Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után?

Ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A mai napon 12 órakor lett ivartalanítva a kan közel 6hós kis keverékünk.

Van egy másik kiskutyánk, a testvére ő lány.

Még rá nem kaptunk időpontot.


A helyzet:

A doki, mivel nagyon kicsike volt a heréje, nem varta össze, műtét után egyből el kellett hozni, szinte kitessékelt minket az ajtón, hogy menjünk már mert be szeretné zárni az ajtót. Holott több műtétre váró állat nem volt.

De nem is ez a lényeg.... csak fura volt.


Szóval a blöki hazajött,egyből a puha kennelébe fektettük ahol bepisilt.

Aztán kicseréltem a párnáját, de annyira sírt bent a kennelben, hogy magunkhoz vettük. Akkor aludt egy kicsit, aztán hányt.

Most este egy nagyon kevés kis tápot adtunk neki meg egy kis vizet.

Kapott gallért, ami nem a legjobb neki. Holnap veszünk ilyen felfújhatós gallért.


Azt mondta a doki, estére kimegy belőle a cucc és ha minden igaz, jobb kedve lesz.

De nincs jobban. Nagyon szomorú,levert, maga alá pisil,nyüszög.

Persze megértem, hisz mégiscsak egy műtéten esett át.


Szerintetek baj van??

Most mit csináljak?

Kennelbe aludjon egyedül ?

Vagy aludjon velünk és lány aludjon ott?

Mit tehetnék, hogy jobb legyen neki???

Kicsit kétségbe estünk... :(

Nagyon rossz így látni őt.



2021. febr. 18. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Vannak műtéti ruhák direkt kutyáknak! Szerezzetek be egy olyat, sokkal kényelmesebb lesz neki mint egy gallér. Álatorvosnál, állatpatikában, néhol állatosboltban is kapható.


Jó orvos... :(


Nekem a tapasztalatom az volt, hogy délután 2-re vittem, 3-kor hoztam. Este 8-ra már felállt és sétált kicsit (szintén kan), de még nem tudott hosszasan menni, vele aludtam. Nem pisilt be, és nem is hányt.


A másik kutyusunk például (szuka), estére jobban ki volt ütve mint a kanom, ő még kevésbé volt magánál, állni is csak késő este próbálkozott, de azért megindult a kennel felé, hogy ő most szépen megy aludni..:)


Jobbulást!!

2021. febr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utána nézek hol tudok venni neki rucit.

Nem baj neki, ha nem szellőzik ?

Vagy ezek olyan rucik amik szellőztetik valamelyest?


Igen, nagyon jó orvos..

A szukánkat, már biztosan nem nála fogjuk ivartalanítattni.

Csak egészen picike koruk óta hozzá jártunk. És nagyon kis gondos volt hozzájuk mindig. Most pedig egy kicsit csalódtam... :/

2021. febr. 18. 22:01
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Mindenképpen ott aludjon a kutya, ahol rá tudtok nézni éjjel is, mi van vele, így nem lehet egyedül. A bepisilés műtét utáni ébredezésnél előfordul, nem gond. A hányás csak gyomorsav jellegű dolog volt ugye? Műtét előtt nem kapott enni igaz?

Nem lett volna szabad kiadni így a kutyát, meg kellett volna bizonyosodnia róla, hogy az altatásból (ha volt altatva, nem írtad) gond nélkül felébred, lábra áll. Rendes helyen úgy adják ki a kutyát, hogy a saját lábán közlekedve tud már menni, még ha bizonytalan is esetleg.

2021. febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Ajanlott kettot venni, nekunk volt hogy meg igyis belesikerult a pisi/kaki, hiaba volt “lehetosege” arra, hogy “normalisan megtegye a dolgat”, szoval erted.... Amig kimosod, addig is kell, hogy legyen rajta valami
2021. febr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Jézusom....jobbulást a kutyusnak!

Műtét reggelén evett? (Csak mert műtét előtt nem szabad neki enni adni)

Minden kutya máshogy viseli a műtétet, nekünk a szuka még másnap sem volt az igazi, a kan viszonylag "gyorsan" visszanyerte erejét, bár aznap több vizet ivott a kelleténél műtét után és összehányta magát.

Figyelgessétek és ha másnap délután/estére nem javul, akkor lehet érdemes lenne MÁSIK orvoshoz vinni.

Nekem is volt hasonló csalódásom orvosban, gyerekkorom óta, még édesanyám első kutyusával is hozzá jártunk (cirka 25 éve), nagyon lelkiismeretes orvosnak tartottam, aki mindent megtesz az állatokért. Aztán 4 éve jött a pofon. Szuka kutyámról rákos (amit persze akkor még sajnos nem tudtunk) csomót kellett leműteni, szólt, hogy mehetünk érte, odaértünk, erre hozza ki a magánál nem lévő, szinte még alvásban lévő kutyát és párom kezébe majdhogynem szó szerint odab*szta, mondván jaj nekik most nem volt idejük megvárni amíg felébred(WTF?)és amúgy is otthon jobb neki (ja, miután tud járni és magánál van). Már elköszönt volna, de észrevettem, hogy egy seb van a kutya oldalán, megkérdeztem, hogy az amúgy mi? Majd majdhogynem mosolyogva mondja, hogy jaj hát igen, megégett egy picit (hozzáért valami dióda vagy mi). Érted, nemhogy elnézést nem kért, egy rohadt krémet nem adott, hogy tessék te hülye ezzel kenegesd, de nem is szólt, hogy ja amúgy megégettük a kutyát egy jó diónyi nagyságú helyen (sose nőtt vissza a szőre)... ott és akkor veszett el a bizalom. Büdös életben többet vissza nem mentem de még oltásra sem. Egy életre leírta magát.

2021. febr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

3# persze,nem kapott enni egyáltalán. Mindent betartottunk ami kell.

Amúgy is nehezen bírja ha nem a pontos időben kap enni reggel, hanem mondjuk valami miatt fél órát csúszik a reggeli.

Savat hányt.

Igen sajnos belefutottunk egy ilyen dokiba. Ezen változtatni már nem tudunk sajnos. Ha előre tudtam volna, biztosan nem hozzá viszem.

Én is úgy tudtam, hogy legalább azt megvárja, hogy felkeljen.

Behoztuk a hálószobánkba a kennelt, itt vagyunk vele. Ma biztosan nem alszom, mert megmondom őszintén nagyon ideges vagyok.


4# Rendben. Veszek kettőt. Nem is baj ha lesz itthon. Gondolom ami kanokra van, az nem jó a szukának. Remélem soha többé nem kell majd használnunk, de nem baj ha van.

2021. febr. 18. 22:40
 7/12 A kérdező kommentje:

5# Jézusom.

Nem is értem, az ilyen lelketlen dokik miért praktizálnak még.

Szegény kutyusod. :(



Amúgy most biztosan fáj neki,mert nyüszög és morog. :(

Már tiszta ideg vagyok, hogy mit tettem. Tudom, hogy kell az ivartalanítás csak most annyira rossz. :( :(

A kis eleven rosszcsontom szarul van és nem tudok segíteni neki. :(

2021. febr. 18. 22:44
 8/12 A kérdező kommentje:

Ja igen!

Altatva volt.

2021. febr. 18. 22:51
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

5# vagyok

Hamarosan túl lesz rajta, most még friss az élmény, de pár nap és újra szaladgálni fog :))

2021. febr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
Kap egyáltalán fájdalomcsillapítót? Az orvosnak adnia kéne, az enyém egyáltalán nem nyüszögött, nem látszott hogy fájna neki.
2021. febr. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!