Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik Budapest legkutya-barát...

Melyik Budapest legkutya-barátabb kerülete ill. lakóparkja?

Figyelt kérdés

2021. febr. 8. 05:32
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

A magam nevében nyilatkozom:

Korábban a 17.kerben laktam a Pesti úton. 2 percnyire volt egy kisebb kutyafuttató, 3 percnyire egy nagyon nagy futtató. Neken nagytestű kutyám van, és a legtöbb odajáró szintén nagykutyás volt, nagyon jól megértettük egymást. Plusz az erdő is kb 5 percnyire volt. Imádtam ott élni.

Most a 14.kerben élek, az Örs vezér tere mellett. Itt sajnos nincs futtató, a legközelebbi kb 10 percnyire, próbálkoztam párszor, de konkrétan nem engedtek be. Ráadásul itt a kutyák 90%-a kistestű (ilyen yorkie, meg havanese féleségek), és szinte mindegyik egy agresszív kiskutya. Messziről ugatják az én kutyámat. Szóval számomra kutya szempontjából itt élni nem a legjobb.

2021. febr. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Milyen az a legykutya? 🤣
2021. febr. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
1 jó önkritika volt. Akkor költözz ki a városból, ha így gondolod.
2021. febr. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Én is zuglóban élek, azért elég sok futtató van, az örs közvetlen közelében legalább kettő is található, ha pedig picit tovább megyünk a pillangó parkban van még kettő (külön kis és nagytestű kutyáknak). Emellett a házak között rengeteg a parkos rész, ha nincs a közelben futtató általában ott játszanak a kutyákkal (tudom, tudom ez illegál). Kintebb ott a patak part, bentebb pedig a városliget, ahol óriási kutya paradicsom van, amellett, hogy három(!!) futtató van a ligetben, a nagyrét és az egész terület igazából tele van kutyásokkal. Szinte mindenhol az utcán ki vannak rakva a kaki gyűjtő kukák, az ikea és a sugár is kutya barát, több napközi és kutyasuli is van a kerületben. Én azt gondolom, hogy alapvetően egy elég kutyabarát 14. kerület.


Emellett még a harmadik kerületet is kiemelném, bár oda nagyrészt csak a hajógyári szigetre járunk, de több kerületi kutyás facebook csoport van, és elég aktívan megoldanak minden problémát (pl rossz a kerítés a futiban, jelzed és akár több gazdi összefogásával megoldják). A hajógyári pedig köztudottan egy kiemelt kutya paradicsom, rengeteg a kutyás, nyáron tudnak pancsolni, télen szaladgálnak a réten. Tegnap esőben voltunk kint, de még ígyis majdnem tele volt a parkoló és rengeteg kutya volt. Az óbudai kutyás egyesület tényleg mindent megtesz, hogy a kerület minél kutyabarátabb legyen.

2021. febr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Mivel én is kutyás vagyok, nem gondoltam volna, hogy köztünk is ennyi a lepontozóbarom.
2021. febr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
III. Kerület, Óbuda. Sok a zöld terület.
2021. febr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Punkosdfurdo, Romai-part, Remetehegy/Taborhegy, Zugliget, Huvosvolgy ... es ezek kornyeke.
2021. febr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szintén a 3. kerületre szavaznék, a Hajógyári szigeten és a pünkösdfürdői gát dunai oldalán törvényesen lehet póráz nélkül kutyát sétáltatni, mindkettő olyan hatalmas zöldterület, ahol tényleg kényelmesen le lehet mozgatni a kutyát, el lehet "vonulni" ha az ember egyedül akar labdázni vagy tréningezni a kutyájával, úgy hogy mások se zavarják őket, meg ők se zavarjanak másokat. Én más kerületben nem tapasztaltam ennyire nagy szabad területet, ahol szabálysértés nélkül el lehetne engedni a kutyát, a futtatók hiába nagyok, ott nincs lehetőség erre, ha már más kutya is van.

Emellett sok helyen van kint "kutyás etikett" tábla, ahol a legalapvetőbb dolgok össze vannak szedve (pórázon lévő kutyához nem engedek oda más kutyát, összeszedem az ürüléket, ha eldurvul a játék kihívom belőle a kutyám, csak maximálisan behívható kutyát engedek el, stb.) és én úgy tapasztalom, hogy ezeket a legtöbb gazdi betartja itt, még a sárga szalagos jelzést is egyre többen ismerik.

Ráadásul van egy nagyon aktív Óbudai Kutyás Egyesület, ami kapcsolatban áll az önkormányzattal, ha javítani kell egy futtató kerítését, ha kéne még kutya ürülékgyűjtő kuka, ha füvesíteni akarják a futtatót, akkor azt ők intézik, vagy önkéntesekkel, vagy ha van rá lehetőség önkormányzati keretből. Nem tudom, hogy ilyen más kerületekben van-e, ezzel nincs tapasztalatom, mindenesetre az Óbudai Egyesület tényleg elég hatékony, a legtöbb felmerülő problémára, legyen az felújítás vagy elveszett kutya, elég hamar reagálnak és segítenek, szóval ez nekem mindenképp hatalmas pozitívum.

A kerületben több haladó szemléletű, profi kutyasuli is működik, ügyeletes állatorvost is találni, van néhány igazán jól felszerelt rendelő, ezek a szolgáltatások persze elég drágák, de szerintem jó, hogy minden van elérhető közelségben.

Igaz a Duna elég koszos, vannak időszakok, amikor nem érdemes benne kutyát fürdetni, de a Hajógyári szigeten és a pünkösdfürdői gáton egyébként erre is van lehetőség.

Az önkormányzat kutyabarát hozzáállását mutatja, hogy a pünkösdfürdői gát felújításánál szereztek egy külön lakossági fórumot a kutyásoknak is, bizonyos mértékig őket is bevonták a döntéshozó folyamatba, mivel azt a területet nagyrészt ők használják. Hetente 2x a kutyaürülék gyűjtő kukákba még egy kötegnyi kakizacsit is kitesznek, ami szerintem szintén értékelendő.


Én nagyon szeretek a kerületben kutyázni, én azt veszem észre, hogy mind a hivatalos szervek, mind pedig a gazdik részéről egy nagyon modern, nagyon jól működő kutyás kultúra valósult meg a kerületben :)

2021. febr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a 11-ben lakom, nagyon szeretjük a goldimmal.
2021. febr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!