Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell lereagálni, ha a...

Hogy kell lereagálni, ha a kutya a parancsszóra egyszer csak nem jön oda?

Figyelt kérdés
Alapvetően hallgat a "gyere" parancsra és odajön. De valamikor érzi, hogy például a helyére akarom tenni, és akkor menekül és rohan előlem nem jön oda :D
2021. febr. 23. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Ez a tipikus elb@szott nevelés ismérve.
2021. febr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Elvileg le kell szarni és elindulni tőle elfelé, de én ezt sosem mertem megtenni, nehogy elszökjön vagy hülyeséget csináljon és baja essen.
2021. febr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
24%
Nekünk is van egy border collie-nk és szokott velem is ilyet csinálni. De én általában csak egy "akkor anyádat" mondattal leszoktam rendezni. De ha engem különösen érdekelne, hogy szót fogad-e vagy sem, akkor ha hívom, egy jutalom falatot adnék neki vagy valami ilyesmi :)
2021. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Meg kell értetni, hogy ilyen nincs. Hogy ez nem eldönthető a részéről, hogy odamegy-e, vagy sem.

Lényegében innentől lép be a szabály érvényesítése és a büntetés, majd a jó viselkedés megerősítése.

2021. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
#4 ez tök jó. Itt mindenki olyan okos, minden problémára azonnal tudjátok a választ, pl húz a kutya, akkor rávágjátok, hogy "tanítsd meg sétálni". Amit még ti sem tudtok viszont, hogy hogyan. Így viszont az ég világon nem ér semmit a válaszotok.
2021. febr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen sajnos itt mindenki olyan okos, de sajnos ezekkel a semmitmondó okoskodással pont az ellenkezőjét bizonyítja. Köszi az értelmes válaszokat.
2021. febr. 23. 21:43
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

#4


egyetértek az ötös hatossal


Kérlek fejtsd ki bővebben, hogyan szándékozod büntetni, jutalmazni az állatot?

2021. febr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14%

Nem fogok a büntetésről itt írni. Személyesen talán beszélhetnénk, de egy nyilvános portálon nem írok ilyenről.

1. Mert ez egy kényes téma, megoszlanak a nézetek is.

2. Mert nem fogok 20-30 oldalt teleírni ezzel.


És épp ezekért nem fog itt soha senki ennél bővebb leírást kapni. Nem csak tőlem, de mástól sem, mert nem alkalmas erre ez a portál.

2021. febr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%

Sose orditok a kutyammal. Ma futasnal a tobbedik hivoszo elhangzasa utan (jutfalatot is vittem es emlitettem is) mondtam neki,h ne okozzal csalodast. Aztan megjelent es kenytelen voltam megdicserni meg falatot kiosztani. Ha nekunk az idointervsllumon kell szigoritsni.

Futas kozben voltunk ivaros kan. Kezdenek erosek lenni a szagok. Meg ma sok volt a kutya.


Lenyeg,h ha feledfordul ,amr az dicserni kell.



A visszahivaskor elezodik ki a viszonyotok. Mennyire tekint vezernek es mennyire tisztel.


Sokat szamit,h jobban visszajon,ha rendszeresen mozogsz vele poraz nelkul. Ha ritkan van szabadon,akkor persze,h nem jon vissza.

2021. febr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8


értem. szóval elvered az állatot, vagy nem etikus dolgokat művelsz vele...


tudod ha nem lehet leírni... akkor erről lehet szó...

tudod nem csak úgy lehet állatot nevelni...

2021. febr. 24. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!