Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szerződési feltételekke...

Milyen szerződési feltételekkel lehet kutyát elhozni tenyésztőtől/menhelyről?

Figyelt kérdés

Az ivartalanítási kötelezettségen felül mit foglal még magába a szerződés?

Mit kérdeznek tőlem, mi alapján döntenek, hogy alkalmas vagyok-e kutyatartásra? Mielőtt hozzám kerülne a kutya, kijönnek, ellenőrzik a lakást, házat, kertet, kerítést stb vagy elég egy pár szavas leírás, hogy hova kerül? Miután már nálam van a kutya, ellenőrizni fogják, kijönnek néha megnézni?


2021. febr. 6. 14:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem azonosak a feltételek a menhely és a tenyésztőtől hozott kutyáknál.
2021. febr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
23%

Elnézést, kérdező, hogy más témában szólok hozzá, de muszáj reagálnom egy kommentre, amit itt olvastam: "Hát, lassan már könnyebb gyereket örökbe fogadni, mint kutyát."


Egy kutyát manapság a legkönnyebb örökbe fogadni, kb minimális elvárásnak kell megfelelned hozzá. Mindenki hozzájuthat könnyedén egy kisállathoz, ha akar. Mindegy, hogy egyedülálló vagy, párkapcsolatban élsz, vagy házas vagy, odaadják neked a kutyát. Egy gyerek örökbe fogadásánál komoly procedúrán kell keresztül menni, évet/éveket kell várnod, aztán a végén lehet, hogy el is utasítanak. Hogy lehet egyáltalán a két kérdést összemosni? Nagyon remélem, hogy ezt nem komolyan írtad, vagy ha igen, akkor kicsit járj utána alaposabban!

2021. febr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
33%

5. és 13.


Ti trollkodtok, vagy mentális bajotok van? Nyilván nem szó szerint értette, hogy gyerek VS eb örökbefogadás.


Mellesleg az eb egy állat. Túl van tolva ez az örökbefogadási dolog. Malacnál, tyúknál, nyúlnál,...nem kérnek semmit.

2021. febr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
72%
Én is azt mondom h irreális elvárásaik vannak. Rendezett körülmények között élünk, nagy kertünk van, tényleg csak szerettünk volna menteni egy kis életet, de nem adtak. Az indok, h ők kizárólag kintre nem adnak kutyát. Hát akkor ba,,szátok meg gondoltam, és hoztam magánszemélytől 2 kiskutyát. Már 4 évesek, jó soruk van, szeretjük őket. Ami nekem nem tetszett még, h ellenőrizgetnek, sztem ez gáz, főleg h egyértelműen látszik h nem putrisak és szemétládák vagyunk. Konkrétan potenciális állatkínzóknak gondolnak minket.
2021. febr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
68%

15.-nek.


Jajjj...ez de beteg, ez a "Nem adunk kutyát csak benti tartásra!" hozzá állásuk. Érthetetlen. Sok ismerősöm járt így mint ti.

2021. febr. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, én is hallottam olyan eseteket, ahol valóban túl nagyok az elvárások. Azért tettem fel a kérdést, hogy ez mennyire általános a menhelyek és tenyésztők között, mire számítsak úgy kb. Megértem azt a részét, hogy jó helyen akarják tudni a kutyát, de néhol túlzásokba esnek, legalábbis, amiket hallottam, abból azt szűröm le. Egyébként vicces, hogy gyereket bármilyen ember vállalhat, bármilyen körülmények közé, nincsenek feltételek, de ha kutyát akarsz, akkor bizonyítanod kell, hogy alkalmas vagy rá és szerződéshez kötött a tartása. Szerintem senki nem szereti, ha a nyakára járnak és ellenőrizgetik. Én sem díjaznám. Nem azért fogadom örökbe/veszem meg, hogy éheztessem, szenvedtessem vagy kinyírjam.

Bizonyos fajtáknál nem sok logika van abban, hogy kintre nem adják oda. Ez már inkább elvi alapú, mint a kutya érdeke. Sokan abban a hitben élnek, hogy ha kint tartod a kutyát, akkor szar ember vagy és szar a kutyának, nem foglalkozol vele, láncon tartod. De ha bent tartod, akkor minden szuper, jó gazdi leszel, még akkor is, ha közben pörkölttel, meg hagymás babbal eteted. Nem a kint vagy bent tartástól lesz jó egy gazdi és boldog a kutya. Nem ez alapján kéne megítélniük a leendő gazdit. Szerintem nem csak azért vesznek az emberek szaporítótól kutyát, mert az olcsó, hanem azért, hogy valóban lehessen kutyájuk, senki ne kössön bele semmibe. Ezek az emberek nem lesznek szaporítók. Ez nem erről szól, csak kutyát szeretnének. Nem a szaporítók a legolcsóbbak, ahonnan kutya szerezhető, hanem a menhelyek. Ahogy a #14-es is írja, normális körülmények közé sem kapsz kutyát minden menhelyről (vagy tenyésztőtől) és ez a szomorú, hiszen az lenne a lényeg, hogy gazdát keressenek nekik, nem pedig az, akár éveket várjon a kutya arra a személyre, aki az adott feltételeknek megtud felelni.

2021. febr. 6. 21:26
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez pontosan így van, kérdező! Sajnos a legtöbb állatvédő elég szűklátókörű, és ugyanazt szajkózza éjjel-nappal. Logika nélkül, mert gondolkodni luxus.


Ezért fordul el a legtöbb kutyára vágyó ember a menhelyektől. Ezen kellene változtatni. Sürgősen!


Én pl kijártam sokáig sétáltatni menhelyre. Ma már nem megyek. Nem rajtam múlt..

De menhelyi kutyám se lesz többet. Egy igaz szavuk nem volt róla! Ennyit a menhelyekről.


De akkor hova menjen az ember? Tenyésztő sem opció sok embernek. Fajtamentés szintén irreális elvárásokat támaszt.

Marad a szapi sajnos, vagy a gyepi. Egyik sem a legjobb megoldás..


Én bevezetném azt a menhelyenél és a fajtamentőknél, hogy csak akkor kaphatnak BÁRMILYEN támogatást, ha 1 évben a befogadóképességük X %-át örökbeadják.

Ugyanis akkor biztosan gazdihoz kerülne a sok kutya, és nem használnák fel őket pénzszerzésre (sajnos sok menhely ráállt Magyarországon..).

2021. febr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
65%

17.-nek.


Az utolsó mondatod miatt, volt akit kibannoltak innen!

2021. febr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
79%
Tényleg? Ezen is látszik, hogy nem a kutya gazdihoz kerülése a lényeg.
2021. febr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy ment, hogy beleszerettem az egyik kutyába ahol járok sétáltatni. Mondtam, hogy örökbe szeretném fogadni és fél-egy órát beszélgettünk, hogy milyen helyre menne, van-e már kutyám(velük amúgy összepróbáltuk először őket), hol tartanám, mivel etetném, mennyit és mit foglalkoznék vele, tisztába vagyok-e azzal, hogy így 10-12 évre vállalok felelőséget stb.


A szerződésben pedig ott vannak az adataim, a kutya és a szervezet adatai, hogy kinti vagy benti tartásra megy, hogy nem válthat gazdát, hogy nem köthetem meg, hogy kell neki a törvénybe foglaltak szerint fedett, szélvédett helyet, ételt-italt biztosítanom és ha beteg, dokihoz viszem+évente oltatom, illetve előre egyeztetett időpontban csekkolhatják a kutyát. Ez mind kb 1 oldalon keresztül leírva, de szerintem teljesen korrekt.

2021. febr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!