Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen feltételeknek kell...

Milyen feltételeknek kell megfelelnem, hogy tenyésztőtől vehessek kutyát?

Figyelt kérdés
2013. márc. 1. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha normális a tenyésztő, akkor: a fajtának megfelelő hellyel rendelkezz. Bernáthegyinek nem a legjobb a panel 10, szal ilyesmi. Legyél leinformálható, normális, legyen pénzed, vagy akár későbbiekben válallj a kutyával fedezést, vagy hasonlók. Amúgy igazán nincsennek követelmények!
2013. márc. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát mondjuk az sem számít, ha nincs is a fajtával tapasztalatom?Nem kérdezi, hogy miért pont ezt a fajtát választottam? Számít-e hogy albérletben vagy saját házban lakom?
2013. márc. 1. 09:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez abszolút a tenyésztőtől függ, hogy mi alapján ad el neked kutyát! Sajnos ma Magyarországon a legtöbb tenyésztő csupán pénzéhes szaporító és lesz*rja, hogy ki vesz tőle kutyát... Nagyon résen kell lenni és oda kell figyelni, hogy honnan veszed! Persze a vevők is ugyanúgy kihasználják ezt, mert sokan szaporításra vesznek kutyát, stb. és egy ilyen "tenyésztő" pont kapóra jön.


Alap esetben egy normális tenyésztő szereti, ha konyítasz valamit a fajtához. Ha pl. eddig nem volt kutyád, akkor egy igazi tenyésztő nem fog neked eladni mondjuk rottit (persze normális rotti teny. csupán 1 van az országban). Kell, hogy rendelkezz megfelelő hellyel a kutya számára, anyagilag rendben legyél, tudd etetni, ellátni, orvoshoz vinni, stb. Illetve amit egy normális tenyésztő elvár, meg is kérdezi, hogy mi a célod a kutyával, az adott fajtát miért választottad. Ha pl. Szabolcs megyében laksz, a teny. pedig mondjuk Pesten van és azt kéri, hogy menj el előbb beszélni vele, akkor az már jó pont. Persze ha nem tudsz elmenni, az rólad is sok mindent elárul...

2013. márc. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tenyésztő feltételeinek kell megfelelned. Ezzel mindent elárultam azt hiszem. Nehéz elmondani mit várnak el a hozzá jelentkezőktől. Én már olvastam olyan tenyésztő weboldalát, aki kijelentette, hogy csak gyerekes családba hajlandó kutyát adni. Olvastam olyant is, hogy ha valaki nem megy el hozzá rendszeresen kölyköt látogatni miután megszületett a kiválasztott alom, az ne is reményekedjen, hogy tőle kutyát fog kapni. Talán a legfontosabb a te szemszögedből nézve, hogy megtaláld a tenyésztőt akivel tudsz értelmes hangnemben beszélgetni (akár kötetlenül is) és hajlandó téged fogadni a saját otthonában. Gyakorlatilag ez az igazi vízválasztó. Nem egyszerű dolog ez, ahogy az emberek sem egyszerűek.
2013. márc. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én azt tudom neked javasolni, ha nincsen különösebb célod (pl.: kiállításra járni), akkor inkább fogadj örökbe.
2013. márc. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a pénz mindent megold. legyen sok pénzed,és a tenyésztők úgy alakítják a feltételeiket,hogy megfelelj !

egy normál 1 000 eurós kutyakölyöknél sincs más kritérium,mint egy 20 000.-ft-nál. sokkal inkább a fajta ami lényeges.

lakásba bernáthegyi vagy ujfunlandi ,kérdéses ,de nem lehetetlen, udvarra egy csivava, vagy egy yorki, nem igazán okos választás. egy ír farkas, vagy egy német dog is remekül elvan a lakásban ( talán a legtöbb ott is él??)

de egy öleb,vagy egy tipikus családi kutya NEM BÍRJA A kennelt, vagy az elzárást.

2013. márc. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy tenyésztőnek van adásvételi szerződése, ami publikus a honlapján. Abban benne van minden feltétel.

A tenyésztővel lehet egyedi megállapodásokat is kötni, egyedi jogokkal és kötelezettségekkel (gondolok itt pl a közös tulajdonú kutyára).


Ami szerintem a Te szempontodból fontos: csak szimpatikus tenyésztőtől válassz kutyát, hogy aztán az esetleges későbbi együttműködés könnyebb legyen (pl kiállítások kapcsán sokat segíthet a tenyésztőd).

2013. márc. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az is előfordulhat, hogy a tenyésztő kiköti, hogy a hobbi kutyádat ivartalanítsd, vagy pont ellenkezőleg, a szuper minőségű kutyát hordjad kiállításokra, ha akarod, ha nem. Ismerősök mesélték, hogy úgy kapták meg az adott kutyát, hogy vinniük kellett kiállításra...

Így tuti nem vennék kutyát, mert ha már kifizetem érte a teljes vételárat, akkor a tenyésztő ne kötelezzen semmire. Esetleg ha enged az árból, cserébe adott dolgokért. Az már korrekt és csak megbeszélés tárgya

2013. márc. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!