Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyes agár fajták között nagy...

Egyes agár fajták között nagy különbségek vannak taníthatóság, könnyen kezelhetőség és hasonló szempontokat illetően?

Figyelt kérdés

Tehát egy magyar agár, egy angol agár, egy kis angol agár, egy borzoi, és egy saluki mennyire más?


Például hallottam, hogy a saluki az nagyon csendes, míg a magyar ugatósabb... A magyar állítólag kifejezetten bizalmatlan az idegenekkel, míg az orosz borzoi az mindenkihez odamegy, stb.


Nagyon nagyok a különbségek, vagy inkább minimálisak?


Ha egyik agár fajta tartására alkalmas vagyok, akkor bármelyik másik agár fajta tartására is alkalmas lehetek?



#kutya #állat #agár #Kityafajta
2021. jan. 13. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Salukit van szerencsém ismerni: sokkal hosszabb távra tervezték, mint az angol agarat. 4-5 kilométereket röhögve lefutnak. (Az angol agár a whippet rövidtávfutó.) Ez nálam pl. elég meghatározó különbség lenne.
2021. jan. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvetően nem sok különbség van közöttük, de persze minimális mégis van. Amiben különbséget lehet közöttük tenni, az az, hogy milyen funkcióra tenyésztették az adott fajtát, illetve manapság fajtán belül is vannak eltérések (küllem, verseny/vadász), és persze ott vannak a tipikusan öleb agara (kis olasz). A méret a habitusra is hatással van, egy ír farkas, barzoj sokkal nyugodtabb, mint pl. egy magyar vagy angol agár.


Szerintem a magyar agár sem ugatós, bár salukit csak néhányszor láttam, lehet hogy az egyáltalán nem ugat. A magyar agár csak akkor, ha kutyát sétáltatnak a ház előtt, vagy ha macskát lát.


Ahogy az előző írta, a szerint is lehet kategorizálni. A whippet és az angol agár kifejezetten rövidtávra lett szelektálva. A magyar, a perzsa középtávra. Ez leginkább a tájegység miatt alakult így ki, a briteknél üregi nyulakból van sok, amelyeket gyorsan kell elkapni, míg pl. idehaza mezei nyulak vannak, amiket hosszabb távon kell üldözni, és a magyar agarakat használták farkasra, rókára is. A barzoj és az ír farkas (vagy a skót szarvasagár) kifejezetten nagyvadra (farkas/szarvas) volt használva.

2021. jan. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van különbség közöttük. A keleti agár fajták például sokkal önállóbbak mint pl egy angol agár, nagyobb kihívás megnevelni őket, nehezebben behívhatóak. A whippetbe a kitenyésztés során kevertek terriert is, így sokkal pörgősebb mint a többi agár fajta, de ennél fogva kezelhetőbb is néha.

Kezdőknek először angol agarat, magyar agarat vagy whippetet szoktak javasolni, mert velük a legkönnyebb együtt élni. A kis olasz agár már macerásabb, főleg mert egyedül folyton szorong. A barzoj, ír farkas, skót szarvasagár nyugodtabb fajta. A saluki, afgán agár, tazi, taigan már igényel egy fajta tapasztalatot mert nagyon makacsak. Az azawakh meg még mindig egy félvad fajta, így az csak tényleg elhivatottaknak való.

2021. jan. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem 12 évig volt egy angol-magyar keverék és egy tiszta angol agaram. Mindketten bizalmatlanok voltak az idegenekkel, elég ugatósak is, bár csendes helyen élünk. Jelenleg két magyar agarunk van. Az egyik ugatósabb, a másik kifejezetten csendes. Imádják az embereket, a magyar agaraink sokkal szociálisabbak. Tapasztalataim szerint összességében elmondható az angol és a magyar agarakról is, hogy rendkívül érzékenyek, hatalmas a mozgásigényük és imádják a gyerekeket. Taníthatóság szempontjából szerintem a magyar intelligensebb, de makacsabb is ugyanakkor, terepen nagyon nehezen behívható.

Ha van elég időd és türelmed foglalkozni, tanítgatni, kivinni az agarat, akkor nagyon ajánlom, szerintem a legfenségesebb és legemberközelibb kutyafajta. Kiváltképp a magyar agár, az valami csoda! :)

Sok sikert!

2021. jan. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!