Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Párommal kezdő kutyások...

Párommal kezdő kutyások vagyunk, tegnap érkezett a 11. hetét töltő labrador. Nagyon megterhelőnek, felemésztőnek éljük meg. Tudtuk, hogy nehéz lesz, de azt nem, hogy ennyire. Első este mindketten sírtunk emiatt. Milyen bíztatással tudtok szolgálni?

Figyelt kérdés
2021. febr. 5. 15:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem való nektek kutya, ha sírtok, mert gondoskodni kell róla. Ti is boldogabbak lennétek, ha új gazdákat keresnétek neki.
2021. febr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
89%
Őszintén, mire számítottak egy kölyökkutyánál?
2021. febr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
69%

Tényleg inkább vigyétek vissza még most. Mondjuk ne számítsatok rá soha többet hogy fajtiszta labradorotok lesz, a tenyésztő majd elmondja a köreiben, hogy nem volt jó tapasztalata veletek.

De én se értem, hogy első 24 órában hogy lehettek ennyire ki. Komolyan, nem néztetek utána a dolgoknak? Megérteném ha már hetek óta ott van és nehéz, de az első kis problémáknál így tönkrementek? Akkor tényleg nem való nektek háziállat, ezt be kell vallani.

Ha most vagytok felújítás közepén, miért most jött a kutyus? Ebben sincs sok logika. Az, hogy a kényelmeteket, korábbi életeteket meg kell változtatni, egy időre fel kell adni, hát ne haragudj, de ez felnőtt fejjel azért felmérhető kellene hogy legyen előtte.


Tudom vigasztalásra meg buksisimire vágysz, de mindenkinek sokkal jobb lesz, ha vagy bevalljátok hogy nem nektek való ez és visszaviszitek a kutyát, vagy kegyetlenül megemberelitek magatokat, de már csak a kutya érdekében is inkább az első opciót javaslom.

2021. febr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
50%
Én azért abszolút szimpatizálok a helyzettel, más az amikor agyban készülsz arra hogy "fel kell kelni este kiengedni a kutyát", mint amikor már 1-2-3-4-5-6-x napja csinálod és egész nap ilyen félig éber félig alvó állapotban mint egy zombi működsz. Aki először csinálja, annak nehéz. Tényleg olyan, mint egy kisgyerek, 0-24-ben figyelni kell rá, ha azt akarod hogy minden rendben legyen. Nyilván lehet úgy is hogy nem érdekel, meg oldja meg a kutya ahogy tudja, bent hagyod a kenneljében egész estére aztán reggel majd leszidod ha bepisil, meg a semmiből magára hagyod aztán kiabálsz vele, hogy ne ugasson, meg amúgy is kint van a kertben, nem tud tönkretenni semmit, amit talál azt rágja szét nyugodtan, meg hadd ugassa a járókelőket, de ha egy jó idegrendszerű, szociális, házon belül is teljeskörűen kompatibilis kutyát akarsz nevelni akkor az baromi sok munka ám.
2021. febr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
79%

Ne keseredjetek el. Nekünk is ilyen volt. Megèrkezett az első napján már bepiszkitott mindenhova,elbújt előlünk. Hirtelen nekem is annyira új volt hogy nehezen tudtam feldolgozni ès kètsègbe estem. Nèha mèg most is. Nagyon nagyon nem egyszerű de napról napra úgy èrzem hogy megèrte ès nem adnám el semmi pènzèrt. Most 4 hónapos. Sok tanítással fegyelemmel nevelhető ès egyre könnyebb lesz. Kutyasuli nekünk sokat segített. Megtanult gyönyörűen láb mellett pórázon sètálni,rengeteg trükköt,fegyelmet. Szobatisztaság mèg nèha nekünk is problèma. De vettünk kennelt. Kár hogy nem előbb. Ha jót akartok magatoknak most vegyetek ti is. Nagyon nagy segítsèg. Megnyugszik benne ha bele van szoktatva,be sem fog oda piszkítani. Viszont egyelőre tènyleg 2óránkènt le kell vinni. Egy hónap múlva már csak 3 4óránkènt. Mi most tartunk ott hogy èjfèltől kb reggel7ig kibírja.

Kitartást!

2021. febr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
A támogató kommenteket köszönöm. Az add el a kutyát kommenteket nem, hisz az a lényeg, hogy maradjon, és működjön. Nem az teszi a jó gazdit, hogy nem érzi megterhelőnek a kölyköt. A jó gazdi is érezheti megterhelőnek.
2021. febr. 5. 16:39
 17/26 anonim ***** válasza:
69%
A labrador egy szuperjó természetű kis szeretetbonbon! Ahogyan többen mondták, az eleje nehéz, még ha nem vagy kezdő kutyás, akkor is! Pár hét és sokkal jobb lesz, ne aggódj, aztán 7-10 hónaposan meg mégjobb. Imádni fogjátok, de ha kezdők vagytok, nagyon alaposan olvassatok utána mindennek!
2021. febr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
79%
Egy darabig még ilyen lesz, ilyen a kutyanevelés. Én az első két hétben egész végig azon gondolkodtam, hogy mondjam meg a páromnak, hogy vigyük vissza a (méregdrága) kutyát a tenyésztőhöz. A 6. héten elsírtam magam, amikor észrevetem, hogy beszáradt a kutyaszar a szőnyegbe, csak nem vettem eddig észre. Olyan 4-5 hónapos koráig elég nehéz volt, aztán egyre könnyebb. szobatiszta lett, alkalmazkodtunk egymáshoz, ő is emgszokta a mi életritmusunkat, mi is a kutyához szoktunk. Most már három éves, öröm vele az élet.
2021. febr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
59%

Az eslő éjszakák nehezek lehetnek, mert hiányoznak neki a testvérei. De majd megszokja és nem fog hangoskodni.


Ajánlok egy jó szoba kennelt, hogy éjjel ne pisiljen össze-vissza. Jelezni is megtanulhat miatta.


A napirend annyira nem lesz vészes, inkább zsúfolt. Az én kutyám 2 óránként 2 órát aludt. De ha felkelt egyből mehettünk le. Az első hónapokban inkább csak ácsorogtam vele. A sétát annyira nem eröltetném a helyetekben, majd ha meg lesznek az oltásai.


Nekem inkább addig volt nehéz, amíg nem váltotta a fogait. Mert magyon szeretett harapdálni és sokáig probléma volt. Utána már nem fájt.


Még több hónapig nem fogja érteni mi az a "nem" ugyhogy ne is reménykedjetek. Az enyém kb 5 hónapos koráig csak bambán nézett és folytatta a hülyeséget amikor leszidtam. Mindig mondtam neki hogy "szerencséd hogy ilyen aranyoa vagy" :D


Kb 3-4 hós korában kezdtem a "testi fenyítést" ami csak grabanc megragadás/lenyomás vagy a hátára fektetést jelenti. Készüljetek fel, hogy a csak jutalmon alapuló nevelés nem túl hatásos.

2021. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%
11 hetesen még annyira nem kellene sétálgatni próbálni sem vele. Gondolom a szapija nem mondta.
2021. febr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!