Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kis kutyát hogy szoktatnát...

Egy kis kutyát hogy szoktatnátok szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
mit csináljak hogy a kicsi rájöjjön h egy helyre pisiljen és a többi dolgát is egy helyre végezze? hogy tanítsam meg neki? A kutya 8-9 hetes :)

2013. szept. 25. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi az hogy egy helyre pisiljen ? ... ez egy elmebetegség amit kitalált a média(már a kutya pelenkára gondolok)...


Az a kutya aki lakáson belül pisil az nem szobatiszta.. Ha ki viszed akkor meg nem mindegy hogy hova pisil?

2013. szept. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kutya nem macska,nem fog egy helyre szokni! Le kell vinni.
2013. szept. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szaszilvi válasza:

Szia! Én nem nagyon törekszem arra, hogy egy helyre végezze a dolgát, de mivel még pici és jelen pillanatban nem vihető ki, ezért kitaláltam, hogy leterítek egy darab rongyot egy olyan helyre, ahol pisilhet, és magától rászokott, hogy 'rápisil' (ami nem volt nehéz, mert pl. mindig megtalálta a szőnyeget is :) ).

Vagy még az is megoldás lehet, hogy ha nagyon köröz-szaglászik, akkor elcsalni oda, ahová szeretnéd, hogy elvégezze a dolgát. Persze ezt sokszor meg kell tenni, és figyelni kell a kutyus reakcióit, de szerintem meg lehet próbálni.

2013. szept. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Morbid lesz....de bejott eddig 8 kutyanal a rokinsagban....es evek ota (1-8) szobatisztak....ahova pisil fogd meg a kutyat nyomd bele az orrat majd rakd ki az udvarra...nem kitessekeled....felkapod belenyomod szo nelkul kiviszed....azutan egy se picilt be....kakinal ugyan ez....bogarka (8eves westie) 8 eve szobatiszta.....
2013. szept. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is megpróbáltam ezt a "belenyomom az orrát féle dolgot" de még mindig megtalálja a szőnyeget:S:D Mindegy azért köszönöm a válaszokat. :)
2013. szept. 25. 19:04
 6/7 anonim ***** válasza:

AZ orr bele nyomás teljesen felesleges és haszontalan dolog. A kutya nem érti hogy mi a baj. Az ilyenekből van amikor a kutya pánikszerűen "eltakarít maga után"


Semmi más nem kell a szobatisztaságra neveléshez mint némi rendszer, és egy idő után teljesen szobatiszta lesz a kutya. Nekem 3kutyám teljesen szobatiszta és egyszer se nyomtam bele semmibe az orrukat sőt egy rossz szót se szóltam mivel a kutya nem tudja hogy rosszat csinál.


De neki is fontos hogy ne oda szarjon ahol lakik, tehát sokszor neki is kellemetlen ha bepiszkít(persze ha rosszul van nevelve akkor nem biztos hogy zavarja de az már egy másik kényszer eset a kutyának)

2013. szept. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 wolf4444 válasza:
hát én úgy csináltam hogy addig fogtam az újságon hogy üljön még oda nem pisilt :D én az orr belenyomást ugy alkalmazom hogy ha rossz helyre pisilt oda nyomom az orrát és rá verek a hátsójára hamar megtanulta :D
2013. szept. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!