon kirándulás. Így tervezem.
2021. febr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

A munkakutya fajták nem húzhatók rá egy sablonra, hiszen még egy alomban is van eltérés a kölykök között. Nem mindegyik ösztönerős.

Akinek ösztönerős munkakutyája van, az így alakítja az életét, esetleg pont azért van ilyen kutyája, mert dolgozik vele (rendőrkutyák, vakvezetők).

A nem ösztönerős munkakutyákat vagy bármely munkakutya mentett keverékét, ha nem ösztönerős másik munkakutyával keveredett, átlagos munka mellett is le lehet fárasztani.

Én nemrég voltam a kutyámmal 15km-es instant teljesítménytúrán, találkoztunk út közben egy nagyon nyugodt, barátságos pulival, látszik rajta, hogy foglalkoznak vele eleget, pedig városi kutya, nem munkára tartják. Az enyém mentett, munkakutyának néz ki, de méretre nem akkora, van benne öleb is. Ő jól alkalmazkodott ahhoz, hogy hétköznap többnyire munkám van, olyankor többet pihen, hétvégén és szabadnapokon pedig többet megyünk, többet mozgunk. Itthonra van snacklabdája, és más hasonló szimatolós játéka, azt nagyon szereti, és le tudja kötni magát vele.

2021. febr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát akkor lehet lemondok róla. Még jobb napokon is max 6 óra szabadidőm van, aztán házimunkát is kell csinálni meg más hobbim is van.
2021. febr. 5. 11:14
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem feltétlenül kell lemondanod róla, de inkább mentett vonalon nézelődj, ha ezek a fajták tetszenek és amúgy szívesen mozognál vele, csak nem tudnál annyit, mint egy ösztönerős egyeddel.
2021. febr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
12%
Ne tarts ilyen kutyát a házban. Meg vannak az olyan fajták, amik tipikusan lakásba való kutyák, "ridikülkutyák", ahogy sokan nevezik őket, amik direkt erre az otthonra való tartásra lettek kitenyésztve. Pl. A yorki vagy a pincsi, amik egyedül az udvaron életképtelenek lennének. Az ilyen kutyák nem panellakásba valók, hanem kertbe.
2021. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
21%

Jól tarthatóak lakásban, hozzáértők szerint is:


[link]

2021. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!