Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az őrző-védőre képzett német...

Az őrző-védőre képzett német juhásznak az a dolga, hogy parancsra támadjon, vagy akkor is, amikor kedve szottyan?

Figyelt kérdés

Úgy értem, akkor is támadnia kell, ha valaki csak ismerkedne vele?

Mert van egy megszokott bandája, azon kívül, ha utcán közel megy valaki hozzá, vagy hozzászól, már támadnia kell?

Azt hittem azért képzik őket, hogy parancsra támadjanak vág yha veszélyben érzi a gazdáját, nem akkor, ha nem tetszik neki valaki.



2021. febr. 17. 23:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem értem a munkakutya kifejezést. Azt hittem telepen őrző kutya (volt) vagy akár rendőr kutya... saját célra viszont tényleg sok. DE akkor ezt a kutyát túl hajtotta a gazdija.
2021. febr. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%

Munkakutyanak hasznalhato kutyam van. (De en nem kepeztem ilyen orzovedo dolgokra.)

Hulyesegnek tartom,h igy tanitotta be a kutyajat,ha varosi kornyezetben el.

Ha nem parancsra tamadott a bnodre,akkor rendorrel katonakkal megszivja.( Joguk van leloni a kutyajatilyen tamadaskor. )


Majd kerul meg olyan helyzetben,ahol megissza a levet ezeknek.


Amugy mit csinalt pontosan a kutya a bnoddel ,amit te tamadasnak nevezel ?

Felugrott ra? Vagy ra is morgott? Vagy rafogott a kezere,de nem szakadt el a ruhaja es nem lett nyoma a dolognak? Mert ezek nem minosulnek tamadasnak. Es nincs is nyomuk.


Sokan szeretik azt mondani a raugro orulo kutyara,h megtamadta. Ez egy sajnalatos felreertes.

2021. febr. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Morogva felé ugrott, a póráz megfeszült, akkor két lábra emelkedett és vicsorogva, morogva fogcsattogva ugatott.


Hát azért munkakutya, mert munkavonalas és képezve van.

Gondolom.

De az biztos, hogy azon kívül, hogy minden lehető szituációra fel van készítve, panelkutya.

2021. febr. 18. 01:11
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Így már értem csak nekünk ténylegesen van munkakutya rendőrkutya a családba ezért nem értettem de egyébként még ők sincsenek ennyire benevelve. Így már engem is nagyon érdekelne hogy miért? Főleg panelbe még kertes házba is megértem meg indokolt lehet. De panelbe egy ennyire kiképzett kutya. Veszélyes is lehet azért megy egy futár kinyitja az ajtót a gazdi, a kutya meg elkergeti világgá szegényt...
2021. febr. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyaltalan nem biztos hogy a kutya alkalmas erre a feladatra! Meg akkor sem ha munkavonalas nemetjuhasz! Nalunk a kutyakat eloszor letesztelik (mentalis egeszsegresztet csinalnak 1eves kortol) es a teszt eredmenytol fuggoen mehet orzo-vedore vagy sem!

Az ilyen viselkedes megengedhetettlen kozteruletet!

2021. febr. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
30%

Orzo-vedozes egy 'anti neveles' ... persze ez igy most erthetetlen ... de! ... orzo-vedozes elott pont arra tanitja az ember a kutyat, hogy a gazda az Isten es a kutya semmit nem csinalhat a kut fejebol ... az OV tanfolyamon ezt a 'feszultseget' oldjak fel a kutyaban. Eppen ezert orzo-cedozni csak stabil idegzetu es korrektul elokepzett kutyaval erdemes, kulonben hamar rosszul sulnek el a dolgok.

Normalis oktato mondjuk hozza sem kezd alkalmatlan kutya nevelesehez ... ellenben sok a kokler kikepzo, aki a tandij fejeben mindenre kepes.


Ha civil vagy es nincs szukseged egy or kutyara, akkor nincs szukseged OV-re!

2021. febr. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor mégsem én vagyok a hülye, mert szerintem túlzás, amit csinált a kutya, illetve a gazdája a kutyával.

2021. febr. 18. 08:35
 18/22 anonim ***** válasza:
78%
Az őv-nek alap része, hogy csak a segédre támadhat vissza a kutya. Sem a bíróra, sem a chipolvasóra, sem az állatorvosra, sem más emberekre, kutyákra nem mutathat agressziót. Bármiféle egyéb agresszió azonnali kizárást jelent.
2021. febr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
55%

Anno volt egy örző-védő képzést kapott németjuhász szukánk. Havonta/kéthavonta néhányszor jött egy kiképző, felvette a csibész ruhát, és kérte a segítségemet, akkor voltam 8-10 éves. Nekem annyi dolgom volt, hogy álljak a kutya mellett. Ő meg jött a pálcával és azzal csapkodta a lábát, kiabált. A kutya csak ugatta, illetve beállt közénk és mindig úgy helyezkedett, hogy mögötte legyek. Kb. mint a videón:

[link]


Ha viszont csendesen közelített, kedvesen szólt hozzám a kiképző, akkor a kutya csak figyelte, de mivel hozzám érve ült, éreztem, hogy ugrásra kész. Amint felemelte a karját a kiképző, mintha megakarna ütni, a kutya támadt. Viszont az "ereszd" vezényszóra azonnal elengedte, amit én mondtam ki ilyenkor. A támadó szó a "bánt" volt, arra ugrott neki a "támadónak." Szüleim órákig magyarázták nekem meg a tesóimnak is, hogy ha itt vannak a barátaink, még véletlenül se mondjuk ki ezt, ne uszítsuk a kutyát, ne villogjunk ezzel, hogy ezt is tudja a kutyánk, mert végre fogja hajtani, a kutyának mi a családja vagyunk, azt hiszi, védenie kell majd minket.


Egyébként képes volt a kutya felmérni a játékot is, mikor az idősebb bátyám nyígatott az udvaron, játszottunk, akkor a kutya nem ment neki, csak ugatta úgy, hogy valódi agresszivitást sosem mutatott felé. Haverokkal is ha játszottunk, sikontgattunk, ahogy a gyerekek szokták, soha nem támadt egyikükre sem, csak ugatta őket, de ez az ugatás mindig különbözött attól az ugatástól, amikor a kiképző jött felém a csibész ruhában kiabálva. Az az ugatás mélyebb volt, a hátán állt a szőr végig, és fröcsögött a nyála. Ha játék közben szólt közbe a kutya, ott egészen vékony hangon ugatott, inkább panaszosan, mint dühösen.


Apám autóvillamossági szerelő volt, sokszor mikor jöttek a "drapp ügyfelei", ők csapatosan jöttek, akár 3 autóval is, mind tele. A kutya ugyanúgy mellé ült és feszülten figyelt. Ha valamelyik perui indián egy kicsit is felemelte a hangját és így közelített faterhoz, a kutya húzogatta az ínyét és morgott. Fater előre mondta a vita elején (mindig volt vita... sokszor az ár nem tetszett nekik meg, hogy fater szóvá tette, hogy egy önindító újratekercseléséhez miért kell 8-an jönni... 😀) hogy a kutya az képzett örző-védő, ha kell a kutya megfogja őt védeni, úgy emberkedjenek az udvaron. Igen, miattuk lett beszerezve egy jó kiállású németjuhász, 3 hónaposan jött hozzánk, majd kb. 6-7 hónapos korától képezve lett, először az alapokra, majd örző-védőre.

2021. febr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

“Morogva felé ugrott, a póráz megfeszült, akkor két lábra emelkedett és vicsorogva, morogva fogcsattogva ugatott.”


Ez nem tamadas!! Ha egy ov kutya megtamad,lasd cane corso masztiff stb,nem lenne mar kezed,karod. Egy harapassal roopantja ossze es valasztja le a testedrol.


Egy kis morgas vicsorgas nem tamadas. Nem lett tole semmi bajod.

2021. márc. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!