Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetném kicsit...

Családom kérdése:

Hogyan nevelhetném kicsit aggreszívre az idegennekkel szemben a kutyámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kis kutyámnál azt szeretném, hogy idegen embert ugasson sőt ha meg támadnak akkor megvédjen.( Itt ahol élek nagyon sok támadasok, rablások vannak). Egyebként 5 hetes és pitbull kutyáról van szó. Nem akkarom azt hogy családon belül is aggreszív legyen mivel féltem a gyerekeimet csak az idegenekkel szemben legyen elég fel lépő. Hogyan taníthatnám meg ezekre a dolgokra? Mennyi idősen kezdhetem meg a tanítast a kutyámnál?

Előre is köszönöm a segítsegeteket!


2021. febr. 18. 01:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

5 hetesen meg az anyjaval kellene lennie.

2.kutyaiskola alapszint, utana mehettek orzo vedo tanfolyamra, ahol tenyleg ezt tanitjak, es nem tamad feleslegesen, brahibol.

2021. febr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%

HAGGYÁTOK MÁR!


Egy fiatal roma srác lehet ez a kérdező, aki 5 ezerért vette a szomszéd romától a szapis kutyáját, a cél az elméjében az, hogy mindenki féljen tőle is meg a kutyájától is, sok cigány ezt élvezi, ha félelmet kelthet.

ezért akar ez a cigó is ilyen kutyát...oltást amúgy nem fog látni az soha.

a putri telepen meg szerencsétlen jószág körbe körbe udvarból ki be fog szaladgálni

majd jól megharapja unokatesódat, gyerekednek anyját aztán majd nézhetsz, ha feljelent, és még a gyerektartást is követeli majd rajtad!

2021. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

#11

Nem hogy kutyaiskolát nem látott még a putrisoron élő kutyák... de esetleg még simogató kezet sem...

ezeknek lételemük az agresszió


még az is dicséret, ha kap enni, a putrisoron gyakorta még az sem jár, kicsukják az utcára, aztán majd eszik amit talál a kukákból

2021. febr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
13, sajnos tudom hogy megy ez. Valoszinusithetoen egy ilyen putrisorrol mentett kutyam van, neki szerencseje volt, mert osszszedtek az utcan jo emberek, tele volt sebekkel, csontsovany volt, fogai letorve, felelemagressziv, ami azota sokat javult, de nem bizik idegenekben.
2021. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Itt teljesen mások a törvenyek mint Magyarországon! Ez olyan orszag hogy azt csinál az ember amit akkar itt azza nem foglalkoznak hogy mik folynak az utcán! Csak abba gondoljon bele mindenki hogy ennek az orszagnak a vezetője is megerőszakolt egy nőt és börtönben lenne a helye! Ennek ellenére ő vezeti az országot!! Családokhoz törnek be a házba gyerekeket erőszakolnak és nőket rabolnak és őlnek!! Itt semmivel nem foglalkoznak!! Mindenki úgy végi meg magát ahogy tudja és még egyszer nem akkarok a fejemhez egy fegyvert szegezve ülni az autómba úgy hogy a gyerekeim is végtelenek!!! Tudom ez egy magyar embernek fel foghatatlan,l de itt ez megy sajnos!! A vilag második legveszélyesebb országa!! Tudom most sokan majd írják akkor költözzek el a családommal!! Könnyű azt mondani. És utána hova és merre mindent előről kell kezdenünk!! És ahoz sok pénz kell itt még mindig jobban meg lehet élni mint magyaországon!! Csak félelemben ennyi !!
2021. febr. 18. 23:27
 16/23 A kérdező kommentje:
Egyébként a kutyámat csak 1 hét múlva kell vinni állat orvoshoz! Kár is volt magyaroknak fel tenni bármilyen kérdést!₩ ti csak a rosszat látjátok mindenben és ti nem ertetek semmit sem ami itt folyik!! Itt szó szerint a saját eletedért harcolsz!! És én csak azt akkarom elerni hogy ne jöljön be senki és védjen meg ilyen szempotból legyen csak aggreszív vagy inkabb őrző védő!!
2021. febr. 18. 23:35
 17/23 A kérdező kommentje:
Ha itt valakinek nincs kutyája akkor annak fegyvere van mert itt lehet. Nekünk is volt és mikor megtánadtak akkor arcon lőttem valakit meg mikor terhes voltam ki akkartak rabolni és hasba akkartak szúrni csak hogy a telefonomat el vigyek a kocsimból es közben a nagyobbik gyerekem a kezemben volt. Ezert én és a csaladom inkább a kutya mellet döntött mert azzal itt nem foglalkoznak,mert önvedelem a fegyvernél már mashogyan állapítják meg!
2021. febr. 18. 23:54
 18/23 anonim ***** válasza:
57%

Rendben. Ne haragudj, amit előbb írtam, Magyarban tipikus az, hogy a cigány gyerek pitbullal akarja ijesztgetni a többi embert ok nélkül.



Egyébként egy 5 hetes kutyából nagyon sokára lehet használható őrző védő kutya.


Az elképzelésed szerintem téves, hogy legyen minden mozgó lényre ugatós és agresszív. Ha ez így lenne, te generálnád a konfliktust, amiből sokkal több gondod lenne, mintha kutya nélkül lennél.

Ezért is értik félre itt az emberek a kérdésedet.


Megfelelő őrző védő képzés nélkül nem sokat ér egy pitbull, maximum némi elrettentő hatása lehet.

Ösztönből ami cselekszik, mint őrző védő kutya, az azok, amik direkt erre lettek kitenyésztve, például a rottweiler. De még az is eltörpül az mellett, mintha megfelelő őrző védő képzést kapott volna.


Kiképzett állat vezényszóra harap, támad és ereszt. Szerintem erre van szükséged. Erre nagyon jó a rottweiler és a német juhász, argentin dog, cane corso és társai.


A pitbullt kutya verekedtetésre használták, a legtöbb pitbull az emberrel barátságos, illetve kisebb, mint a fent felsoroltak. Ettől függetlenül még lehet belőle őrző védő, de a helyzetedben szerintem érdemesebb a munkát olyan fajtába tenni, ami arra alkalmasabb és arra a célra lett tenyésztve.

2021. febr. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Egy rottweilert, német juhászt, stb. ki lehet arra képezni, hogy vezényszóra ugasson.


De sok munkát és időt kell beletenni, szakértelmet kíván a dolog.


Hogy minél gördülékenyebb legyen a munka, olyan fajtát kell választani, ami az adott feladatra a legalkalmasabb.


Egy pitbullt, amit már 5 hetesen elszakítottak a testvéreitől, anyjától, az már alapvetően problémás kutya lehet a jövőben.


Szóval mégegyszer:

én a helyedben a fent leírtak alapján beszereznék tipikus őrző védő fajtából még kölyköt, kant, amiben alapjáraton ösztönösen benne van az adott feladatra való hajlandóság


és lehetőség szerint kell képezni, foglalkoztatni, megtanítani olyan emberrel, aki ért hozzá

2021. febr. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
94%

Az ugye megvan, hogy nyolchetes koránál előbb nálad sem lehetne a kölyök?


Kettő, mi az istenért kell a szaporítókat támogatnod? Jó eséllyel lesz bajod a kutyával, nem fog kelleni tanítani, hogy idegenekkel szemben "támadóan lépjen fel", mert vszeg te vagy valamelyik családtagod lesztek az elsők, akiknek nekimegy.

Ez van, ha ideggyenge, szapis állatot hozol el.

2021. febr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!