Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben hogyan szoktatná...

Ilyen esetben hogyan szoktatnátok be egy menhelyi kutyát úgy, hogy ne legyen szep. szorongása?

Figyelt kérdés
Március 4-én jönne hozzánk egy menhelyi kutyi, azonban március 7.-én tárgyalás lesz a korona korlátozásokról, ha lesznel enyhítések, akkor a páromnak heti 5 napból 3-4x be kell mennie a munkahelyére. Én végzős vagyok egy szaksuliban, nem lenne jó ötlet heteket kihagyni, nem is biztos, hogy meg tudnám oldani. Ti hogyan oldanátok meg? Mennyi időt kellene minimum vele tölteni mielőtt "élesben" folytatódik az életünk? Napi max 8 órát lenne egyedül később, de ez is csak heti 2x amúgy sokkal hamarabb haza érek.
2021. febr. 15. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a kutya? Ez is fontos infó beszoktatásnál.
2021. febr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá a menhelynél hogy ott milyen körülmények közt él.

Csak mert lehet hogy ott is egyedül van, akkor nem lesz vele baj. Az enyém sintértelepről van, mondta az ebrendész hogy ne kapassam el, ne legyek vele 0-24-ben, mert most hozzá van szokva hogy egyedül is elvan, mivel a kennelben is egyedül volt.

Mondtam hogy itthonról dolgozom, ő meg mondta hogy akkor is menjek el itthonról naponta egy bizonyos időre, ha nincs dolgom, mert ha hozzászokik hogy állandóan együtt vagyunk, akkor órákig fog ugatni ha mégis el kell mennem valahová.

Nem mondom hogy sikerült betartani, nagyon ritkán vagyok tőle távol...

Szóval mindenképp kérdezd meg hogy ott ahol most van, egyedül van, vagy van társasága. Nem mindegy hogy mihez szokott.

2021. febr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azon a 3 napon amig otthon lennetek vele, jatszatok el, hogy elmentek otthonrol, elobb csak par percre, aztan novelheto az idotartam. Lehet nincs is szeparacios szorongasa. Biztonsag erdekeben azert szerezzetek be egy szobakennelt, es az elso ejszakatol lehet szepen oda szoktatni pihenni, aludni. Ha elmentek, akkor is érdemes, aztan elhagyhato a kennel, ha ugy latjatok, vagy csak hagyjatok nyitva az ajtajat, sok kutya szeret oda bekuckozni onszantabol is.
2021. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából ez a kutya is sintértelepen van, 3 év körüli ivartalan kan. Utcán találták rossz állapotban lassan fél éve, nem tudni élt-e valaha lakásban.
2021. febr. 15. 19:12
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Figyelj csak.

A mi kutyusaink is menhelyiek.

Szeparációs szorongása volt mindkettőnek.

2 hetet voltunk itthon velük.

De közben vettünk egy kennelt.

A kennel rengeteget segített.

Beszoktattuk őket úgy, hogy csak jó dolgok történhetnek ott velük.

Pl:ott kaptak enni, ott kaptak legtöbbször jutifalit. Ott kapták a legtöbb dicséretet.

És egy idő után maguktól mentek be aludni.

Aztán pár nap után becsuktuk az ajtót .

Éjszaka már ott alszanak.

Viszont, amikor nem vagyunk itthon szoktunk nekik adni ilyen rágócsontot.

Elvannak vele, szeretik.

Sokat segített a kutyasuls oktató tanácsa is.

Volt olyan, hogy egy nap többször elmentem itthonról.

Lementem a kapuig.

Aztán vissza.

Elmentem a boltba, aztán vissza.

Hogy szokják, hogy nem vagyunk otthon mindig.


Bocsi ha értetlenül fogalmaztam.

Sok volt a mai nap.

2021. febr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mi egy kb 3 négyzetméteres részt tervezünk leválasztani, az lesz a kutyusé kezdetektől, ott lesz amikor pihenő van, mert mi dolgozunk vagy nem tudunk vele foglakozni épp, még akkor is ha itthon vagyunk.
2021. febr. 15. 19:32
 7/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha a kutya olyan beállítottságú, akkor egy hétvége alatt is menne a beszoktatás? Nem tudom a szervezet akin keresztül befogadjuk mennyire díjjazná ezt az ötletet, de mindenképp rákérdezek majd náluk is, hogy szerintük hogy lenne jó.
2021. febr. 15. 19:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

4 éve van nálunk egy kutyus és még mindig nem lehet egyedül hagyni fél óránál tovább.

(csak azért tudtuk megtartani, mert kocsiban valamiért jól érzi magát egyedül és 2 évig falun laktunk, ahol nem számított h ugat).

Szerintem csak úgy fogadd be, hogy legyen lehetőség visszavinni ha nem tudja megszokni az egyedüllétet.

2021. febr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Huh. Hát... mennyi idős lesz a kutya?

Egy hétvége nagyon kevés szerintem.

Alapból tudod, hogy menhelyi kustyus. És szoknia kell, hogy új lesz neki minden. Jobb lenne, ha picit együtt tudnátok lenni.

De persze a szoktatás mellett.

Esetleg 4 nap. De a 2 az nagyon kevés szerintem.

2021. febr. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Most nézem 3 éves kb.
2021. febr. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!