Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miután kihányta az összes...

Miután kihányta az összes műanyag darabot, abbahagyja a hányást?

Figyelt kérdés

Közepestestű kutyánk egy ökölméretű, műanyag focilabdát rágott szét. A labdát egy külső gumiréteg fedte, amit lent dobáltunk. Miután kidobtuk a külső réteget, a focibalda megmaradt, mert itthon eljátszott vele minden gond nélkül. Aztán nemrég, néhány napja fogta magát és azt a műanyagot szétrágta, "összetörte", és néhány darabot meg is evett. Amint megláttam, azonnal elvettem tőle és kidobtam, ami a szájában volt kivettem, de néhány darab már lement, kb a negyede, de egyáltalán nem nagy rész(ek)ről van szó. Aztán, néhány napra rá, vagyis tegnap, összesen 7x hányt, ebből 3x jött ki műanyag darab. Ma 3x hányt, ebből 1x tartalmazott darabot.


Az a helyzet, hogy papíron nem az én nevemen van a kutya, hanem apámén, és egyébként sincs beleszólásom. De ha el is viszem, bár elmúltam 18, a babaarcom miatt mindenki gyerekként kezel, az előző és mostani állatorvos, de még a jegyellenőr is.


A kutya jókedvű, enne rendesen, kis haspók, de most ugye nem a megszokottan kapja az ételt a hányás miatt, és játékos viselkedésű, bár most nem engedem sokat futni, a gyomra miatt. Egyáltalán nem lehangolt, nem változott semmit a viselkedése, vizelet és ürülék is megfelelő.


Ezek fényében, azt jelenti, meg kell várni, hogy kihányja a darabkákat, és utána rendben lesz? Tudom, itt senki nem orvos, de mindenki meg azt tudja, hogy nem rajtam múlik. Apám úgy gondolja, hogy a holnapot még várjuk meg, aztán ha marad a hányás, szombaton vigyük dokihoz. Szóval addig várnunk kell. Addig is itt szeretnék érdeklődni, hátha valaki jobban tudja vagy volt vele hasonló.


2021. febr. 25. 15:30
 1/4 anonim válasza:
Akkor fogja abbahagyni, igen
2021. febr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Várjatok ki még egy napot és ha utána sincs rendben, akkor vigyétek orvoshoz. Szerintem nem lesz baja, az én kutyám is sajnos volt, hogy megette a gumi játékát, de szerencsére semmi baja nem lett tőle.
2021. febr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Jobb lenne most elvinni. Már ha szeretitek az állatot. Ha csak úgy van, akkor nyilván nem kapkodtok az életéért.
2021. febr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Igen, egyszer minden hányás abbamarad.
2021. febr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!