Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? 1éves szuka...

Mit csináljak? 1éves szuka kutyám furán viselkedik. /? (több lent)

Figyelt kérdés

1 éves szuka kutyám (keverék) mostaában furán viselkedik. Régebben nem jöhetett fel a teraszra, ha le volt fektetve egy parfis a feljáróhoz. Mostmár ha nem figyelünk oda, feloson hozzánk, és nem lehet lezavarni, mert lefekszik, és ha megpróbáljuk lehúzni, odakap. (Ilyenkor leszidjuk, de ugyanúgy sunyít a földön) Tegnap volt egy vihar, és a kutya úgy megijedt, h átszaladt a szúnyoghálón, be a lakásba. Még a pórázt sem tudtam rárakni, hogy kihúzzam onnan. Mikor végre sikerült kitolnom a házból, elkezdett nyüszíteni és sírni. Beengedtem a garázsba, ahol egész jól elvolt. Ma, ismét beosont a házba, és nem lehetett ismét kizavarni. A garázsba mindig bemehet, de ha szól(t)unk neki, azonnal kiment. Ma ez sem történt meg.

Lehet valami köze ahhoz h a kutya épp tüzel? Korábban még az orrát sem dugta be a házb, most meg minden alkalmat kihasznál, h bent randalírozzon. Mit tegyek?


2010. aug. 16. 14:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy régebben elég sokszor szökött ki, de leszokott róla. Pár npja viszont megint elkezdte, és bemegy a szomszédos házak kertjeibe, és nem lehet onnan kihúzni. Vagy ha kedve tartja, elszalad a barátomékhoz, aki néha vigyázni szokott rá.
2010. aug. 16. 14:58
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Ha odakap akkor bizony nem tisztel titeket, dolgozni kéne a falkavezérségen. 1 éves, most nő fel, próbálgat.
2010. aug. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Hát az én kutyám is meglép,ezt azzal szoktuk kiküszöbölni hogy amikor nem tudunk rá odafigyelni láncon van.Tudom,hogy most jön majd a sok jajj ez állatkínzás meg stb,de nem érdekel,mert foglalkozom a kutyámmal és nem egésznap van láncon ráadásul nem is ez a lényeg.

Ezzel csak azt akartam mondani,hogy vagy legyen egy kutyabiztos kerítésetek,vgy nektek is a lánc marad...

2010. aug. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
A falkavezérséggel meg tényleg gond van. Kutyaiskola esetleg?
2010. aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is komoly gond van a tekintéllyel, növelni kéne a távolságot közted és a kutya között. Erre van néhány tök egyszerű módszer, olvass utána: www.scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia


Most kell a sarkadra állnod, mert különben csak romlani fog a helyzet, az nagyon nagy baj, ha téged megmorog, odakap, de az is, hogy nem tudod elküldeni.


Először rendezd a viszonyotokat, ettől sok problémátok meg fog oldódni, ami marad, azokat is könnyebben fogod tudni kezelni.


A falkavezér 3 kiváltsága: Ez az én dolgom (tudd elküldeni, ha épp zavar), közös akció (amit te kezdesz, te irányítasz, te fejezel be, pl. tanulás, játék, séta) és privát terület határa (tehát nem megy olyan helyre, ahonnan te eltiltod, tiszteletben tartja a privát területed)


Ezeket kell erősíteni első körben. Most kezd felnőtt lenni, kóstolgat, próbálgatja a határokat, ha engedsz, egyre komolyabb gondok lesznek (agresszió).

2010. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
a kerítés az kutyabiztos. akkor van gond, ha anya vagy apa áll be a kocsival, és mihelyst kinyílik a kapu, már szalad is el. Ilyenkor úgy szoktam büntetni, hogy pár órára kikötözöm. A falkavezérséget, hogy lehet elérni?
2010. aug. 16. 15:08
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Linkeltem egy teljes könyvet a falkavezérségről, olvasd el :)
2010. aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ha a kutyának enni adunk, szépen leül, megvárja míg lerakjuk elé, de ha megkapja a kaját, mindig néz minket a szeme sarkából, és ha közel megyünk a táljához, morog. És ha visszagondolok, tényleg egyre súlyosabbak a dolgok.
2010. aug. 16. 15:11
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

Ajjajj. Erre több technika van, ilyen a Jan Fennel könyvben leírt gesztusevés, vagy a japán vacsora. Az, hogy ül a kajáért, az csak annyit jelent, hogy ismeri az ül parancsot, és egy óriási jutalomfalatért hajlandó is megcsinálni. Ezt érdemesebb tekintélyből kezelni. Tudatosítani kell a kutyában, hogy a kaja minden körülmények között a gazdié (akkor is, ha leesik a földre egy virsli), és csak akkor szabad hozzányúlni, ha a gazdi megengedte. Nagyon rossz jel, ha a kutya bevédi a kajáját a gazdi elől, egy egészséges kapcsolatban a gazdi a szájából is el tudja kérni a falatot, amit épp eszik, ezzel megelőzve mondjuk egy mérgezést.


Olvasd el a könyvet, és ha még van kérdésed nyugodtan írj, de nála jobban, meg rövidebben nem tudom leírni :)

2010. aug. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget :)
2010. aug. 16. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!