Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Három juhász kutyának mennyi...

Három juhász kutyának mennyi foglalkozás kell?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy szem border collie kutyám van, akivel naponta általában 3 órát foglalkozom. Szívesen vennék egy mudit és egy ausztrál juhászkutyát mellé. Az lenne a kérdésem, hogy mennyi extra időt kell majd rájuk szánnom? Gondolom séta mehet nekik együtt.
2021. febr. 9. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Hát amit most foglalkozol a kutyáddal, annak legalább (!) a 3x-osa
2021. febr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha mindent egyszerre tudsz velük csinálni akkor csak a több szőrzetápolás, etetési idő stb. ami plusz. Viszont ha nem egyforma valami viselkedésük és külön kell kezelni, akkor több lesz. Életkorból adódóan is lehet, nekem az egyik már öreg lett és vele teljesen külön kell foglalkozni, mint a középkorúakkal.

Először csak egyet vegyél mellé és meglátod hogyan bírod, ha stimmel akkor menjen a harmadik.

2021. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Az első fél évben, egy évben nem mehet nekik együtt. Addig nem, amíg meg nem tanulnak teljes mértékig rád figyelni, rád hallgatni.

Ha 2 vagy 3 kutyát együtt tartasz, együtt vannak mindig, nyilván egymáshoz kezdenek el kötődni. Ez főleg az új kutyára lesz igaz. Csak a másikra figyel, a másikat követi. Amíg az nincs meg, hogy együtt is rád figyelnek és hallgatnak, nem viszik el egymást a hülyeségbe, addig nem szabadna együtt foglalkoznod velük.


2 kutya tartása nem kevesebb idő, hanem sokkal több. Meg kell tanulniuk külön-külön is viselkedni, és meg kell tanulniuk együtt is viselkedni. 3 kutya még több munka.

2021. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A mudi mindenképpen lesz, az ausztrál juhászon még vacilálok, de nem gond, ha várnom kell fél-egy évet.
2021. febr. 9. 13:34
 5/10 anonim ***** válasza:
12%
Ez olyan mint a fozes ... ha tobben vannak, adsz meg egy kis vizet a leveshez :)))
2021. febr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Én decemberben hoztam haza a régebbi kutyusunk mellé egy mudit. Naponta több óra foglalkozás. Általában így néz ki egy nap:

7 óra körül kiengedem. Labdázunk kb. 20 percet, utána eszik. Utána 1-2 óra pihi, mert nekem tanulnom kell.

Ezek után jön a délelőtti séta. Ez kb. 30 perces szokott lenni. Ezt követően otthon tanulunk, engedelmességi gyakorlatokat csinálunk. Ezt követi egy 30 perces játék, aztán evés.

Délután megint csak pihenés, intézem a dolgaimat.

Aztán játék, és megint séta, délutánonként futtatni is szoktam. Utána megint evés és pihenés.

Este még egy kis játék, de előtte ismételjük a parancsokat.


2 hónapja van nálam, rengeteget változott azóta (jó irányba). Nagyon rossz kutyus volt mikor idekerült, bár még mindig rosszalkodik, de még kicsi.

Tehát napi több óra foglalkozás, legalább 3. Főleg amíg kicsi.


Lassan 4 hónapos, és büszke vagyok rá, hogy ennyit tanul. Okos kutya, és gyönyörű is a mudi.

Sok sikert hozzá!

2021. febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Nekem 3 mudi-németjuhász keveréken van, együtt tanítom őket napi 10 percet, együtt sétálunk napi 40 percet, + az udvarban labdázunk napi 10 percet.

Ezen kívül együtt játszanak, őrzik a portát, rohangálnak az udvarban.

Teljesen rendben vannak, okos, értelmes, jó kutyák.

2021. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13%
Bentlakasos kutyasuliba is beadhstod oket,mielott hazaviszed es megnevelik(elvileg).
2021. febr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Miért lettünk lepontozva?
2021. febr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kutyás topic. Itt mindenkit lepontoznak.
2021. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!