Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terries szuka...

Yorkshire terries szuka kutyust szeretnék ivartalanítani. Hogy zajlik? Úgy értem elviszem állatorvoshoz, és mikor hozhatom haza? Vagy rögtön a műtét után? MEnnyibe kerül? Mennyire vészes utánna?

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 07:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Szia.Szerintem nem kell ivartalanítani.Ha lesz kölyke yorkshire-től akkor jó üzlet van benne...1kutyus min 40-45k:D Uncsitesoméknak 6kölyök volt.1-et meg tartottak.Többit pedig 45ért el adták.
2010. máj. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Első válaszoló, neked viszont a jó k*rva anyádat! Tököm ki van már az ilyen idiótákkal mint te! Rontsátok csak az állomány az ordító tudatlanságotokkal! Jó pénzt kapnak érte mi? Gondolom az oltásokat stb. nem kapta meg mindent, na meg törzskönyvük sincs és a szülőknek sincsenek szűréseik stb. GRATULÁLOK! Felelőtlen ostoba állattartók, tiszta szívemből gyűlöllek titeket, amiért a tudatlanságotokkal tönkreteszitek a fajtákat! Ostoba idióták!
2010. máj. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%

Kedves második, valószínűleg te is egy szaporítás áldozata lettél, hogy ilyen dühkitöréseid vannak. Érdekes, hogy az emberi faj tökéletes szaporítására senki sem ügyel... Hát ez undorító :)


Kedves Kérdező!

EGy műtét kb 15-30 ezer ft között van, állatorvosa válogatja. Altatásban végzik a műtétet. Az enyémet 8-ra vittem és délben el is hozhattam, teljesen kábán, még aludt. Nagyon nehezen ébredt fel, mélyaltatásban volt. Párnák közé tettük, hogy ne üsse meg magát, pisilni is alig tudott felállni. Igaz ő kankutya volt, de tudta-érezte, hogy mi történt, és mélységesen utált minket egy hétig szegénykém. 1 hét után mentünk varratszedésre.

Utána már nem volt vészes.

2010. máj. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem szuka westiem van.

10 kg-ig 25000 egy ivartalanítás, de most is vannak akciók. Mi is akciókor ivartalaníttattuk, és 14000 ft volt mindennel együtt.

aznap már nem ehetett, nem ihatott a kutyusom.

fél 2 kor kezdték a műtétet, este 7kor hozhattam haza, de a doki hívott műtét után h minden rendben volt.

a modernebb orvosok varratot már nem is használnak, egy tapaszt kapott a kutyusom, ami 2 nap múlva magától lejött.

a gallért ne vedd le, kicsit mi is megjártuk vele.

szó nem volt ilyenről, h utálna a kutyusom vagy bármi más..szerintem ez butaság.

érezte h végig ott vagyok vele, éjjel is lent aludtam vele, felállni nem tudott pisilni csak ha én vittem ki, de még sokáig kómás volt.

az ébredése szívszorító, mert amint kezdett eszméleténél lenni sírt, nyüszített az ijedtségtől és ment volna hátra, aztán megint nem tudott magáról.

műtét után csak akk lehetett neki inni adni, ha már figyel a nevére és felveszi a szemkontaktust.

nagyon hamar rendbe jött, és bár sírtam előtte utána meg közben, azóta sem bántam meg, kutyusom erős és egészséges, és nagyon szeretjük egymást azóta is.

nagyon örülök h megcsináltattam!! sok betegségtől megóvtam így a kutyusomat, ami számomra nagyon fontos.utána mi még kendőt raktunk rá vagy 1 hónapig, 2-ig, míg a szőr vissza nem nőtt a pocijára, h védje(plusz h télen csináltattuk és h védje a hótól, de egyben gallyaktól, kövektől ha kint lefeküdne..).

azóta a műtét helye abszolút nem is látszik.

2010. máj. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagyon jó döntést hoztál, Kedves Kérdező! A magam részéről gratulálok és mindig nagy örömmel tölt el, ha felelős állattartókat látok! :)

Az én kutyám is ivartalanított szuka, ő egy yorki keverék. Vidéken műtötték, 12.000 forintért (itt Pesten 27 ezer lett volna). 24 órával az operáció előtt nem ehetett és aznap reggeltől már nem is ihatott. Bevittük a rendelőbe délután 4-re és este 7-kor mehettünk érte. Akkor már ébredezett, de még nem nagyon tudott magáról. Otthon még órákig csak feküdt, de már emelgette a fejét, nézelődött. Az első két napon nehezen járkált, mert húzódott neki a varrat, sokat visított is. De engem sem utált, sőt bújós volt, látta, hogy ápolgatom, ezért hálás volt nagyon. Csak egy kicsit depressziós volt az első pár napban, de mikor jobban lett, elmúlt ez is. 12 nap után szedtek varratot. Azóta is egy nagyon vidám kutyus, nem hízott el, ugyanolyan játékos, én egyszerűen csak pozitív oldalát tudom mondani a műtétnek. :) És a kapcsolatunk is ugyanolyan jó, ugyanúgy ragaszkodik hozzám és szeret. :) (Szerintem aki azt mondja, hogy duzzogott a kutyája a műtéttől, csak a saját lelkiismeret furdalását vetíti ki a kutyára).

Jó döntést hoztál, hidd el, megéri! Az első pár nap kicsit nehéz, akár az embereknek, ha műtik őket, de aztán el van felejtve az egész és rengeteg betegségtől és kellemetlenségtől megóvod vele magadat és a kutyusodat is. Örülök, hogy ilyen felelősségteljes ember vagy, sok ilyen kéne még! :)

2010. máj. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit elkeserített, hogy ennyit szenvednek utánna. De mindenképp szeretném az ivartalanítást, mert így is 2 kg-os kutyusról beszélünk, és sok yorkie van a barátok között, nem szeretném véletlenül sem szaporítani.
2010. máj. 2. 12:36
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Varratszedés után soha többé nem fog rá emlékezni a kutyusod, de már a műtét után pár nappal is tök vidám lesz! Helyes, hogy így gondolkozol!
2010. máj. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

09.55-ös vagyok..

főleg ha nincs varratszedés:P

lehet szenvednek kicsit, kapnak fájdalomcsillapítót is(bár anno nekem mondta az orvos h vannak akik nem is vesznek a kutyájuknak)..én vettem 3 napra valót, de mondta az orvos ha fájdalmat érezne a kutyus mehetek még gyógyszerért.

gondolj arra, akkor mennyit szenvednének ha álvemhesek lennének, vagy nem is tudom..méhdaganatuk lenne majd pl. 6 év múlva.

Inkább akkor ezt vészelje túl most, míg fiatal.

Megéri. Nincs tüzelés, szenvedés, nem vágyik a hímekre, nincs kül. daganat és a többinek is lecsökken az esélye. Mindig erre gondolj.

Műtét másnapján én is azon gondolkodtam, h nem bánom-e meg. Mert rossz volt látni h szenved, ahogy néz rám ártatlan szemekkel(bevallom engem borzalmasan megviselt a dolog). DE nem, egy percig sem. Így sokkal jobb neki:)

Igaz mostanában kicsit furán viselkedik, mert hátára dobja magát szinte minden kan kutyusnak, de ez belefér:) engedem, ha már ilyen hős volt:)cédáskodjon csak :DDD

2010. máj. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én mikor otthagytam a dokinál, sírva jöttem el és akkor is elsírtam magam, mikor műtét után kezembe vettem. De közben végig arra gondoltam, hogy jót tettem vele, mert ha nem lenne megműtve, sokkal több kockázatnak lenne kitéve. Egyik ismerősöm, nagy ivartalanítás ellenes volt, a tipikus tévhitekkel jött és azt mondta, gonosz vagyok, mert megműttettem a kutyám. Az övé 8 éves, most diagnosztizáltak nála tejmirigy daganatot a sok álvemhesség következtében pangó tej miatt. Sírva mondta, most már bánja, hogy nem ivartalanította a kutyáját anno...

A fájdalomcsillapítóra a mi orvosunk azt mondta, hogy nem javasolja, mert úgy jobban rohangál a varrattal a kutya, hisz nem érzi a fájdalmat. Így félő, hogy nem kíméli magát eléggé és megsérül a seb. Jobb, ha kicsit fáj neki, mert akkor legalább nyugton van.

2010. máj. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
"Első válaszoló, neked viszont a jó k*rva anyádat! Tököm ki van már az ilyen idiótákkal mint te! Rontsátok csak az állomány az ordító tudatlanságotokkal! Jó pénzt kapnak érte mi? Gondolom az oltásokat stb. nem kapta meg mindent, na meg törzskönyvük sincs és a szülőknek sincsenek szűréseik stb. GRATULÁLOK! Felelőtlen ostoba állattartók, tiszta szívemből gyűlöllek titeket, amiért a tudatlanságotokkal tönkreteszitek a fajtákat! Ostoba idióták!" Közlöm ,hogy nagyob szerik a kutyusokat..és minden megvolt..féregtelenítve+stb..
2010. máj. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!