Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák felismerik, ha egy...

A kutyák felismerik, ha egy másik kutyával ugyanabba a fajtába tartozik?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 12:43
1 2
 1/17 Bozsikrisz ***** válasza:
54%
Én úgy vettem észre, hogy igen:)
2010. aug. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Én is azt vettem észre hogy felismerik. :)
2010. aug. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem biztos :) És megkérdeztem erről az állatorvosunkat is, és ő is csak megerősítette a véleményem.
2010. aug. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
34%
Persze, mert úgy néznek ki, mint a mamájuk, és a testvéreik.
2010. aug. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
hát nem tudom. mi egyszer elvittük a kutyánkat a papájához, és egyrészt nem vette észre hogy rokonok, másrészt úgy megugatták egymást, hogy külön területre kellett őket rakni, hogy ne lássák egymást.. ettől persze még lehet, hogy megismerték egymást ;)
2010. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Bozsikrisz ***** válasza:
39%
Utolsó, attól mert Te külföldön találkozol egy magyarral, nem biztos, hogy örömödben a nyakába ugrassz:D
2010. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi van? Hogy egy Bernáthegyi felismeri-e, hogy a másik kutya egy Bernáthegyi?


Nem. Mert a kutya nem tudja ,hogy ő egy bernáthegyi. Nem ismeri a kutyafajtákat, nem gondolkodik ilyesmin.Nem ember. A fajtákat mi emberek találtuk ki.


Azt felismeri, hogy hozzá hasonló kutya-e, ellenséges-e, olyan-e a másik kutya, akivel lehet barátkozni, vagy épp ellenkezőleg dominánsan kell vele fellépni.

Vagy hogy szuka-e, vagy kan, és lehet-e vele pározni.


Ilyeneket felismer a kutya.

2010. aug. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem arra gondolok, hogy a szüleit felismeri-e mert nyílván nem. De olvastam egy könyvben, h mikor pihenő van a kutyáknak, akkor elkülönülnek fajtánként, én ezt annyira nem tudom elképzelni, hogy honnan tudják? :)
2010. aug. 17. 13:13
 9/17 Akiteki ***** válasza:
100%

Szerintem csak a hasonló mentalitsát, közös jelzéseket ismerik fel.

Pl. husky és malamut jól elvannak egymással.

Nálunk például két külön falka van.

A huskyk külön játszanak, együtt alszanak. Az agarak folyton egy kupacban. Néha játszanak együtt is, de inkább mindenki a saját fajtájával ill. csoportjával.

Két külön rangsor is van, mindenhol megvan a főnökasszony, ők kölcsönösen tisztelik egymást, de egyik sem rendeli alá magát a másiknak.

2010. aug. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

Az én bulldim egyértelműen jobban haverkodik angol/francia bulldogokkal és boxerekkel. Az nyilvánvaló, hogy a szüleit nem ismeri fel, de azt meg tudja állapítani sztem, hogy amelyik kutyákkal először találkozott, azok így néztek ki. Sőt pl. az enyémnek vannak fajták, akiket nem szeret. Pumival, pulival eleve ellenséges.


És sok kutyás beszámol arról, hogy mondjuk a kutyáját egyszer megtámadta egy dobbermann, és azóta utál minden dobbermannt.


Tehát szerintem nem azt ismeri fel, hogy úgy néz ki, mint ő, hanem, hogy úgy mint a mamája és a tesói akiket szeretett.

2010. aug. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!