Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb mennyi fizikai és mennyi...

Kb mennyi fizikai és mennyi szellemi fárasztást igényelnek az alábbi fajták?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdésem az, hogy napi szinten kb hány óra sétát kell biztosítani az adott fajtának, illetve hány óra aktív foglalkozást, szellemi fárasztást igényelnek.

Német juhász

Skót juhász

Ausztrál juhász

Tervueren

Malinois

Border Collie

Szibériai lajka

Golden Retriever


2021. febr. 23. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Ezek min nagy mozgásigényű fajták 4 óra fizikai fárasztást biztos igényelnek.
2021. febr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Napi 4 körül feltéve ha minőségi a foglalkozás
2021. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Pontosan milyen munkára, sportra akarnál kutyát? Mennyi tapasztalatod van nevelésben, képzésben?

Teljesen különböző habitusú, ösztönű kutyákat soroltál fel. Ugye nem küllemre választottad ezeket a fajtákat?

2021. febr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 SAMpernatural ***** válasza:
0%
Valahol biztos le vannak írva, én sajnos nem értek nagyon hozzá, nekem puli kutyám van ő magát lefárasztja, szoktunk játszani is vele. De azt tudom mondani ,hogy igazából nincs a nagykönyvben megírva (na ez most pont ellent mondd az előző mondatnak...) de mindegyik kutyánál más szükségletek vannak , egyéniségek,de tény hogy mind nagy mozgás igényű.
2021. febr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3 Nem küllemre választok, de kössz, a feltételezést egy szimpla kérdés miatt. Hobbi célra lenne és szimpla "felmérés", hogy melyik fajta mennyi mozgást igényel. Mert ugye egy Border és egy Golden között azért van különbség. Na de mennyi? Ne aggódj, vele leszek egész nap, a kutyához alkalmazkodom, nem akarom megfosztani a mozgástól, sem túlhajszolni. Nem kell mindjárt nekem esni, ha érdemben nem tudsz válaszolni.

Szóval az ilyen jellegű válaszokat mellőzzétek.

Leginkább az adott fajták gazdáit kérdezem, vagy hozzáértők válaszát várom.

#4 Igen, minden kutya más egyéniség, ez tény. Köszi a választ. :)

2021. febr. 23. 18:37
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Függ a fárasztás típusától is, a kutya személyiségétől, képességeitől, állóképességétől, meg hogy mihez van szokva. Szóval ez egy nagyon összetett kérdés, nem is lehet rá nagyon válaszolni.


Ezek nagy mozgásigényű fajták, viszont nem tartom reálisnak hogy egy hobbista kutyatartó 4 órát szenteljen a lefárasztásra. Ott valami el van csúszva, a lefárasztásnak pont az a lényege hogy alaposan meg legyen dolgoztatva a kutya, amihez elég pár óra naponta ha jól csinálják.


A legfőbb hiba amit sokan elkövetnek hogy elhanyagolják a kutyával agondolkodtató feladatok megoldását, a problémák elé állítását. Mindenáron fizikailag akarják lefárasztani a kutyáikat. Csak szólok, hogy a legtöbb fajtánál ez nem lehetséges. Nincs olyan hogy hobbistaként te egy huskyval napi 8 órákat fuss. De egy labradornak, spánielnek is simán kifejlődhet olyan állóképessége hogy a napi mozgás után este még menni akarjon futni. Mentálisan hatékonyabban jobban le lehet fárasztani egy kutyát.


Ne szálljunk el a földtől, maradjunk emberi mértékekben

2021. febr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

Megsértődhetsz, de ha te nem vagy hajlandó érdemben válaszolni, miért várod el ezt másoktól?

Még áll a kérdés: mit csinálnál a kutyával? A border, aussie, lajka, mali megőrül, ha csak sétálsz vele és nem adsz feladatot. Nekik kemény munka kell.

A malival őv kell. A lajkát vadászatra találták ki. A bordernek és az aussie-nak sport kell.

Milyen tapasztalatod van a kutyákkal? Mert sem a lajka, sem a border, sem a mali nagyon nem első kutyának való!

2021. febr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

7: De ez hogy jön a kérdéshez, könyörgöm? Majd ő átgondolja milyen fajtát akar, mit csinál majd vele. Nincs olyan hogy egyes fajtáknak mi "kell". Van preferencia, amire kitenyésztették meg még millió meg egy más dolog amire alkalmas az adott kutya.

Ráadásul a kérdésben nem séta, hanem fárasztas szerepel.

2021. febr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11%
Márpedig a 4 óra igen is ezeknél a kutyáknál. Ezek a fajták külömböznek ugyan de a nagy mozgás igény mindegyikükben közös. Nem értem miért ezeket a fajtákat választottad.
2021. febr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#7 Szerinted a szellemi és fizikai fárasztás csak sétát jelent? 🤔 A kérdéseidnek, mondandódnak semmi köze az én kérdésemhez. Ne hogy már nekem kelljen magyarázkodni, ha te nem érted.

#6 és #8, köszönöm, ment a zöld.

#9 Talán mert passzolnának hozzám és le tudnám őket mozgatni?! Csak egy kb időre voltam kíváncsi. Miért, milyen fajtát kellene vennem? Mondjuk egy mopszot, vagy bulldogot, aki még levegőt is alig kap és nem lehet vele aktívan foglalkozni?

2021. febr. 23. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!