Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Platinum, Purizon vagy Wolf...

Platinum, Purizon vagy Wolf of Wilderness?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb?


Platinum:

Nagyon szimpatikus az összetétele, ezt 100% használni fogjuk jutalomfalatként. Sokan azt írták hogy lágyabb lett a kutya széklete tőle, de olvastam ha valami keményet (pl Csont) is eszik akkor nem. Jelenleg is használjuk de most még csak próbacsomagjaink vannak.

Tehát Platinum az 100% hogy lesz ha nem is rendes kajaként hanem csak jutalomfalatnak tanításhoz.

Ár:19.990 10kg

Link:

[link]


Purizon:

Összetételek alapján ez is szimpatikus bár kicsit fura hogy ennyi hússal (70% sőt van amelyik 80%) ilyen olcsó. Illetve képek alapján kicsit furák a tápszemek. Lapos ami engem egy nagyon gyenge tápra emlékeztet.

Ezt rendes kajának használnánk.

Ár:16.990 12kg

Link:

Megosztás: #zooplus [link]


Wolf of Wilderness:

Ezt a tápot már próbáltuk, a kutyánkkal nagyon ízlett kb. 20mp alatt megette.

Egyetlen rossz tapasztalatunk hogy itt “csak” 40% hús van.

Ár:17.990 12kg

Link:

Megosztás: #zooplus [link]


A Platinum a legjobb ezt én is tudom de azért kiváncsi hogy a többiről mit gondoltok.

Pro és Kontra is jöhet mindről.



2021. febr. 17. 16:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
47%

Tudom, eldöntötted már a wolf of wildernesst, szóval nem elbizonytalanítani akarlak, csak gondoltam legyen itt egy vélemény a platinumról is.

Leszögezném, hogy a wolf of wilderness-szel még nem etettem, de összetétel alapján egyébként szerintem a platinum jobb, de ár/érték arányban lehet veri a platinumot, és írtad, hogy ez is szempont, hiszen lényegesen olcsóbb, mint a platinum.


Nálunk egy 13 éves és egy 3 éves kutya eszi, mindketten egészségesek, gyönyörű a bundájuk és nagyon aktívak, ami különösen a 13 évesnél meglepő (mindkettő nagytestű). Az idősebb előtte royal canint evett, mikor ő hozzánk került akkor az még nagyon népszerű táp volt, nem olvastunk jobban utána, a tenyésztő és a dokink is esküdött rá. Kb. 10 évesen nagyon beteg lett, komoly emésztési problémája volt, akkor váltottunk platinumra és azóta mintha kicserélték volna, sokszor jobban pörög, mint a kicsi, szóval nálunk tényleg nagyon bevált, de ez egyéni szempont, lehet, hogy más kutyánál nem hoz ilyen látványos változást.


A platinum előnye, hogy kíméletesen párolt táp, hidegen sajtolt olajokkal, ez azért fontos, mert így a hőre rendkívül érzékeny fehérjeszerkezet nem sérül, az a fehérjetartalom, ami benne van sokkal jobban tud hasznosulni, ugyanez igaz az olajokra is, azok is jobban hasznosulnak, ha hidegen sajtolják őket. Ezzel szemben az extrduált tápokat többször hőkezelik 200 fokon, így érik el a végleges állagukat és így lesznek brutálisan tartósak, de ugye ezzel az eljárással már igencsak sérülnek a benne található fehérjék. Szóval a készítési mód nagyon nem mindegy, talán ez a leglényegesebb a hústartalom mellett.

Emellett gabona- és gluténmentesek a tápjai, ami szintén előny, főleg egy allergiás kutyánál, és mivel hipoallergén kategóriába sorolják, ezért sokkal szigorúbb szabályoknak kell megfelelnie, a gyártósoron amin a platinum nem is gyárthatnak olyan tápot, ami tartalmazza ezeket az allergéneket.

Az is nagyon szemléletes, hogy nem puffad fel úgy, próbáld ki, ha berakod vízbe a platinumot és egy sima száraztápot, a platinum nem duzzad fel a duplájára, csak szépen szétbomlik. Ez az emészthetőség miatt fontos, kisebb a gyomorcsavarodás esélye is és a tápanyagok is jobban, gyorsabban fel tudnak így szívódni.

Nálunk az egyetlen tapasztalt hátrány, hogy mivel puhább, mint a legtöbb táp kell mellé néha valami fogtisztító (nem ilyen silány minőségű bolti rudacskák, mert az többet árt csak, hanem szárított nyúlfül, marhafejbőr, hasonlók), de így egyáltalán nem fogkövesednek, pedig az idősebb fogmosás nélkül a royal canintól ugyanúgy fogkövesedett.

A kérdésben írt lágyabb székletet mi nem tapasztaltuk, sőt, nagyon egészséges, "szép" a végtermék, ráadásul fele annyi, mint a royal canin idején, jobban hasonlít egy barfos kutya székletére, mint egy táposra :D

Szóval nekünk bevált, ha megengedhetitek, akkor én inkább a platinumra szavaznék, nekünk nagyon megérte az árát.

2021. febr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
47%
Platinum a legjobb
2021. febr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
19%
Taste of the Wildet soha, kamu az egész.
2021. febr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
16%
Csak hogy össze zavarjalak, mondok még egyet, ami talán a legjobb, vagy talán a platinum után jön gyorsan: Real Nature Wilderness ❤️
2021. febr. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hogy a Platinum Iberico&Greens-et fogjuk adni. A bárányosat és a marhásag pedig jutalomfalatként. A csirkés kilőve mert allegriás rá.
2021. febr. 18. 07:03
 16/20 anonim ***** válasza:
76%
Szia. Nálunk 3 kutyából mind durván hasmenéses lett a Platinumtól. Wolf of wilderness: nagyon szerették, fényes lett a szőrük, kiváló a kondijuk, de rengeteg - bár jó állagú- volt a kaki, az Elements tápokat kapták, mégis vakaróztak, szemölcsösödtek. Most a spániel az Arion hipoallergén tápját eszi, minden rendben, szemölcsök eltűnőben. A refluxos fehér pekingim a Yoggiest hidegen sajtolt bárányos tápját eszi, csodásan néz ki. A kis yorkiem meg válogatós, így ő többfajta minőségi kaját kap, pl.Belcando Mastercraft, Bravery sertéses, stb. 😊
2021. febr. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
54%

Mi is kipróbáltuk anno a Platinumot állatorvosi javaslatra, de nekünk attól véresre rágta magát a kutya.


Egyébként vegyetek mindenből egy kisebb adagot, aztán kísérletezzétek ki, hogy mi válik be a kutyának!

Mert hiába ajánlgatom neked a World of wilderness-t, hogy nálunk mennyire bevált, lehet a tiednél nem fog.

2021. febr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Még egy szavazat a Real Nature Wilderness re.
2021. febr. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem azok közül amiket ajánlott azok kipróbáljuk mindből egy 1 kg-s csomagot vagy próbacsomagot és megnézzük mi lesz a reakciója. Ha jó egyhétig ezzel etessük és megnézzük a többit. És amelyikkkel legjobbak lesznek a tapasztalatok az lesz a nyerő.
2021. febr. 18. 13:02
 20/20 anonim ***** válasza:
Soha többet Wolf of Wilderness. 3 különböző kutya (agár, német juhász, mudi) is zöldeket fO_osott a halastól.
2021. szept. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!