Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg neki volt igaza? A...

Tényleg neki volt igaza? A sok séta meghosszabbítja a kutya életét?

Figyelt kérdés

Egy régi kutyás ismerősöm napi 6-8 órát sétált az amúgy iszonyat lusta kutyájával.(esti suli + a szülei tartották el, így ráért)

4 évesen vitte haza egy menhelyről és 12 évet élt vele. Csak az utolsó két évében nem bírt felállni sem, de 14 éves koráig napi 6 órákat sétált. Nem akart, úgy kellett kihúzni az ágyából, de aztán elindult.

A lényeg, én nekem nem tetszett, hogy ráerőlteti a sétát, ha egyszer utálja, főleg, mikor már öreg is volt.

De mindig azt mondta, hogy ez fenntartja a keringését stb, így fog hosszú életet élni.

És igaza lett. 16 évet élt, miközben én azt hittem, egyszer majd random összeesik az út közepén.

Tényleg ez volna a helyes?

Ez volna a hosszú kutyaélet titka?



2021. febr. 21. 23:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Na akkor mégis igaza volt 😂

Fenntartotta a keringését, azzá fitt maradt 14 éves korig, így bár az utolsó két évében már cipelni kellett a fűig meg vissza, hogy elvégezze a dolgát, de még 2 évvel tovább húzta.

2021. febr. 22. 07:30
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyi összefüggés lehet, hogy egy sétáltatott kutya jobb lelki állapotban van, nem hagyja el magát, van kedve élni. Volt egy kutya akivel együtt jártunk örző védőzni, már fájt a lába stb. 9 éves volt, de mikor mondta neki a gazdája hogy indulnak a kutyasuliba úgy pattant fel mintha puskából lőtték volna ki, imádott jönni. Embereknél is aki aktív, van miért felkelnie, tovább és jobban él, mint aki csak fekszik és néz maga elé és nincs célja, dolga. Az én kutyám 8 éves németjuhász, napi 10 km-t sétálunk és olyan mintha egy 2 éves kutya lenne, ereje teljéban van, pedig az állatorvosunk mondta hogy életkora alapján ő már öreg kutyának számít. (mivel nagytestű)
2021. febr. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Oké, ez érthető, de mint mondtam, az említett kutya utált sétálni.

Azért nem engedte a gazdája szimatolni sem nagyon, mert egyből lefeküdt a fűbe és úgy kellett felrángatni, hogy tovább menjen.

2021. febr. 22. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!