Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hazugság amit eddig tudtam a...

Hazugság amit eddig tudtam a kutyákról?

Figyelt kérdés

Tehát eddig úgy tudtam, hogy a kutyák a magánhangzókat hallják, épp ezért nem szabad olyan parancsokat használni amibe ugyanolyan sorrendben ugyanazok a mgh-k vannak. Pl. állj, láb, várj, mert ezeket nem tudja megkülömböztetni.

Ugyanígy voltam a névadással is, Zira kutyám mellé került egy másik akit Lizának hívtak, de átneveztem pont amiatt hogy tudjam őket külön szólítani.


Na most, sok kutyás tartalmat nézek és rátaláltam erre a videóra, amibe a 4 kutyájának név szerint ad instrukciókat . Ebbe csak az a fura hogy ha jól hallom, akkor van köztük egy Nala és egy Maja. Hogyan tudják mégis akkor melyikük nevét mondta?


[link]


Valaki fel tudna világosítani, hogy ez akkor hogy is működik?

Ti használtok "ugyanolyan" vezényszavakat? Érti a kutya?



2021. febr. 11. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem momdom fixre a tudásom, de tudtommal annyi a lenyeg, hogy minel rovidebb nev es minel rovidebben kimondott instrukciokat ertenek meg jol. Plusz kez (stb) jeleket, amiket kapcsolnak hozza.
2021. febr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen mindegy mit mondasz a kutyanak ... kepzeld el, nem tud emberul :) A viselkedesedbol es a hangsulybol erzi, hogy mi az elvaras ... a begyakorlott paracsszavak meg siman memoria.


Azt mondasz amit akarsz, a kutya nem a fonetikat erti :)))

2021. febr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha ezen a logikán gondolkodunk akkor a csaj Máyá és Nala-nak ejti őket.


Amúgy meg szerintem ez hülyeség.


A kutya hallja amit mondunk, minden egyes betűt hall, nem csak a magánhangzókat. Tehát ezáltal megtudja különbötetni a hasonló szavakat is.


Na meg van egy olyan tiktok challenge is, hogy a kutyát megpróbalják átverni azzal, hogy etetéskor az okey helyett hasonló szavakat mondanak mint pl. az octopus. Mindegyik megindulna, de rájönnek, hogy a gazdi szórakorik velük.

2021. febr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha ez így lenne, a kutyák a cuppogásra, sziszegésre sem hallgatnának, márpedig hallgatnak.
2021. febr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

A kutyák úgy értik meg az ember nyelvét, ahogy mi tanulunk idegen nyelvet.

De ne magát a szót érti meg, csak amit hozzá kapcsol érzést.

2021. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
A gazdi eszre sem veszi, de a kutya mindent megfigyel ... meg a grimaszokat is az embertol tanulja ... a kutya nagy tulelo am! :)
2021. febr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
A kutyam a szinonimakat is erti. Meg azt is megerti,ha kerek mondatban beszelek hozza. Elkepesztoen okosak,ha az emberrel egy hazban elnek es hsllhatjak nap mint nsp a gazda beszedjet!!!
2021. febr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Mindhárom vezényszót használom (állj, láb, várj), mindkét kutyám tudja és érti a különbséget. Főleg hogy ebből kettő az engedelmes képzés alapja, minden kutya meg tudja tanulni a különbséget a lábhoz (amit soha nem mondasz ki végig) és az állítás között. Szóval ez megdőlt :D
2021. febr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló hangzású szavakat tényleg nem jó használni, mert összekeverheti a kutya éles helyzetben, de igenis tudnak különbséget tenni, miután megtanítottad neki, hogy a két szó között különbség van (mást vársz). Angolszász területeken emiatt használják a kiképzők a német "platz" szót az angol "lay" helyett, mert a "lay" hasonlóan hangzik, mint a "stay".
2021. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy a kutyák hallása jobb az emberénél. Sokkal magasabb frekvenciákat is hallanak, mint mi. A kutyáknak egyedül a látása rosszabb az emberénél.
2021. febr. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!