Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudit, Pumit vagy Pulit,...

Mudit, Pumit vagy Pulit, esetleg hasonló kaliberű kutyát hogyan mozgattok le ha lakásban lakik veletek?

Figyelt kérdés
Tehát panelkutyáról beszélünk, napi mennyi és milyen foglalkozást igényel a kutyátok?
2021. febr. 5. 09:25
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#9 a yorki pont terrier, vadászkutya, csak az utóbbi időben lett divatos kísérőkutyaként tartani. ;)
2021. febr. 5. 14:54
 12/16 anonim ***** válasza:
92%
Mudi elvan lakásban is ha le van mozgatva, mert hihetetlenül emberfüggő, és nagyon jól érzi magát a közvetlen közeledben, jobban szereti, mintha udvaron lenne tartva, erről egy 30 éve mudikkal foglalkozó vidéki bácsi mesélt nekem. A miénk mudi keverék, a labda, a kutya haverjai és a nagy séták lemozgatják, ez átlag napi 2 óra, de igazodunk az igényeihez.
2021. febr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem lehetetlen. A kutyák rendkívül alkalmazkodóképes faj, ha nincs is minden nap fullra lefárasztva, 3-4 órát futtatva akkor sem lesz semmi baja. Emberek vagyunk, dolgozunk, előfordulhat a legjobb gazdinál is, hogy egy egy nap épp csak egy órát tud rendesen foglalkozni vele.

A mudi rendkívül okos kutya, emberközpontú, igényli a foglalkozást és az agyi munkát is. Ha egy nap épp kevesebb idő jut rá, én mindenképp igyekeznék azt minél intenzívebbre alakítani, és másnap "bepótolni".

Egyébként lakásban is lehet fárasztani, tanítani, játszani, elrejteni dolgokat, kutyafittness "edzést" tartani stb.

De amúgy az egészségügyi sétákat nem számítva, napi 1,5-2 órája azért van az átlagembernek szerintem. Sétaidő alatt pedig lehet labdázni, bandázni más kutyákkal, futni, sportolni. Hétvégente pedig lehet menni jó kis túrákra. Nem olyan rossz ám egy lakásban tartott kutyának.

Nekem ír szetter van, nagytestű is, vadászkutya is...

Persze, nyilvánvalóan szenved. Vagy mégsem? Pont nemrég készítettem róla ezt a videót, döntsétek el ti:

https://www.youtube.com/watch?v=b1FgVKGxwU4&ab_channel=Petra..

2021. febr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hát nálam a bandázás nagyon problémás. Volt korábban "kutyám", igazából csak felnőttem mellette, nem én neveltem. Mikor idősebb lettem hordtam rendszeresen sétálni, de sosem találtunk tartós pajtást pedig nagyon igényelte volna. Miután sétáltatni kezdtem 5 évig volt még velünk, de ez az 5 év alatt két kezemen meg tudom számolni hányszor volt lehetősége kutyával bandázni. Az emberek itt ahol élek nem nyitottak erre, másokat sem látok hogy bandáznának vagy ilyesmi, inkább 2 kutyát tartanak. Mindeki kerüli a másikat. Futtatók meg még a nagyvárosokban sem nagyon vannak, nem mellesleg minden nagyváros 1 óra vonatútra van a lakhelyemtől.
2021. febr. 5. 19:47
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez mondjuk nagyban függ a lakhelytől. De nehéz kiszámítani, pl amikor az én kutyám idekerült, pont volt 3-4 vele egyidős kölyök, akikkel tudtunk találkozni. Most, hogy felnőtt, ivaros kanként nem is jön ki bárkivel jól, a többiek szintúgy "lemorzsolódtak".

Szóval mi is nagyrészt egyedül megyünk, és néha célzottan ősszejárunk ismerősökkel, akiknek ugyanolyan fajtájú kutyája van, vagy valahonnan ismerem őket.

Esetleg ha van kutyasuli, ovi ahova járnátok, ott is lehet barátokat találni. Főleg kiskorban jó, ha vannak játszótársai szerintem, ha csak heti párszor is :)

2021. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. Én a fővárosban élek, park mellett, itt rengeteg kutya van. Van már egy kistestű kutyám, vannak fix barátai, akikkel össze tudunk járni. Ők nagyjából azonos méretűek és korúak, így jól eljátszanak. Emelett sokat sétálunk, bejárjuk a környéket, hétvégente jó időben szívesen kirándulunk. Mudival ugyanez lenne a program, csak futással kiegészítve. Van futópálya, de egyedül nincs kedvem elkezdeni újból futni, bár régebben futottam. Majd a mudival muszáj lesz :D 1 éves kora után persze


Szoktak lenni fajta találkozók, Facebookon érdemes figyelni.

2021. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!