Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya állkapocs törésnél...

Kutya állkapocs törésnél mivel segíthetem elő a gyógyulását?

Figyelt kérdés

Október 20-án a kistestű kutyusomnak egy nagyobb letépte két oldalról az állkapcsát. Azonnal orvoshoz vittem,másnap reggel már Pesten műtötték. Az egész állkapocs rögzítve van egy implantátummal.. Sajnos a fogai nincsenek meg mind,folyton érződik a gyulladtság a szájából. Elég nyílt törés volt mindkét oldalon.

4 hetente röntgenezik kb,Januárban azt mondta a Pesti doktor,hogy egy hónap múlva kivehetik az implantátumot,ami tartja a csontot,mert jó állapotban van. Felvittem,beadtam műtétre,majd egy óra múlva hívtak,hogy nem vehetik ki,mert ez még sehol se gyógyult. Érte mentem,és azt mondta az asszisztens,hogy konzultáltak az eredeti dokival,aki azt mondta hozzuk fel,és ő műtötte legelőször,és szerinte se lehet kivenni,mert rosszabbodott Január óta az állapota. Este visszahívott,aki aznap szedte volna ki az implantátumot,kedvesebb hangnemben,de nem tudott magyarázatot adni. Szerintük semmi sem fog segíteni pluszban. Antibiotikumot adtak,hogy adjam be neki.Csontsovány, hiába eszik meg egy dobozos konzervet egyszerre. Én lassan beleőrülök,hogy csak fecskendővel iszik,csak segítséggel eszik. Ráadásul havi 22ezer forint a röntgen,nem beszélve a sürgősségi ellátások,mikor ömlött a vére csak úgy. Pesten a műtét 65ezer forint lett volna. Mikor elhoztam elkértek 50.300-at,arra,hogy megröntgenezték,és altatva volt addig. Miközben a műtéttel együtt ez 65 lett volna. Kicsit óckodom,mivan ha lehúzni akarnak. Előbb akkor nyilván bódításban kellett volna röntgenezni,így megmondhatták volna rögtön,és nem kellett volna feleslegesen altatgatni a kutyát. Eddig Sopronban mindig bódították,itt meg minden szir szart felszámoltak nekem,de egy épkézláb infó sincs,hogy miért nem javul az állapota? Miért lett rosszabb? Mivel segítsek neki? Nem normális,hogy a közel 6kg helyett most 4,2. Játékos,és követ ha úgy van kedve,de mellette sokat kell pihennie,remeg, fázik,sokszor fáj neki a szája,akkor nem eszik,de általában estére sikerül telerakni a pocakot.

Elég súlyos törés tényleg,de október óta nem javult, hanem romlott,ez érthetetlen számomra.

Látta már Soproni orvos,Pesti, Dombóváron is voltam vele egyszer ügyeleten. Az implantátum elvileg jól van behelyezve. Mégis ez szörnyű,hogy ennyit szenved. Lényegében szépen ehetne,ha a sok drót nem állna a szájában össze vissza az implantátum miatt. Enni is azért nem bír,mert a kaját nem tudja felszedni a szájával, túl lóg az implantátum. Próbálok neki adni változatos dolgokat, főtt csirke hús, répa,krumpli, tojást is eszik.. Hogyan vegyem rá,hogy ne csak napi egyszer egyen? Az orvos nem igazán tud segíteni,de tapasztalatot szívesen meghallgatok,ha valaki tud.



2021. febr. 22. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vitaminokat kap? Táplálkékiegészítőt? Másik doktorhoz nem tudod elvinni?
2021. febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Marhalábszár.
2021. febr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Esetleg vitaminokkal, immunerősítőkkel segítheted a gyógyulását.


A költségekről, írtad, hogy egy nagyobb kutya sebesítette meg, az gyógyítás költségeit a másik kutya tulajdonosának kéne fizetnie.

2021. febr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg csonterősítőt is megpróbálhatod és egészséges mértékben kálciumot is kaphatna
2021. febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Van a csontporuk.

Ha írsz emailt a dokinak, segít, tuti. Állatoknak is használják a termékeiket. Az oldalon ott az email cím.

2021. febr. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat! Eddig semmit nem mertem adni neki,mert a doki szerint nem kell. Aki kezeli az konkrétan erre szakosodott. Sajnos a támadó kutya a barátnőm kutyája, ráadás egy udvarban élünk,csak külön lakás. Előtte jól megvoltak,játszottak is,de egyszercsak kattanás volt. Nem hibáztatom, ettől neki nem lesz jobb.:) Megnézem ezt a csontport!:)
2021. febr. 22. 22:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

,,Nem hibáztatom, ettől neki nem lesz jobb.:) "


Arra nem is gondoltam, hogy hibáztass bárkit, csak ha utcán rátámad a kutyádra egy másik idegen kutya és ilyen súlyos a sérülés, akkor érdemes lett volna a tulajdonossal beszélni. Így más a helyzet.


A csontporon kívül (nem ismerem) lehet érdemes egyéb vitaminokat is adni, mert írtad, hogy nem eszik és fogyott is.

Mindenesetre gyógyulást a kutyusodnak! :)

2021. febr. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem érthető, hogy mit láttak januárban már, hogy szépen gyógyul és kivehető, majd utána semmi gyógyulást nem láttak. Esetleg visszaesés volt valamitől?

Páromnak mikor el volt törve az állkapcsa és ugyanígy össze volt drótozva, akkor napi többször kellett öblögetnie Hiperol tablettás vízzel a kórházban is. A 3%-os gyógyszertárban kapható hidrogén peroxid ugyanaz és szerintem jobb is. Én is mindig ezt használom száj fertőtlenítésre és seb összehúzásra. Foghúzás után is rátartottam már a nyílt sebemre és egy nap alatt úgy összehúzta, mintha egy hetes gyógyulás lett volna. Szóval otvosi- és magán tapasztalatból is tudom ajánlani, hogy ezzel mosogasd a száját. Úgy csinálnám, hogy vattával felszívatom és odacsöpögtetem. Nem csíp, majd fehér hab keletkezik, amikor dolgozik a fertőtlenítő. Elég pár csepp.

Ezen kívül biztosan próbálkoznék egyéb gyulladáscsökkentő gyógynövényes borogatással is. Plusz extra kalciummal.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2021. febr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

*orvosi tapasztalat/ajánlás

Amit még kihagytam, hogy természetesen adagolj Neki vitamint is, mivel le van fogyva és alig eszik. Béres csepp kutyáknak vagy bármi kutya multivitamin. Lehet egy kis tápszert is fecskendezni!

Gyógynövényből is linkelek egyet amit nagyon ajánlok erre:

[link]

2021. febr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!