Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizslán rossz helyen daganat?

Vizslán rossz helyen daganat?

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves vizsla mixem (vagy neki van egy kétlábú Gazdája), a nyakán rossz helyen (nyelőcső, erek közelében) van egy nehezen hozzáférhető daganata. Hogyan lehet lelkileg kezelni, amíg megszületik a döntés, hogy mi legyen? (Utána csak rossz döntés van: Vagy veszélyes műtét, vagy otthagyni egy daganatot, ahol rövidesen megnehezíti a nyelést és légzést)

#daganat #Öteg kutya
2021. febr. 19. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

A lelked mélyén szerintem tudod te is, hogy egy 12 éves kutyának már az altatás is rizikós, ez pedig egy komoly műtét. Pláne ha rosszindulatú és áttétes is. Én az a fajta ember vagyok, aki ha fél % esélyt lát arra, hogy meg lehet menteni az állatot akkor leszarom mibe kerül, mentsék meg. De ez sajnos az a kategória, amiben a kutya érdekeit kell nézned és nem lehetsz önző, mert ő szenvedni fog.


Én a helyedben rendszeresen mennék kontrollra, hogy milyen ütemben nő és nem hagynám szenvedni. :(

2021. febr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a műtétet választanám. Azért 12 évesen nem annyira nagyon idős. Ha nem műtéted, akkor valószínűleg előbb-utóbb emiatt kell elaltatni. Ha műtteted, akkor legalább van esély, hogy felépüljön. Vérképe, általános állapota milyen?
2021. febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az en elozo kutyam tiz evesen halt bele. Nem mondta egyik orvos se,h daganata van. Amikor a rak uccso fazisaban voltunk,akkor se mondtak. Igy eselyem nem volt muttetni.


Vastag kemeny bornyakorvet hordott es huzott. Biztos,h az okozta.

2021. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
3-as: a rák nem a húzástól alakul ki. Ennyi erővel a szánhúzó kutyáknak a mellkasán is kellene dagadtnak lenni...
2021. febr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az általános állapot nagyon jó, szövettanra, vérképre várunk
2021. febr. 19. 14:19
 6/12 anonim ***** válasza:

Á, műttesd meg. Adj neki esélyt.. A másik lehetőség úgyis az altatás.

Akkor meg durván fogalmazva nem mindegy? De legalább az ESÉLYT megkapja!

2021. ápr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A helyzet gázosabb, mint elsőre látszott. Egy agyból jövő vénán fekszik a daganat. Ha nem műtjük biztos, hogy a daganat elnyomja. A műtét éppen ezért (közel a véna) kockázatos, de holnap viszem. Valószínű sikerül. (ha nem, akkor pár nehéz hónapot úszott meg)
2021. ápr. 26. 18:53
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Megy a drukk kérdező! Majd írd meg, hogy mi volt.
2021. ápr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A műtét sikerült. Szerencsére a daganat "egyszerű lipóma". Köszönöm a konzultációt és a drukkot. A kutyát ma adják haza. Egy napig megfigyelték.
2021. ápr. 28. 10:53
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
De jó!! Örülök. 6os válaszoló vagyok.
2021. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!