Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai akita lány kiskutyám...

Amerikai akita lány kiskutyám 5 hónapos, nagyon barátságos, ilyen marad?

Figyelt kérdés

Eddig minden rendben vele, nagyon jó kutya, és barátságos, kiváncsi, idegen kutyusokkal / emberekkel jól el van.

Bár idegen, ha bejön a lakásba, nagyon tartózkodó, olyankor teljesen más, nem tudom le fogjam e, olyankor, vagy hogy reagáljak. hogyan kéne megtanítani arra, hogy akit beengedek a házba. azt hogyan adjam a tudtára, hogy nincs semmi gond, és ne bántsa?

A fő kérdésem az lenne, hogy maradni fog ilyen kedves, barátságos kutyusnak (nagyon örülnék neki) vagy még változik sokat a jelleme? Tudom, hogy még kölyök, de azért reménykedem benne, hogy nem lesz fenevad.

Koszonom szepen a valaszokat! :)

23L



#kutya #akita #Hachiko #Amerikai Akita Inu
2021. febr. 20. 01:28
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Igen, valószínűleg nem fog megvadulni. Igaz, az akita elég temperamentumos tud lenni, és persze mire ivarérett lesz, kialakul a védelmi ösztöne is. A kanoknak rendszerint erősebb a területvédő hajlama, de ez nincs kőbe vésve.
2021. febr. 20. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Még közelébe sincs a kamasz kornak. 10-11 hónapos koráig sokat fog még változni, főleg ha ránő a fejedre. 1-1,5 éves korukban kattannak egyet töbnyire, ez nagyon jellemző a fajtára, egyik napról a másikra teljesen kifordulnak magukból és ez az állapot utána eltart 1-2 évig. Hacnem vagy biztos magadban vidd kutyasuliba, mert tapasztalatlan gazda mellett rettentő gyorsan elkanászosodhat és agresszívvé is vàlhat.
2021. febr. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A lefogás semmiképp nem megoldás. A vezényszavaidat kellene kövesse, bármilyen körülmények között. Ennél a fajtánál különösen fontos, hogy a vezér szerep a tied legyen folyamatosan. Egy intelligens kutya eleve tudja, hogy ha te beengedsz valakit, az oké, ha magától jön be, akkor nem oké. Ha "falka lesztek" akkor téged mint vezért, védeni fog ha esetleg valaki kiabál vagy agresszív veled.

Mindenképp kutyaiskolába vinném mert könnyen kicsúszhat az irányítás a kezedből.

2021. febr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszonom az epito valaszokat! Igyekszem elvinni kutyasuliba, de most sajnos nem ugy alakult semmi sem, ahogy el lett tervezve. Addig amig nincs suliba, probalom szocializalni annyira amennyire lehet.

Egyebkent hihetetlen intelligens, nagyon orulnek, ha nem vadulna be, tudom hogy dominans fajta, es hogy nagyon makacsok.. Igen, amikor el mentem a kutyusért, örző-védőek voltak, de amint a gazdi rá szólt papára és mamára, már is barátkozóak lettek.

2021. febr. 20. 12:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert ott a gazda irönyított, nálatok üeg egyenlőre a kutya dönti el ki barát és ki nem, nem tekint téged vezetőnek akinek a szava döntő.
2021. febr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 October15 ***** válasza:
85%
Változni biztosan fog, már csak az ivarérés miatt is. Ahogy amúgy később is fog még bőven. Nekem staffim van ő nagyon fiatal korában baromi nyugis volt, utána egyre pörgősebb lett, 1 éves kora körül volt 1 rövid agresszív [felém] időszaka [nekem meg egy rövid, ha morgosz olyat kapsz, hogy reccsen időszkaom... bocs életösztön :D ] miután tisztáztuk, hogy én távolabbról elérem őt mint ő engem ez elmúlt. Addig elég nehezen tanítható volt, 1,5-3 éves kora között könnyen tanult de eléggé esetleges módon csinálta azt amit mondasz neki, könnyel elkalandozott, kutyákkal szemben hullámzóan viselkedett. Idén lesz 10 éves, már egy jó pár éve lényegesen nyugisabb, szófogadóbb, ellenben hím kutyákkal szemben kifejezetten domináns lett, ugyanakkor emberekkel szemben teljesen szelíd.
2021. febr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*irányított *meg
2021. febr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hát változott ^^^ minden kutyának neki menne.... :) hiába szocializáltattam, vittem parkokba- emberek kutyák közé. Mikor ezt a kérdést ki írtam, még nagyon pici volt, de már kutyafuttatóba neki ment az összes kutyának. De utána még próbáltam vinni kutyusokhoz, nem is volt baj...de most így 3 évesen már kijelenthetem büszkén hogy nem tudom elengedni, és nem is szeretném, mert szét csapná az egész várost. Szerencsére emberekkel barátságos maradt...
nov. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szuper, pont ezért lesz Németországban hamarosan listára téve...
nov. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!