Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után hogy...

Ivartalanítás után hogy vigyem haza a kutyát?

Figyelt kérdés

26.-án lesz ivartalanítva a 10 éves szuka kutyusom, 10 kg így a hordozó nem opció.

Hogyan vigyem ki a kocsihoz, ölben? Nem fog neki fájni? Meg ugye még be is kell vinni a lakásba is...ilyenkor felvehetem ölbe? Ha nem akkor hogyan vigyem be?

Illetve tacskó méretű kutyának mekkora szoba kennel kell?

Esetleg aki tudna kölcsön adni egy szoba kennelt (5 napra) Kazincbarcikán, azt nagyon megköszönönném.

Ui.: ivartalanítás után melyket szerezzem be?

- gallér?: akkor a lábával kivakarja a sebet.

- ruha?: a fogával fogja tépni a ruhát és a sebet is.

- cipő?: szintén tudja rágni.

Vagy egyszerre a 3? De akkor szegény kutyának csak szenvedés lesz + drága is.

Épphogy 25ezer Ft van az ivartalanításra is.


2021. febr. 11. 01:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Elvileg altatva lesz. Egy nagyobb sporttáskában el tudod vinni, ha nem viszed annyira messzire, hogy az alatt felébredjen. Szobakennel nem vágom, mire kellene. Gallér lehet, hogy nem ártana, de nem feltétlenül kell, ha képesek vagytok napokon át éjjel-nappal vele lenni, és rögtön rászólni, ha a varratokat akarja piszkálni.
2021. febr. 11. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

Én egy ilyen rendeltem a leendő tacsimnak: [link]

A 60x 89x 66 cmest. Ebben haza is tudnád vinni könnyen, remélem találsz aki tud kölcsön adni néhány napra

2021. febr. 11. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Megkerhetsz egy autoval rendelkezo rokonodat, baratodat, ismerosodet, szomszedodat vagy kollegadat, hogy legyen szives segitsen autoval hazavinni a kutyat. Ha nincs ilyen ember a kornyezetedben, akkor meg mindig hivhatsz egy fuvarost vagy taxist, de megkerdezheted a helyi allatvedoket, hogy esetleg tudnak-e segiteni a kutya utaztatasaban.
2021. febr. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

"Üresjáratban", plusz teher nélkül is nehezen mozgok. Szerencsére közel, 7 utcával odébb lakom a rendelőtől, így nem vágott mellbe túlságosan a szállítás díja: taxit rendeltem, előre jelezve, hogy egy 13 kilós, altatott kutya lesz az ölemben. (nem minden taxis repes, ha állat a poggyász, így eleve állatbarát sofőrt kértem.

Szobakennelre nincsen szükség. Ébredés után még kicsit kába a kutya, akkor oda kell figyelni, de ahogy feltisztul, nem lesz már probléma vele.

Minden idejét kitölti, ezer praktikát kipróbál, hogy kitalálja, hogyan szabaduljon meg a varrattól: na azt jobb megakadályozni, hogy sikerrel járjon.

Az első kezelések egyikénél az akkor 800Ft-os gallért megőriztem, így azt itthon a varratok kiszedéséig rátettem, de semmi egyéb "óvintézkedésre" nem volt szükség.

Talán még praktikus, ha Betadine van otthon, ha mégis probléma adódna, de az nálunk olyasmi, ami kutyatartástól függetlenül is mindig van.


Megj. : 25ezer elég lesz, megnézted előre az ivartalanítás árát?


(csak azért kérdem, mert itt, Bp. egyik külkerületében 35-40ezer, úgyhogy lehetőséget kaptam részletfizetésre. Normális dokink van, belátja, hogy vagyunk elegen, akik mellényzsebből nem tudunk ennyit kiperkálni, amúgy meg megbízott bennem, 20 éve ismer)

2021. febr. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Ivartalanítás után a kutyákat már úgy "adják ki", hogy 4 lábon tudnak járni, jó is, ha picit mozognak, persze a kocsiba azért emeld be.


Menhelyes tapasztalat, hogy a gallérban nem kezdik el a hasukat vakarni a lábukkal -eddig csak egy ilyen kutyát láttam 3 év alatt, pedig szinte minden héten megy valaki ivartalanodni-, a ruhát pedig a szukák 90-95%-a nem bántja, még a nagyon aktív, akaratos kutyák sem. A cipőt nem ismerem.


Szobakennel szerintem felesleges, azért nyílván ne ugráltasd, lépcsőztesd minimúm 1 hétig.

2021. febr. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Normális helyen műtét után felébresztve adják ki az állatot. Kicsit kótyagos lesz, de ki tud menni a saját lábán, maximum támogatnod kell.


Nekem az előző kutyámat lépdaganattal műtötték, 2 órás volt a műtét, bemehettem hozzá, de addig nem adták ki, amíg lábra nem bírt állni és nem látták, hogy jól van.

2021. febr. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Előtte kérdezz rá, milyen állapotban akarják kiadni. Ha kiadná bódultan, kérdd meg, tartsák ott, amíg magához nem tér, ha ebben nem partnerek, keress másik állatorvost, mert normális állatorvos csak azután adja ki az állatot, ha látja, hogy rendben magához tért az altatásból. (Ez nem jelenti azt, hogy még nem kótyagos és nem gyenge, de járóképes.)
2021. febr. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%
Mi az hogy 10kg nem hordozható opció?
2021. febr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

10 kilós kutyát ölben is ki lehet vinni. Az érzéstelenítő még hat,ha óvatosan fogod nem lesz baja,de akár egy nagyobb kosárba is teheted.

Az enyém 6 kg és a hordozója aljába tették a műtét után (tetejét lecsatoltam), azt emeltem fel és úgy vittem ki.

2021. febr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%

Miért kéne ölben vinni? :D


Nem altatva adják ki a kutyát, hanem ébredés után. Megvizsgálják és ha mindent megfelelőnek találnak, akkor viheted csak haza, és akkor már fog tudni járni, csak segítened kell benne. :)

2021. febr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!